Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Snaha CTU o pokutu za každou cenu

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Snaha CTU o pokutu za každou cenu

Příspěvekod joker » 5 years ago

Takze v 5GHz se nesmi pod 5400 MHz vysilat venko na venkovni antenu, pochopil jsem to spravne?

http://spektrum.ctu.cz/kmitocty?filter% ... 5B1%5D=176
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

joker píše:Takze v 5GHz se nesmi pod 5400 MHz vysilat venko na venkovni antenu, pochopil jsem to spravne?

http://spektrum.ctu.cz/kmitocty?filter% ... 5B1%5D=176


Spíš pod 5470MHz. Je to indoor pásmo kvůli radiolokačnímu systému EU. Tím, že se anténa umístí uvnitře budovy, dojde k zastínění vzestupného směru a k udržení šumového pozadí země na přijatelných hodnotách pro radiový průzkum země.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

Jenom bych dodal, že nejde o frekvenci, na kterou lze AP nastavit, ale o hranici, pod kterou by se nemělo jít vůbec, takže je potřeba z nastavené frekvence odečíst 1/2 nastavené šířky kanálu a taky se podívat na "e" kanál. Takže ve výsledku můžu nastavit 5480/20, nebo 5480/40 Ce, nebo taky 5475/10...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Jsi si jistý, že při nastavení 5480/20 to VŮBEC nezasahuje pod 5470? Nemyslím tím alcomu ... ale ostatní výrobce.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

Spektrák nemám, tak snad nezasahuje ;)
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

ten kdo balancuje na hranici 5480 si zadelava na problem, hlavne u MK bych se to toho vyvaroval
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

5480 lze ale s 10mhz. nebo max. 5485 s 20mhz kanalem.Tam uz je 5mhz ochranne pasmo aby to nelezlo pod 5470.
1 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Takze u MKT doporucujete nastavit jak

U UBNT nastavit jak?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

Tak to zkousej na me vselijak , ted mi prisel dopis kde me tedy zvou ke kontrole ale chteji po me co jsem mel na bode za zarizeni pred mesicem a pred dvema.... sem snad chodici databaze odstranenych zarizeni? jedinej stav co jim muzu dat je aktualni jinak smula zadnej zakon nenarizuje abych si ukladal co jsem kde mel pred nejakou dobou .... jinak receno po me chteji udejte se sam mi nic nemuzem najit :)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

to je zvláštní chování odkud ty lidi berou do háje... to je jako kdyby mě zastavila policie a ptala se mě kolik jsem projížděl touto vesnicí před 14 dny....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

K3NY píše:ten kdo balancuje na hranici 5480 si zadelava na problem, hlavne u MK bych se to toho vyvaroval

Taka otazka, ked mate nastavene czech republic tak ide nastavir nizsi kanal nez 5500 ? U nas ba country code slovakia to nejde takze hranica je 5500 a minus polka kanala.
U nas pouzivaju niektore firmy cele pasmo takze 5360, 5400 a pod neni vobec vynimka.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

okoun píše:to je zvláštní chování odkud ty lidi berou do háje... to je jako kdyby mě zastavila policie a ptala se mě kolik jsem projížděl touto vesnicí před 14 dny....


Ano presne v tomto stylu , kdysi sem jim na to naletel ale znova stejnou chybu neudelam , clovek chce bejt slusnej ale jediny co tak si zadela na problem .... co mi nenakazuje zakon ze me nedostanou
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

já jen nedovedu pochopit jak se někdo může podepsat pod takovou hovadinu, kdyby něco podobného uděla bernák tak to danovej poradce spláchne do záchoda a ještě se vysměje, docela bych se nedivil tomu že by to mohl být žertíček od nějaké isp konkurence...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

okoun píše:já jen nedovedu pochopit jak se někdo může podepsat pod takovou hovadinu, kdyby něco podobného uděla bernák tak to danovej poradce spláchne do záchoda a ještě se vysměje, docela bych se nedivil tomu že by to mohl být žertíček od nějaké isp konkurence...

Zerticek to neni vazne mi to poslali a je to zalozeny i ve spisu ... proste napraskej se co si tam delal , vim ez sme delali novej bod a ze sme ladily takze to chvilku mohlo jet v deafaultu a treba jeli kolem nekde ...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

ppp76 píše:
okoun píše:já jen nedovedu pochopit jak se někdo může podepsat pod takovou hovadinu, kdyby něco podobného uděla bernák tak to danovej poradce spláchne do záchoda a ještě se vysměje, docela bych se nedivil tomu že by to mohl být žertíček od nějaké isp konkurence...

Zerticek to neni vazne mi to poslali a je to zalozeny i ve spisu ... proste napraskej se co si tam delal , vim ez sme delali novej bod a ze sme ladily takze to chvilku mohlo jet v deafaultu a treba jeli kolem nekde ...

Předpis č. 255/2012 Sb.
Zákon o kontrole (kontrolní řád)
§ 3,
Úkony předcházející kontrole:
(1) Kontrolní orgán může provádět před zahájením kontroly úkony, jejichž účelem je opatření podkladů pro posouzení, zda zahájit kontrolu.
(2) O úkonech podle odstavce 1 se pořídí záznam. Navazuje-li na tyto úkony kontrola, mohou sloužit skutečnosti takto získané jako podklad pro kontrolní zjištění. mpcz, 03.11.2018
0 x