Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

kolokace (pronájem místa v DC) a špatně vystavené faktury

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

kolokace (pronájem místa v DC) a špatně vystavené faktury

Příspěvekod okoun » 5 years ago

dohledal jsem že pronájem racku (úček) v DC s umožnením peeringu s přívodem elektrické energie a klimou spadá to takzvaného režimu kolokace tedy nejedná se o přenesenou povinost, což ale nám dial neustále vystavuje jako přenesenou povinnost a ted tedy nevíme co s tím abychom třeba nenesli za tento problém odpovědnost asi tak podobně jako když vezmete fakturu od falešného plátce dph (nevíte že je to podovodník) odečtete si dph a potom finančák vystartuje s tím že jste si měli zjistit že firma není plátce dph a že to jsou podvodníci, tedy je to váš problém :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

Dic je vždy potřeba si kontrolovat pokud si nejsi jistý. To je dnes celkem easy.
Ale k tvému problémů. Je to spíše na účetní. Ale pokud se plátci daně domluví ze reversu tak jim nic nebrání. Ale musí to udělat oba vůči sobě aby se hlavně sešli měsíční praskacce na fu. :)
Řešil jsem něco obdobného a muselo dojít k dohodě nebo by si účetní firmy mezi sebbou vyskrabaly oči a vytrhaly vlasy.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

Cheprer píše:Ale pokud se plátci daně domluví ze reversu tak jim nic nebrání


hmm tohle je podle nějakého zákona?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

nechci kecat, ale vychazim z toho co nam velci fakturuji, jde li o sluzbu je to prenesena povinnost, jde li o tele house, pronajem fyzicke struktury, je tam dph .. vice by asi rekla ucetni
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

no tak to bych být tebou nevycházel protože jak píšu dial nám fakturuje housing jako přenesenou....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

Já mám od ČDT také celkovou fakturu bez DPH a v rozpisu je konektivita a pronájem racku..
0 x

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 5 years ago

Nějak jsem úplně nepochopil v čem je problém. Pokud jsem plátce DPH, tak je mi snad jedno jestli zaplatím DPH s fakturou nebo ho odvedu na příslušný FÚ.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

jistě že v konečném důsledku je to jedno, ale kontrola z FU hledá všechny možné kravinky a takové věci se mohou snadno chytnout, jelikož to není dle zákona.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 5 years ago

okoun píše:jistě že v konečném důsledku je to jedno, ale kontrola z FU hledá všechny možné kravinky a takové věci se mohou snadno chytnout, jelikož to není dle zákona.


Chápu, ale za správnost daňového dokladu zodpovídá ten, kdo ho vystavuje nikoliv příjemce.
Vůbec nechápu proč se DPH vystavuje mezi plátci (myslím u služby). Ale chápu, že ten kdo vystavuje daňový doklad, tak je pro něj lepší fakturovat s přenesenou povinnosti ( kvůli dluzným FA ).
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

chyba, odpovídá příjemce toho dokladu pokud si chce odečíst dph, psal jsem tu nahoře že každý plátce dph by měl být prověřován příjemcem jestli je skutečně plátcem dph, ono je možné i u normální firmy která není podvodná že přestane být plátcem, jiné firmy se naopak plátcem stávají, prostě musí být člověk furt ve střehu, nástrahy číhají všude :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...