Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cetin a jeho ochota jít do sporu s SVJ

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Cetin a jeho ochota jít do sporu s SVJ

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

zajdee píše:
mpcz píše:"ISDN = jedna nebo dvě linky?"

Je to sice trochu offtopic, ale proc ne.
ISDN BRI bylo mezi ustrednou a NTckem (network terminator) propojeno jednim parem vodicu. Sluzba jako takova nabizela dva hovorove kanaly, tedy mohly bezet dva hovory zaroven. Telecom standardne prideloval ctyri telefonni cisla s moznosti doplatit si za dalsi ctyri. Pokud jste konvertovali analogovou linku na ISDN BRI, zustalo vam puvodni cislo a k nemu jste dostali tri dalsi. Jestli jsou to dve linky? Z pohledu propoje do ustredny ne. Z pohledu poctu soucasne bezicich hovoru ano.

ISDN PRI (30 hovorovych kanalu) uz tu tusim nekdo popisoval jako dvouparovou sluzbu (mezi ustrednou Telecomu a pobockovou ustrednou). Z pohledu propoje do ustredny to tedy jsou dve "linky", z pohledu soucasne bezicich hovoru pak 30 linek.

No to jsi trošku popletl. mpcz se neptal, mpcz odpovídal. Ten dotaz/nejasnost položil někdo jiný. mpcz odpovídal:
"Aha, já jsem to pochopil tak, že se jedná o obecný problém. Protože to, kolik toho natáhli dnes, asi nehraje roli. Spoje tahají vždy něco navíc, takže počet párů nebude asi určující pro nalezení správné odpovědi. Chlapi v hospodě tvrdili, že v kterémkoliv místě může být vedení o jednom nebo i o dvou párech. Dva pro vícekanál nebo spojení PbÚ a systémového přístroje manipulantky a pod. A já jim věřím. mpcz, 31mar2019".
I s ohledem na několikrát zde opakované to stejné se domnívám, že chlapi měli pravdu a pro jistotu nemotali linky s páry. mpcz, 01apr2019
0 x