Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Výpověd smlouvy

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Re: Výpověd smlouvy

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

hapi píše:
okoun píše:já nechápu proč se máme chovat jako ty hovada z o2 a dojit ičaře na blbostech? prostě nevidím důvod držet normálního zákazníka jeslti má ič nebo nemá to, že zákon říká že si můžu dělat co chci s ičarem je fakt super.


seš ičař, tak se tak chovej. Co sis nasmlouval, to dodrž. Umožnili ti dávat paušál do nákladů, mimo jiné. Občan je tupá zvěř a ta potřebuje ochranu.

lepe to nelze napsat.
2 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 5 years ago

hapi píše:
okoun píše:já nechápu proč se máme chovat jako ty hovada z o2 a dojit ičaře na blbostech? prostě nevidím důvod držet normálního zákazníka jeslti má ič nebo nemá to, že zákon říká že si můžu dělat co chci s ičarem je fakt super.


seš ičař, tak se tak chovej. Co sis nasmlouval, to dodrž. Umožnili ti dávat paušál do nákladů, mimo jiné. Občan je tupá zvěř a ta potřebuje ochranu.

Tak tak, moje slova.
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 5 years ago

KoZLiCeK píše:vypoved mezi Ičkaři muže být různá a neřídí se dle občanského zakoníku.6 měsícu není nic extra.

Ne ne, v případě telekomunikací toto dle mého názoru neplatí. Viz. § 63 odst. 1, písmeno "g" našeho 127/2005 ;-)

Trochu jsem taky nepochopil původní Robotvorův dotaz. Pokud nemá závazek, samozřejmě platí výpověď 30 dní a to i na smlouvy uzavřené před novelou 127ky. Žádných 6 měsíců apod. Jedná-li se tedy o telekomunikační službu samozřejmě.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

cmgn píše:
KoZLiCeK píše:vypoved mezi Ičkaři muže být různá a neřídí se dle občanského zakoníku.6 měsícu není nic extra.

Ne ne, v případě telekomunikací toto dle mého názoru neplatí. Viz. § 63 odst. 1, písmeno "g" našeho 127/2005 ;-)

Trochu jsem taky nepochopil původní Robotvorův dotaz. Pokud nemá závazek, samozřejmě platí výpověď 30 dní a to i na smlouvy uzavřené před novelou 127ky. Žádných 6 měsíců apod. Jedná-li se tedy o telekomunikační službu samozřejmě.


Jedná se o službu připojení k internetu, která je sepsána na IČ a je bez závazku. Tudíž mám zato, že platí výpovědní lhůta 30 kalendářních dnů.
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 5 years ago

Za mě souhlas ;-)
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 5 years ago

Robotvor píše:
cmgn píše:
KoZLiCeK píše:vypoved mezi Ičkaři muže být různá a neřídí se dle občanského zakoníku.6 měsícu není nic extra.

Ne ne, v případě telekomunikací toto dle mého názoru neplatí. Viz. § 63 odst. 1, písmeno "g" našeho 127/2005 ;-)

Trochu jsem taky nepochopil původní Robotvorův dotaz. Pokud nemá závazek, samozřejmě platí výpověď 30 dní a to i na smlouvy uzavřené před novelou 127ky. Žádných 6 měsíců apod. Jedná-li se tedy o telekomunikační službu samozřejmě.


Jedná se o službu připojení k internetu, která je sepsána na IČ a je bez závazku. Tudíž mám zato, že platí výpovědní lhůta 30 kalendářních dnů.

este tak zjistit, co je v obchodnich podminkach a budeme moudrejsi ;) mozna tam je tech 6 mesicu...
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

jopo píše:
Robotvor píše:
cmgn píše:Ne ne, v případě telekomunikací toto dle mého názoru neplatí. Viz. § 63 odst. 1, písmeno "g" našeho 127/2005 ;-)

Trochu jsem taky nepochopil původní Robotvorův dotaz. Pokud nemá závazek, samozřejmě platí výpověď 30 dní a to i na smlouvy uzavřené před novelou 127ky. Žádných 6 měsíců apod. Jedná-li se tedy o telekomunikační službu samozřejmě.


Jedná se o službu připojení k internetu, která je sepsána na IČ a je bez závazku. Tudíž mám zato, že platí výpovědní lhůta 30 kalendářních dnů.

este tak zjistit, co je v obchodnich podminkach a budeme moudrejsi ;) mozna tam je tech 6 mesicu...


I kdyby bylo tak to snad neplatí ne podle nového zákona ne?
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 5 years ago

Přesně tak. Přečtěte si tu formulaci. Ta spotřebitele a ičaře bohužel nerozlišuje. Pokud má tedy daný ispík ve VOP 6 měsíců, porušuje zákon. Stačí nahlásit na čtu. Koná v tomhle docela rychle.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Jinak těch 6 měs. ve VOP určitě má. Jen zkouší nic víc...
0 x