Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

HKfree: spolek se brání dani za sdílení internetu, podle úředníků jde o byznys

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Re: HKfree: spolek se brání dani za sdílení internetu, podle úředníků jde o byznys

Příspěvekod hol » 6 years ago

Myghael píše:
hol píše:...

Ach tak. A až si budu chtít s pár kámoši založit opravdu síťovací spolek, tak budeme mít smůlu, protože si ten, ten a X dalších založili spolek kvůli krácení daní, například 12 z 16 "internetovacích" spolků o kterých vím něco víc, než že existují. Pořád tvrdím, že zákonné páky na (ne)ziskové spolky už existují. Například u spolku co nabízí "tarify" lišící se rychlostí downloadu či uploadu to přece musí být jen otázka času.


otázka, zda to ještě má v dnešní době komoditního internetu smysl. A jak jsem už psal, pokud se krade systémově (sorry za zlej výraz, ale sem se hodí), odnesou to všichni, viz EET. Krátíš příjmy, zde je EET, nekrátil jsi, tady máš taky EET. Nesouhlasím s takovým přístupem, ale rovné podmínky nastavuje celkem pěkně.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Otázkou to samozřejmě být může, ale to by si měli rozhodnout sami občané tím, že v takovém spolku budou či nebudou (případně ho založí nebo nezaloží). Rovné podmínky jsou fajn, ale taky by ten stát mohl místo plošného utahování šroubů spíše zamakat.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 6 years ago

Abych některým vzal vítr z plachet,

tak mě je zcela putna, zda jsou členské příspěvky osvobozené od daně DPH / příjem nebo ne.
Problém je jinde, myslíte si, že zde argumentují lidé ze spolků, kteří spolek založili za účelem neplacení daní?
Já si to nemyslím, sám jsem spolek za tímto účelem nezakládal a nemyslím si, že by takoví lidé trávili čas diskusí a třebas někomu bez protihodnoty pomáhali radou.

Problémem je, že stát mění pravidla za běhu a bez oznámení, tedy správné by bylo, pokud by se změnil zákon (v tom případě se ví předem jeho znění, dá se lobovat za jeho podobu, případně je i stanoveno přechodné období s nějakými pravidly) a naše konání se mohlo novým pravidlům přizpůsobit.
Ale to se nestalo a stát chce peníze zpětně a to mě štve a zde bráním ostatní, abych udělal trochu osvětu.

A druhým problémem je, že se nálepkuje, právní forma neškodí, škodí špatní lidé a je jedno zda zda si založí sro, nebo zs, pro zajímavost ani jedna ta právní forma k páchání zla určena není.
R
1 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 6 years ago

mena píše:Padlo tady v diskuzi již mnoho, ale nosné téma celého vlákna je asi takové: Komerční ISP chtějí rovnou soutěž, tedy aby spolky platily daně a spolky se placení daní vyhýbají a urputně brání.
Z toho plyne jen jedno - Spolky typu ISP okrádají stát, okrádají nás všechny daňové poplatníky a deformují telekomunikační trh.
Ve všech příspěvcích spolků vidím jen hromady lží a výmluv jak chtějí ospravedlnit proč daně neplatit.

Nakonec rada pro naše oblíbené spolky: Transformujte se na komerční společnosti (nehledejte důvody proč to nejde). Začněte platit daně (stát je taky potřebuje - to je také forma bohulibé činnosti, kterou tak rádi děláte). A my už nebudeme na Vás pohlížet jako na podvodníky.


Ahoj,

dost mě to zajímá, prosím pošli mi informace, jakým způsobem lze spolek transformovat na společnost, přednesl bych to jako jednu z možností na VH, ale nepřednesu, protože to nejde....
A provozovat "prasopsa" v podobě zcela legálně podnikajícího spolku nechci.

R
1 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 6 years ago

hol píše:
Myghael píše:
hol píše:...
pokud se krade systémově (sorry za zlej výraz, ale sem se hodí)



Stále nabízím to pivo, ale prosím, berte si do huby jiné, já na žádném školení jak si založit spolek za účelem krácení daní nebyl.... .
0 x

Uživatelský avatar
Dr.Easy
Příspěvky: 106
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dr.Easy » 6 years ago

hol píše:ještě ten Sokol, to mi pije krev. Ok, tedy příměr, jak by měl tedy Sokol vypadat ve stylu ISP spolku:

Máme sportovní spolek, který ale nesportuje, zato má tělocvičnu :). Je v něm Franta a Pepa (nebo třeba Ludvík:)). Pepa je předseda, Franta s stará o tělocvičnu. Pak je tam x set členů, kteří platí příspěvek a za to mají vstup do tělocvičny. Kdy tam můžou a za jakých podmínek říká Pepa a Franta. Klíče má Pepa a Franta, jaké nářadí si můžou vzít říká Pepa a Franta.

......
Typickej Sokol, že :) Svojsík nebo jak se ten chlap jmenoval rotuje v hrobě.


který spolek momentálně popisujete? Předpokládám, že ne ten hradecký...
0 x
UBNT? Maximálně pro klienty...

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

nevím, jak je na tom hradecký, psal jsem to obecně dle své zkušenosti. Jak jste doufám pochopili, psal jsem to humornou formou. A proč jsem to udělal? Abych ukázal, jak divně by fungoval sportovní klub, kdyby se měl přiblížit spolku internetovému. Prostě mi to srovnání Sokol a ISP spolek vadí.

Ale můžeme to rozebrat:
- i v hradci mají uživatele, kteří neví, že jsou ve spolku a pouze užívají službu. Jsme se tu už shodli.
- též na tom, že generují rezervy.
- uživatele/člena při neplacení bez milosti říznou (opět sedí s mým příměrem).
- třeba se tam uživatelé znají a zájmově scházejí (ale zatím to tu nepadlo).
- zda má každý člen nárok mít přístupy do nastavení tu zatím nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil (odhaduju, že těžko)
- síť chtějí mít co nejlepší, to tu taky psali, takže to sedí
- malou domů v servisních organizacích nemají, což je dobře. Ale jsou jiní spolkaři, co to tak dělají. Nebo ne?
- že se členové neznají a nemají potřebu se znát?? V Hradci je to jinak? Jak?
- kolik členů by nebylo ochotno z nějakých citových nebo jiných závazků opustit hradecký spolek a bojovat za něj, kdyby jim přestal jít internet? Kolika z nich by to bylo alespoň líto? Těžko odpovědět.


I zbytek, je-li nějaký, je otevřen debatě.
0 x

Uživatelský avatar
Dr.Easy
Příspěvky: 106
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dr.Easy » 6 years ago

hol píše:nevím, jak je na tom hradecký, psal jsem to obecně dle své zkušenosti. Jak jste doufám pochopili, psal jsem to humornou formou. A proč jsem to udělal? Abych ukázal, jak divně by fungoval sportovní klub, kdyby se měl přiblížit spolku internetovému. Prostě mi to srovnání Sokol a ISP spolek vadí.

Ale můžeme to rozebrat:
- i v hradci mají uživatele, kteří neví, že jsou ve spolku a pouze užívají službu. Jsme se tu už shodli.
- též na tom, že generují rezervy.
- uživatele/člena při neplacení bez milosti říznou (opět sedí s mým příměrem).
- třeba se tam uživatelé znají a zájmově scházejí (ale zatím to tu nepadlo).
- zda má každý člen nárok mít přístupy do nastavení tu zatím nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil (odhaduju, že těžko)
- síť chtějí mít co nejlepší, to tu taky psali, takže to sedí
- malou domů v servisních organizacích nemají, což je dobře. Ale jsou jiní spolkaři, co to tak dělají. Nebo ne?
- že se členové neznají a nemají potřebu se znát?? V Hradci je to jinak? Jak?
- kolik členů by nebylo ochotno z nějakých citových nebo jiných závazků opustit hradecký spolek a bojovat za něj, kdyby jim přestal jít internet? Kolika z nich by to bylo alespoň líto? Těžko odpovědět.


I zbytek, je-li nějaký, je otevřen debatě.


- co je na tom špatného generovat rezervy na případné - pojistné škody, požáry, úrazy nebo na komunitní centrum pro rodiny s dětmi k využívání moderních technologií?
- bez milosti? Co je tím myšleno? Pokud např. člen nezaplatí příspěvek má možnost si přístup asi na týden pustit, zdarma, tak aby ten příspěvek odeslal, apod. Tohle je kolikrát na liberálnějším základu. Kolik ISP si účtuje "znovu-aktivační poplatek" ?
- členové se scházejí, aktivní častěji než 1x měsíčně, akcí je spousta.
- ale řešíme tu hradecký spolek nebo spolek jiný? Jedu podle předmětu...
- na interní servery přispívají stovky různých lidí, tzn. že minimálně virtuálně se znají. gameserver je také hodně okupovaný, na srazy chodí čím dál více lidí, kde se poznají nejen virtuálně. A na největší společenské akce přichází až stovky členů.
- dle a nejenom emailové komunikace by to byly stovky členů...a to si nevymýšlím...

"kolik lidí by truchlilo nad zánikem ISP? Nebo prostě zavolali někomu jinému... "
1 x
UBNT? Maximálně pro klienty...

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

uff, jsme zas na startu. Můj humorný příspěvek o sokolu tu byl jen a pouze proto, abych ukázal, že sokol a isp spolek je v jádru liší, či spíš jak divný by byl Sokol kdyby byl jako isp spolek. Už fakt nechci znovu procházet proč by ISP spolek nemohl mít něco, třeba ty rezervy. Neměl by mít, je neziskový, vybírá pouze na aktuální potřebu a provoz. Vy mi zas řeknete že ne a proč. Opakují se témata a i reakce.

proč furt drbu do toho scházení se. Jde mi o to že spolek je ze slova spolu (nebo tak nějak, nejsem expert na ČJ). To fakt není o společenských akcích, ale o společn práci/zábavě/nějakém konání ve věci internetu. Tak to prostě chápu já. To že lidi sedí doma, internetí a občas zajdou na ples...furt to cejtím, že na to nemusí mít internetový spolek.
Vždy a všichni se vysvětlení této věci vyhnete a nebo už tu padlo, že to neva, že není potřeba, aby se členové angažovali (jakože stačí že platí?). Ale pak už je to jen služba nerozdílná od té komerční.
0 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 6 years ago

ludvik píše:Do toho ti opravdu nic není. Povinnost být zaměstnán byla zrušena, čili pracovat mohu, nemusím. Mohu žít z dědictví, nebo mám bohatou manželku. Co je ti do toho?
Pintero píše:Ludvíku z čeho jsi vlastně živ? Jsi ve spolku, který urputně bráníš. Ten by měl být neziskový, členové dle vašich slov dělají pro spolek zdarma...
Tady na fóru jsi téměř pořád, takže do kolbenky taky nechodíš....


Pokud bys žil z dědictví, nebo měl bohatou manželku, asi bys nedopisoval do ispfóra :)
Já to spíš vidím tak, že spolky jsou sice neziskové, ale platí nemalé částky za správu určitým "blízkým" subjektům. To, že někdo něco někdo dělá zadarmo, po 8 hodinové šichtě u pásu, tím už nikodo dneska nepřesvědčíš.
Já se živím jako isp, mám podle mě hodně dobře vybavenopu síť, a z toho mám ještě dost peněz abych nemusel žít jako socka.
Teď mě řekni, co dělá ten spolek který tu máme tak blbě, když všechno zase investuje do sítě, a přesto má o tolik horší síť než já? Pokud bych měl všechny prachy které měsíčně utratím pro osobní spotřebu navalit zase do sítě, mám na každém přeskoku gigový ericsson :)
0 x

evil
Příspěvky: 37
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod evil » 6 years ago

Hm a mozna sem ti lide z tech spolku pisou proto, ze je dokaze vytocit dobela kdyz po te 8h sichte neco delaji zadarmo a pak prijde nekdo kdo sezral moudrost celyho vesmiru a dela z nich zlodeje a pise o nich lzi. To ze si neco takoveho neumite predstavit neco vypovida o vasi povaze ... a nic kladneho to neni :)

Jinak ja uz se zde nebudu k nicemu konkretnimu vyjadrovat. Vydrzel jsem to pomerne dlouho a vzal jsem si z toho pouze ponauceni ze to bylo zbytecne a ze s tou nenavisti, zavisti a nepochopenim nic nezmuzu.

Uz si to tu budu jen cist abych si pripominal ze mimo mou socialni bublinu zije uplne jiny druh lidi.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

nic si s toho nedělej. Propadám stejnému zoufalství, jen na druhé straně bojové linie.

Všichni tu tvrdí, jak ve spolcích jsou jen poctiví lidé co zadarmo pracují pro blaho všech. Já znám spolky i konkrétní lidi a nikdo z nich takový není. Jsem členem 3 spolků a ve všech jsem jen pasažér. Socializmus taky nefungoval. Tak kde všichni jste? Je možný, že ti lumpi mlčej a mají strach a tady debatuje jen pár vás křišťálově poctivých za svojí pravdu. A pak na druhé straně já starý moralista a propagátor ryzí kruté reality :) Ztrácíme tu čas a nic stejně ovlivnit nemůžeme.
1 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 6 years ago

Ale tak mi to někdo vysvětlete. Spolek s 1100 "členama", tarify +- stejné jako já, náklady tudíž budou mít taky +- podobné jako já. U mě nenajdeš v podstatě žádnou 5ku na páteři. Oni je mají všude, navíc mimo povolené frekvence. Apčka nanostation nebo loco, protože v nepovolených pásmech rušení moc není. Kam jdou ty prachy když to dělají členové zadara, a síť staví za pár korun? Chtěl bych nějaké logické vysvětlení takto neziskového spolku.
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 6 years ago

já mám zase přesně takové zkušenosti s ISP v okolí u nás. Povolený vysílací výkon jim nic neříká (5G běžně 20dBm nad limit, BTH od summitu v plné rychlosti na 7km, indoor frekvence nerespektují, SRD v 5,8GHz taky ne. 35cm anténu v 10GHz na 11km už jsem taky potkal)

Co se týká "vyvádění peněz ven do servisní organizace"...

ISP vybere peníze a z nich zaplatí DPH prakticky z té výše kterou neinvestoval zpět do sítě (čili vlastně zisk a výplaty).
Spolek který platí jiné společnosti servis ho platí a subjekt který ho přijme platí DPH ponížené o své náklady (čili vlastně zisk a výplaty).

Ono to vyjde relativně na stejno...

Neshodneme se na tom, že nejlepší by bylo zrušit DPH? :)
1 x

_PeS_
Příspěvky: 1
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod _PeS_ » 6 years ago

Prosím, netahejte sem jiné spolky, předmět je jasně daný. Proč to ten spolek u ispiče má jak to má nevíme, my tak rozhodně nefungujeme. A jak píše kolega výše, ten popis spíš sedí na některé zdejší lokální poskytovatele.
Ostatní už tu dost popsali jak fungujeme a pořád se točit na tom samém nemá cenu, takže počkejme na písemný rozsudek a uvidíme co bude dál.
0 x