Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

jak efektivne na vymáhání drobných pohledávek

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: jak efektivne na vymáhání drobných pohledávek

Příspěvekod joker » 5 years ago

mpcz píše:
kdavid píše:1. Upominka
2. Upominka
3. Pokus o smireni
4. Odstoupeni
5. Podat zalobu na soud. A to klidne sam, ze zacatku lepsi s pravnikem.

Jinak se to neda. Malo klientu se odvola a pokud se odvolaji tak 99% budou tvrdit ze to nefungovalo atd. Ty reknes ze neregistrujes zadnou pisemnou reklamaci a klep. Nam bez problemu prochazi 90% podani.


Odstoupení od čeho? Považuji za lepší neodstupovat, klient se mnohdy poradí a zjistí, že i když neodebírá a je už u jiného poskytovatele, dluh mu narůstá a narůstá. A to mu nedělá dobře. Ve VP máme odstavec o nemožnosti měnit jakkoliv smlouvu, pokud je na stanici dluh + pár dalších podmínek. Není to možná úplně neprůstřelné, ale - za deset let mám pouze dvě nevyrovnané pohledávky a o jedné jsem to tušil i předem, že to dobře nedopadne. Na druhou stránku, pokud bych tu smlouvu neuzavřel, neměl bych ani platby za ten rok, co platil. mpcz, 3.jul.2018


A jak a po jake dobe zacnes vymahat, predpokladam ze po roce a trictvrte pred promlcenim ;-)
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 5 years ago

Do 2mes. Od vydani platebneho rozkazu.


joker píše:
mpcz píše:
kdavid píše:1. Upominka
2. Upominka
3. Pokus o smireni
4. Odstoupeni
5. Podat zalobu na soud. A to klidne sam, ze zacatku lepsi s pravnikem.

Jinak se to neda. Malo klientu se odvola a pokud se odvolaji tak 99% budou tvrdit ze to nefungovalo atd. Ty reknes ze neregistrujes zadnou pisemnou reklamaci a klep. Nam bez problemu prochazi 90% podani.


Odstoupení od čeho? Považuji za lepší neodstupovat, klient se mnohdy poradí a zjistí, že i když neodebírá a je už u jiného poskytovatele, dluh mu narůstá a narůstá. A to mu nedělá dobře. Ve VP máme odstavec o nemožnosti měnit jakkoliv smlouvu, pokud je na stanici dluh + pár dalších podmínek. Není to možná úplně neprůstřelné, ale - za deset let mám pouze dvě nevyrovnané pohledávky a o jedné jsem to tušil i předem, že to dobře nedopadne. Na druhou stránku, pokud bych tu smlouvu neuzavřel, neměl bych ani platby za ten rok, co platil. mpcz, 3.jul.2018


A jak a po jake dobe zacnes vymahat, predpokladam ze po roce a trictvrte pred promlcenim ;-)
0 x
David Kratochvil

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Myslel jsem od zjistenimpohledavky do predzalobni vyzvy a nasledne do platebniho rozkazu
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

tiez mame par takychto
upomienka 1 a 2 nezabrala ani jedna tak sme ho odpojili nech uz nemoze dalej surfovat a teda chceme len zato co surfoval aby nam zaplatili a nic...

este sme poslali pokus o zmiernenie a ak to nepomoze mate niekto skusenosti lebo nahodou vcera mi volali nejaky vymahaci ze ci nemame nejake dlhy a mame dve nad 100e a ze to sa nam uz oplati cez nich riesit ze oni to riesia mimosudne a maju 90% pravdepodobnost a plati sa im ze c toho nejake percento co si vymozu... a ked nic nedosiahnu tak ze nic...

celkom sa mi to pozdava aj ked mi daju z tych 100e len 50e aj tak budem na tom plusovy ked ma to nebude stat ziadna namaha...

hmmm co myslite mate niekto sa takymito firmami skusenosti?
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

Jakapak je promlčecí lhůta na pohledávku v telekomunikačních službách ? Podle OZ paragraf 629 je napsáno 3 roky. Takže pokud nestihnu vymáhaní soudem do 3 let , tak mám smůlu ?
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

hocimin1 píše:Jakapak je promlčecí lhůta na pohledávku v telekomunikačních službách ? Podle OZ paragraf 629 je napsáno 3 roky. Takže pokud nestihnu vymáhaní soudem do 3 let , tak mám smůlu ?


Staci podat do 3 let od vzniku pohledavky navrh na vydani platebniho rozkazu...

Spise by me zajimalo, jake jsou lhuty na to, ze mu musite poslat upominku, protoze nechat ho pripojeneho 3 roky a az pote zalovat cele tri roky, to by asi neproslo...
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 5 years ago

u nas to delame po 2 max 3 mesicich, dluzi tak je upozornen, kdyz slibi termin doplaceni tak cajk, kdyz nereaguje je odpojen a predan LC .. tak stejne kdyz nedodrzi termin ktery sliboval ... zadne upominky jim neposilame, to uz si zajisti LC
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

pixall
Příspěvky: 124
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pixall » 5 years ago

... keby niekto mal zaujem o profesionalne vymahanie pohladavok, mozem velmi silno odporucit firmu Intrum, http://www.intrum.sk / http://www.intrum.cz . Slovensky Intrum pre nas vymaha uz asi 10 rokov a mame s nimi vyborne skusenosti, su profici na urovni. Skusali sme aj inych (odporucanie/lobbing kamaratov, atd), ale uz zas davame vsetko Intrumu. BTW za odporucanie nemam proviziu ani nic podobne, proste len odporucam to s cim som sam velmi spokojny..
0 x