Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

10GHz 56MHz kanál

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

10GHz 56MHz kanál

Příspěvekod Petr S. » 5 years ago

Čaute, nevíte jak to je s 56MHz kanálem u 10GHz. Co jsem slyšel, tak to mělo nějak ČTU schvalovat nebo se o tom minimálně mluvilo, že to možná rozšíří?

Jinak co je lepší - použít 56MHz (třeba Peterka to prý umí, možná i jiní výrobci, ale nemám zkušenost) a nebo Summit dává do antén dvě rádia každé na 28MHz?

To omezení ČTU mě přijde k ničemu - když dvě antény vedle sebe použít jde, každé na 28MHz :D

Díky.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

56Mhz možná někdy v budoucnu pokud ČTU povolí.
2x28Mhz je legální takže lze použít například BTD od Summitu
To omezení ČTU mě přijde k ničemu - když dvě antény vedle sebe použít jde, každé na 28MHz

Ohledně 28Mhz - použiješ 2 ale 2x jiný kanál. Kdežto 56Mhz použiješ jeden kanál ale roztáhlý...
Naposledy upravil(a) honzam dne 07 Jun 2018 16:13, celkem upraveno 1 x.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

u racomu je to jak?
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 5 years ago

Ray2 umí jeden 56 MHz široký kanál, takže nelze provozovat v CZ dle současného VO-R
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

alcoma má 56MHz stejný limit. BTD sice umí různé kanály ale neumí 1+4. Škoda že nikdo nedělá jednotky s integrovaným xpicem... Pokud by potom šel i ten 56MHz kanál, tak by i ten gigabit na 10GHz byl reálný.
0 x

RAket
Příspěvky: 267
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod RAket » 5 years ago

Matess píše:alcoma má 56MHz stejný limit. BTD sice umí různé kanály ale neumí 1+4. Škoda že nikdo nedělá jednotky s integrovaným xpicem... Pokud by potom šel i ten 56MHz kanál, tak by i ten gigabit na 10GHz byl reálný.

Gigabit v 10tce udelas s Eric-em.
Ale je otazka, kdo by to delal..

ad prvni otazka ve vlakne
Jinak single 56MHz kanal, krome toho ze se porusi VO je nerozumne, uz kvuli koordinaci s jinymi spoji. BTD je fajny produkt, ale je treba byt si i vedom jeho limitu, ktere vyplyvaji z.. kdo ma dlouho a hodne FDD spoje v 10tce vi.
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

tak ja nerikam ze by to byl spoj, ktery bych chtel nasazovat vsude. Ale obcas proste clovek potrebuje dostat nejakou solidni rychlost na 10km smerem do lesa kde nikdo jiny neni. U nas je 10GHz stale volne pasmo a vsude se s nim da fungovat. Pravda jsou mista kde uz jsem musel ladit na jiny kanal, ale to jsou obvykle historicke spoje na skocich kde bych dnes mohl mit klidne eband... Takove ty skoky z okraje (nemirici do centra) jsou naprosto ciste ve vsech kanalech.
0 x