Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Výpověd smlouvy

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Výpověd smlouvy

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Jak už někteří jistě víte a někteří ne tak od minulého roku je zákonem dáno, že výpovědní lhůta smlouvy může být max. 1 měsíc a v případě, že je u smlouvy závazek platí při jejím předčasném ukončení, že zákazník doplatí 1/5 z celkové částky do konce smlouvy.

Potřebuju, ale vědět jestli tyto podmínky platí i při uzavření smlouvy na IČ ? Já se domnívám, že ano, ale jeden z místních vypečených poskytovatelů kterému jsme posílali výpověď za jednoho zákazníka který chtěl přejít k nám má názor takový že pokud je smlouva na IČ bude tato smlouva ukončena v souladu s podmínkami pro podnikatele. Zákazník určitě nemá žádný závazek a současný poskytovatel chce smlouvu ukončit až ve 3/2019 :-D

Podle mě je to nesmysl a musí dodržet pouze jednoměsíční lhůtu, která začíná běžet od následujícího dne po doručení výpovědi poskytovateli.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

IMHO jakmile je IČ na obou stranách smlouvy, už se to neřídí dle "občana". Takže mají asi pravdu.
1 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

svestka píše:IMHO jakmile je IČ na obou stranách smlouvy, už se to neřídí dle "občana". Takže mají asi pravdu.


Podle mě je to nesmysl, asi před rokem jsem chtěl předčasně ukončit firemní smlouvu u Vodafonu a tam mě řekli že se musí uhradit ta 1/5 a smlouva bude ukončená.
0 x

Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Besito » 5 years ago

Robotvor píše:
svestka píše:IMHO jakmile je IČ na obou stranách smlouvy, už se to neřídí dle "občana". Takže mají asi pravdu.


Podle mě je to nesmysl, asi před rokem jsem chtěl předčasně ukončit firemní smlouvu u Vodafonu a tam mě řekli že se musí uhradit ta 1/5 a smlouva bude ukončená.


T-Mobile ma na to jiny nazor. Po me chteli cellou zbyvajici castku.
0 x

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 5 years ago

Maji pravdu, jakmile je v tom IC, tak vypovedet to samozrejme jde, ale nedoplaci se 1/5, ale cely mesice do konce uvazku ;)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

jj je to lumpárna u o2 chtějí na ičo také doplatit celou částku a ne žádný rozdíl zvýhodněné ceny, toto bude muset ještě někdo napravit...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 5 years ago

Samozřejmě že je to pravda. Máme to také tak. Rezidenti 1 měsíc + 1/5, ičaři 1 měsíc + zbývající paušály. Nevidím v tom nic špatného, když investice do firemní linky je daleko vyšší :-)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

jenže toto je právě něco jiného tam je investice kterou může zákazník zaplatit a nebo má zvýhodněnou smlouvu ale u mobilního telefonu o2 nic takového neexituje....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 5 years ago

My se řídíme 127/2005 a to § 63 odst. 1, písmeno "p" - zde se jasně říká toto v případě smlouvy uzavřené se spotřebitelem. Spotřebitel je definován v §2 písm. "d".
Ostatní předčasné ukončení není zákonem stanoveno, tzn. je to na vás, jak si to zařídíte. Některý ISPíci jsou podle mě trošku méně právně vzdělaní a pak se nedivím, když v jejich VOP vidím to, že i IČař má právo odstoupit od smlouvy s pokutou max. 1/5. To je jak okrádat sama sebe :-(
3 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Vy jste mě asi nepochopili, zákazník chce zrušit internet u lokal providera, nemá žádný závazek ale provider chce smlouvu ukončit až po 7 měsících což nechápu proč. Měla by tedy platit max. nějaká výpovědní lhůta. Tady ten ptáček má právě výpovědní lhůtu 6 měsíců, ale právě na toto by se měl stahovat ten upravený zákon ne?
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

vypoved mezi Ičkaři muže být různá a neřídí se dle občanského zakoníku.6 měsícu není nic extra.
1 x

Standula
Příspěvky: 158
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Standula » 5 years ago

Na IČ - IČ si můžeš dělat co chceš... i dávat záruku 6 měsíců nebo bez. Myslím, že záruka 12m je naprosto běžná... Se smlouvou je to stejné...
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

já nechápu proč se máme chovat jako ty hovada z o2 a dojit ičaře na blbostech? prostě nevidím důvod držet normálního zákazníka jeslti má ič nebo nemá to, že zákon říká že si můžu dělat co chci s ičarem je fakt super.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

okoun píše:já nechápu proč se máme chovat jako ty hovada z o2 a dojit ičaře na blbostech? prostě nevidím důvod držet normálního zákazníka jeslti má ič nebo nemá to, že zákon říká že si můžu dělat co chci s ičarem je fakt super.


No a to je ten rozdíl mezi účastníkem a spotřebitelem.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

okoun píše:já nechápu proč se máme chovat jako ty hovada z o2 a dojit ičaře na blbostech? prostě nevidím důvod držet normálního zákazníka jeslti má ič nebo nemá to, že zákon říká že si můžu dělat co chci s ičarem je fakt super.


seš ičař, tak se tak chovej. Co sis nasmlouval, to dodrž. Umožnili ti dávat paušál do nákladů, mimo jiné. Občan je tupá zvěř a ta potřebuje ochranu.
5 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků