Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nezrušený trvalý příkaz ze strany zákazníka

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Nezrušený trvalý příkaz ze strany zákazníka

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Tak tedy znovu zopakuji speciálně pro kolegu Hapi-ho:
Myslím, že jsem dostatečně nahoře zdůraznil, že je řeč o stránce věci "papírové". Ostatně, není od věci vědět, jak se věci mají. Mnohdy člověk chce jednat solidně a nad rámec a ještě se mu to nevyplatí, protože toho protistrana zneužije. mpcz, 22/10/2018, mpcz, 23/10/2018
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Matess píše:stalo se nam jednou neco podobneho... zemrel jeden pan a jeho dcera nam to prisla rict a pozadalo o ukonceni. Ta dcera mu to i zrizovala a pomahala mu s tim. My jsme to ukoncili a vratili ji zbytek penez (pan mel zaplaceno jeste na pul roku dopredu) a potom nam prisel dopis od nekoho kdo oficialne vyrizuje pozustalost (asi druzka) a chtel ten zbytek penez do dedickeho rizeni...

Tahle historka jen podporuje tvrzení, že je dobré vědět, jak se věci mají, což v tomto případě znamená - jednejte nejlépe s dědicem, věc se může zkomplikovat. Nic nikomu samozřejmě nebrání v zapojení lidského přístupu. mpcz, 23/10/2018
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

lidsky pristup je urcite na miste. Ovsem pravidlo vracet penize pouze na ucet odesilatele je take zcela jednoznacne. Uz se to tu v minulosti i resilo a je nesmysl to delat jakkoli jinak.
1 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

To je nějaké pravidlo nepsané? popř. kdo ho vytvořil? Narážím na 99 procent dokladů o vratce od kvalifikovaných účetních, které jsem kdy viděl a na všech je bez vyjímky dotaz, kam že má peníze vrátit. Ne že bych proti tomu pravidlu něco měl, zdá se mi, mimo vzácné vyjímky docela logické. mpcz, 23/10/2018
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

U jinych sluzeb je to jednoduche..proste si neco predplatis a nemas narok na vraceni penez zpet. Pozustale asi nenapadne jit k provozovateli bazenu s tim, ze zesnuly ma jeste nevypotrebovanou pulku permanentky a chteli by ji vratit zpet. Bohuzel v nasem oboru do toho zasahuje stat a dava moznost predcasneho zruseni, a pak se mohou objevovat takove komplikace, ze clovek nevi, komu vyplatit zbytek penez.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Také už jsem samozřejmě pár ukončení po úmrtí měli, snažíme se k tomu přistupovat lidsky (neřešit zbytečné nesmysly, umožnit bezproblémový převod na novou osobu...). K nám se ale ti lidé dostávají poměrně pozdě, mají za sebou už mnoho úřadů a organizací kde předkládali úmrtní list, takže ho často vytahují zcela automaticky. Není nic necitlivého si ten papír nechat předložit (stejně jako občanku když se hýbe s nějakou smlouvou...).
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

DarkLogic píše:U jinych sluzeb je to jednoduche..proste si neco predplatis a nemas narok na vraceni penez zpet. Pozustale asi nenapadne jit k provozovateli bazenu s tim, ze zesnuly ma jeste nevypotrebovanou pulku permanentky a chteli by ji vratit zpet. Bohuzel v nasem oboru do toho zasahuje stat a dava moznost predcasneho zruseni, a pak se mohou objevovat takove komplikace, ze clovek nevi, komu vyplatit zbytek penez.


Není v tom nic tak složitého.
Pokud smlouva zanikne (úmrtím), eviduji u zákazníka přeplatek a peníze přišly z účtu, automaticky je vrátím na původní účet. Pokud by je nebylo možné poslat zpět (účet už neexistuje), musím s vyplacením počkat na výsledek dědického řízení.
Pokud přeplatek vznikl platbou v hotovosti, měl bych o přeplatku pozůstalé informovat a peníze vrátit až na základě výsledku dědického řízení. Na tohle ale po pravdě kašlu a klidně je vrátím (samozřejmě proti výdajovému dokladu) hned. Kdyby se někdo později ozval, doložím tento doklad, v nejhorším případě (1 ze 100 případů, takže tak 1x za 30 let) se mi může stát, že by ten přeplatek někdo ze mě vypáčil (pokud bych jej předtím vrátil nějaké úplně cizí osobě, neměl o tom doklad s podpisem apod.).
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 5 years ago

V tomto musim dat HAPImu za pravdu, rozdiel medzi nami a narodnými ISP je v tom, že my sa na veci pozeráme aj z tej ľudskej stránky.... Áno MPCZ, po právnej strane by to malo tak byť.... Avšak...sme ludia, nie stroje!

Mali sme zopár takých prípadov a zažili sme to aj v rodine...nie je nič horšie ako vybavovať pozostalosť keď ešte musíte riešiť XYZ takýchto inštitúcií....všade pýtajú peniaze, mnohokrát tie peniaze ani nie sú...
Takže keď príde/volá psychicky zničená manželka, že muž umrel...čo s tým. Vyhovieme ako sa len dá v rámci všetkých dostupných možností.

Peniaze sa zásadne vracajú na účet odkiaľ prišli, v dedičskom konaní si to vysporiadajú.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

OK, tak ještě zopakuji i pro kolegu midnight_man-a:
"Tahle historka jen podporuje tvrzení, že je dobré vědět, jak se věci mají, což v tomto případě znamená - jednejte nejlépe s dědicem, věc se může zkomplikovat. Nic nikomu samozřejmě nebrání v zapojení lidského přístupu". mpcz, 23/10/2018
Nechápu to neustálé podsouvání předpokládaného nelidského postupu. Stále dokolečka ...
Když ale přednesu jasný dotaz k výše uvedené informaci, která by mě osobně zajímala:
"To je nějaké pravidlo nepsané? popř. kdo ho vytvořil? Narážím na 99 procent dokladů o vratce od kvalifikovaných účetních, které jsem kdy viděl a na všech je bez vyjímky dotaz, kam že má peníze vrátit. Ne že bych proti tomu pravidlu něco měl, zdá se mi, mimo vzácné vyjímky docela logické". mpcz, 23/10/2018
tak nic. Děkuji, mpcz, 23/10/2018
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 5 years ago

nemyslel som to v zlom ;) nepochopili sme sa.
0 x