Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

HKfree: spolek se brání dani za sdílení internetu, podle úředníků jde o byznys

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Re: HKfree: spolek se brání dani za sdílení internetu, podle úředníků jde o byznys

Příspěvekod hlavva » 6 years ago

Já být jimi tak změním stanovy že záměrne zesměšňování spolku nebo v případě že je důvodne podezření na zveřejnění smluv, za tímto účelem. Tak omezuje členovi přístup k dokumentům. Tak bych to udělal já a nic odpovídat nemusí...
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 6 years ago

joker píše:Naklady na strechy skoro nikomu neplatili - s krasnym oduvodnenim ze jsou neziskovy spolek, dobra konkurencni vyhovorka, smali jsme se tomu jeste tyden. Uz jen kvuli tomu je dobre byt spolkem. Podobne poctive s elektrikou; jaka je umrtnost outdoor zeleza to nevim...

V kazdem pripade za 300-400 je komercni isp, ktery v te cene ma navic:
- platy
- dph
- dan z prijmu
- zisk
- obcas i 24x7 support
(Ani jedno z toho spolek na nakladove strane nema)

Treba LTE fix stoji 399,- s DPH (xDSL 20 mbit take, na retenci nebo smlouvu) a skoro kdekoliv pro skoro kazdeho. Ale zase nema spolkovy ples pro zakazniky :-) zato si obcas pozve i chucka norrise do reklamy. Zkratka je jasne ze ta jejich cna prispevku neni dlana nakladove, ale aby byla tesne pod cnou komercniho internetu.


Ahoj, "s krasnym oduvodnenim ze jsou neziskovy spolek" stejné odůvodnění mám i já, pro náš spolek, nicméně i tak náš spolek obdobné částky platí, ale přijde mi, že jen hledáte na toho "psa" hůl.....
- někdo se zeptá, že by rád věděl něco o účetním, který bude pracovat pro spolek zdarma, napíši, že znám 2
- ty si vymyslíš, že se to dá dělat za 30, já ti dokáži, že nedá, že mám osobní zkušenost s tím, že pokud chci dělat něco v nějaké třídě kvality, tak potřebuji členský příspěvek dokonce 350,-
- s platbou za el. energii je to tak, že mnohdy ty finance musíme BD nutit, raději nyní zřizuji vlastní el.přípojky, ale znám X případů ISP, kterým je to putná, ALE vím, že je to o lidech, nikoliv o právní formě

- a pak si vymyslíš LEŽ "jasne ze ta jejich cna prispevku neni dlana nakladove, ale aby byla tesne pod cnou komercniho internetu"
-- proč jsme si tedy v roce 2003 vycucali z prstu 300,-/m (trh byl ma 1450,-/m) abychom to v mém případě zcela v rozporu s "TRHEM" navýšili v roce 2008 na 350,-/m
-- nevím jaký byl členský příspěvek HKFree v minulosti, ale očekával bych od 29.3.2004 obdobnou stálost, jako u nás....
-- tedy pokud někdo někomu konkuruje, pak nabídka ISP, protože ta se prostě od toho roku 2004 přiblížila našim členským příspěvkům

Fakt nechcete jít někdo na pivo?

Richard
1 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

prostě podle mě nejde nebýt účastníkem trhu, pokud jsou:

- pole působení stejné
- služby obdobné
- kvalita obdobná
- podpora stejná
- technologie stejná

debata o ceně je už pak vedlejší. Podle mě jste mnohem víc konkurovali v roce 2003, když komerční ceny byly vyšší než teď, co jsou mírně pod průměrem. Byl to vlastně dobrý obchodní tah, který následoval v komerci např. Starnet a další. Prostě se asi vyplatilo být hodně levný (přesněji řečeno neplatit daně a být hodně levný😉). Nakonec jsou levní všichni, ale ti dříve levní na tom mohli uhrát řádově více uživatelů.

Jasně celou dobu ovlivňujete trh, protože to reálně ani jinak nejde. To nemluvím o tom, že znám spolky, co měly nebo mají tarify a vždy jsou o pár korun levnější než okolní komerční ISP. Jedni nejmenovaní to dokonce asi zřejmě po přečtení tohoto fóra na svém webu nedávno předělali :-).

a ještě poznámka. Komerční poskytovatelé si mohou ceny nastavit jak chtějí a na spolcích je "ZAŘÍDIT", aby nekonkurovali a nebyly účastníky trhu. Ale ne obráceně. To podle mě není reálné ze strany spolků. Jediná cesta, jak to dokázat je být skutečným zájmovým spolkem, kde nejsou lidi kvůli levnému netu, ale proto, že mají společný koníček a chtějí se družit. Pak čistě teoreticky může takový spolek stát mimo trh. Problém je, že internet už není koníček (a možná ani nikdy nebyl), je to komodita. Ovšem měsíční paušál = příspěvek bude vždy krajně podezřelý :).
1 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Pořád jsem nepochopil, proč se můžu beztrestně družit za účelem třeba trápení těla, ale internet už společný zájem a koníček být nesmí. Protože internet se prodává jako komodita, kdežto tělocvična ne? Nebo protože jednu verzi spolku platí stát, tedy členové jen mizivou část a tu druhou si platí členové v plné výši bez požadavků na dotace či dary od třetích stran - a tedy to vypadá jako služba?

Proč můžou být spolky fotbalové nebo hokejové (a zároveň existovat akciovky), ale spolek který vleze do zelí telekomunikačnímu operátorovi je špatný.

hol píše:Jediná cesta, jak to dokázat je být skutečným zájmovým spolkem, kde nejsou lidi kvůli levnému netu, ale proto, že mají společný koníček a chtějí se družit.

Jediné, co je špatně je, že podnikatel v komunikacích vnímá spolek typu HK jako hrozbu, protože vidí do oboru. Ale vnímá to čistě technicky a nechápe ostatní souvislosti. Což je vidět na různých názorech, že spolek o padesáti členech je ještě správně, ale tisíc lidí už je "podnikání". Ne ... padesát lidí komerci neohrožuje ani ve snu, nad tím máváte rukou. Ale tisíc ... to už se žlutí, to je nutné zadupat.
Vedení spolku přeci mělo včas zavelet STOP! Už nejsme spolek ... Ale už si nikdo neuvědomí, že vedení spolku jsou VŠICHNI členové a není v jejich žádném zájmu ukončit činnost spolku, nebo jenom stopnout rozvoj. Většina firmiček zde se prezentujících je v tomto ohledu onemanshow - rozhoduje jeden, či několik málo lidí. Umíte si vůbec představit, že byste měli tisíc spolumajitelů se shodným právem?
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Tedy je někde napsáno či uzákoněno, že každý spolek musí sledovat stav trhu ve všech oborech, kterých se (byť okrajově) dotýká? A poté dynamicky měnili členské příspěvky tak, aby byly o řekněme 10 % vyšší, než srovnatelný konkurenční produkt? Je někde nějaká tabulka, co je srovnatelný produkt? A je někde určeno to procento, které spolek z trhu vyčlení i ve vašich očích?
hol píše:... na spolcích je "ZAŘÍDIT", aby nekonkurovali a nebyly účastníky trhu. Ale ne obráceně.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

ludvik píše:Tedy je někde napsáno či uzákoněno, že každý spolek musí sledovat stav trhu ve všech oborech, kterých se (byť okrajově) dotýká? A poté dynamicky měnili členské příspěvky tak, aby byly o řekněme 10 % vyšší, než srovnatelný konkurenční produkt? Je někde nějaká tabulka, co je srovnatelný produkt? A je někde určeno to procento, které spolek z trhu vyčlení i ve vašich očích?
hol píše:... na spolcích je "ZAŘÍDIT", aby nekonkurovali a nebyly účastníky trhu. Ale ne obráceně.


protoze pokud spolek a isp maji stejne produkty a sluzby a nabizi je na volnem trhu, pak je to uz podnikani u obou dvou mily kolego. A z podnikani se plati DPH a dane. A protoze tu vlastne dokola opakujeme, ze neni zadna hranice mezi isp a spolkem, tak je to nakonec asi pravda. A pak se neni co divit, ze stejneho zaveru se dobral i FU a to DPH domeril.

K tomu prispevku no coment. Ja ho chapu jako neco na provoz a bafunare a aby bylo za co se po sezone ozrat. Neumim si predstavit, ze by nekdo porovnaval clensky prispevek sokola s fakturou za telocvicnu. Ze to vidite jako stejny nechapu, ale ani neresim.

Mrzi me, ze debata je stale o tom, ze spolek nemusi nic. Ale co reakce na to, ze ja osobne se ve spolcich citim jako zakaznik nebo ze maji spolky tarify... k tomu nenapise nikdo nic. Ani ze je to ok, ani ze je to spatne. Pritom je to mozna lepsi tema k debate.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Ludvíku z čeho jsi vlastně živ? Jsi ve spolku, který urputně bráníš. Ten by měl být neziskový, členové dle vašich slov dělají pro spolek zdarma...
Tady na fóru jsi téměř pořád, takže do kolbenky taky nechodíš....
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Že jsi členem nějakých spolků a necítíš se členem - to je ovšem jen tvůj problém, že jsi tam vlezl a nic s tím neudělal. Máš stejná práva, jako ostatní členové ... a při tvém vstupu ti nikdo do hlavy neviděl, možná jsi prostě jen kýval a pravděpodobně zbytek členů uvedl v omyl. Dokonce jsi se vší pravděpodobností podepsal, že jsi četl a porozuměl všem interním řádům. Mysleli si, že přijímají nového člena, ale ve skutečnosti přijali prostě parazita. Měli by tě vyloučit. Jenže takové jednoduché možnosti zase nebývají ... někoho zbavit členství ve spolku není jen tak. Musí něco významně porušit - a to prokazatelně. Případně ukecat nadpoloviční počet účastníků valné hromady, že jsi špatný člověk.

Já jednou volal do UPC, protože mi nešla kabelovka. A rozhodně jsem se jako zákazník necítil ... spíš jako otrava bezdomovec. Měl bych je zažalovat, protože se chovali jinak, než přikazují zákony mezi řádky? Tedy slušně a ochotně, protože jsem zákazník přinášející zisk - a zisk je jejich povinností ze zákona?
hol píše:Ale co reakce na to, ze ja osobne se ve spolcich citim jako zakaznik nebo ze maji spolky tarify... k tomu nenapise nikdo nic. Ani ze je to ok, ani ze je to spatne. Pritom je to mozna lepsi tema k debate.

Záleží na pojetí. Můžeš mít různé členské příspěvky, proč bys nemohl? Sice je to cítit špatností, ale naprosto ničemu to neodporuje ... dokonce ani tomu, že může být různé protiplnění za členský příspěvek.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Do toho ti opravdu nic není. Povinnost být zaměstnán byla zrušena, čili pracovat mohu, nemusím. Mohu žít z dědictví, nebo mám bohatou manželku. Co je ti do toho?
Pintero píše:Ludvíku z čeho jsi vlastně živ? Jsi ve spolku, který urputně bráníš. Ten by měl být neziskový, členové dle vašich slov dělají pro spolek zdarma...
Tady na fóru jsi téměř pořád, takže do kolbenky taky nechodíš....
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Příspěvek na provoz, bafuňáře a za co se ožrat ... Ano, na provoz!!! Spolek HK tam má nákupy hw, datových linek, nájmy atp. Sokol tam má právě tu fakturu za tělocvičnu (ať už jako nájem, nebo že je prostě jeho), cvičící hw, pravděpodobně i ty datové linky (jen v jaksi jiném poměru). Jenže HK si z příspěvku člena pokryje vše, Sokol na to potřebuje dotace z daní ostatních ... HK je špatné, Sokol je veleben.
hol píše:K tomu prispevku no coment. Ja ho chapu jako neco na provoz a bafunare a aby bylo za co se po sezone ozrat. Neumim si predstavit, ze by nekdo porovnaval clensky prispevek sokola s fakturou za telocvicnu. Ze to vidite jako stejny nechapu, ale ani neresim.

Prostě si všichni uvědomte, že princip spolkové činnosti není o tom, co dělá, ani jak to dělá (teď trochu přeháním). Ale především jak to vlastní! Je to typ soukromého majetku, který je právě z těchto důvodů zvýhodněn v daňové oblasti. Stát selhává v ochraně, ve své základní funkci. Člen spolku má podíl - jenže ho nemůže zpeněžit, je jeho a vlastně není. A pokud o něj přijde - je to problém toho spolku, nikoliv policie a soudů. Nemůže se soudit, pokud spolek neporuší své vlastní stanovy a řády. Kdežto když někomu seberu podíl v sro, tak nevím jak to udělat jinak, než zločinem, který si (měl bych) odsedím.


---
A bojuji za neziskovky (resp. spolky) z toho důvodu, že teď se došlápne na "telekomunikační" spolky. Vy budete tleskat, protože se vás to nejenom netýká, ale zároveň vám to pomůže. Jenže v tu ránu je to precedent, který umožní likvidovat i ostatní typy spolků. Třeba proto, že zrovna "támhleten" moc hlasitě bojuje proti vykácení lesoparku, což se nemusí líbit starostovi, neboť tam chce stavět. Nakonec zůstane jen Svazarm ... A to už bude pozdě na pláč. Bude to přeci jednodušší i pro stát, nebude dotovat tisíce různých spolků, ale jen jeden.


A tím asi končím, proti čiré nenávisti neumím bojovat.
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

ludvik píše:Do toho ti opravdu nic není. Povinnost být zaměstnán byla zrušena, čili pracovat mohu, nemusím. Mohu žít z dědictví, nebo mám bohatou manželku. Co je ti do toho?
Pintero píše:Ludvíku z čeho jsi vlastně živ? Jsi ve spolku, který urputně bráníš. Ten by měl být neziskový, členové dle vašich slov dělají pro spolek zdarma...
Tady na fóru jsi téměř pořád, takže do kolbenky taky nechodíš....

Asi vás ty spolky dobře živí, když je tak urputně bráníte....
0 x

mena
Příspěvky: 99
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod mena » 6 years ago

Padlo tady v diskuzi již mnoho, ale nosné téma celého vlákna je asi takové: Komerční ISP chtějí rovnou soutěž, tedy aby spolky platily daně a spolky se placení daní vyhýbají a urputně brání.
Z toho plyne jen jedno - Spolky typu ISP okrádají stát, okrádají nás všechny daňové poplatníky a deformují telekomunikační trh.
Ve všech příspěvcích spolků vidím jen hromady lží a výmluv jak chtějí ospravedlnit proč daně neplatit.

Nakonec rada pro naše oblíbené spolky: Transformujte se na komerční společnosti (nehledejte důvody proč to nejde). Začněte platit daně (stát je taky potřebuje - to je také forma bohulibé činnosti, kterou tak rádi děláte). A my už nebudeme na Vás pohlížet jako na podvodníky.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

ludvik píše:Že jsi členem nějakých spolků a necítíš se členem - to je ovšem jen tvůj problém, že jsi tam vlezl a nic s tím neudělal. Máš stejná práva, jako ostatní členové ... a při tvém vstupu ti nikdo do hlavy neviděl, možná jsi prostě jen kýval a pravděpodobně zbytek členů uvedl v omyl. Dokonce jsi se vší pravděpodobností podepsal, že jsi četl a porozuměl všem interním řádům. Mysleli si, že přijímají nového člena, ale ve skutečnosti přijali prostě parazita. Měli by tě vyloučit. Jenže takové jednoduché možnosti zase nebývají ... někoho zbavit členství ve spolku není jen tak. Musí něco významně porušit - a to prokazatelně. Případně ukecat nadpoloviční počet účastníků valné hromady, že jsi špatný člověk.


Dovolím si použít tvůj styl argumentace :-) Jak to můžeš vědět, ty znáš ty spolky ve kterých jsem? A víš, že jsem takový jediný? Podle mě je to tak, že mají takových 99% členů. Všechny členy co já znám, tak jsou na tom stejně jako já. Kromě pár správců nebo techniků či co to je.
Kolikrát jsem chtěl správce heslo od jejich (sorry vlastně našeho) routeru, že jim pomůžu řešit problém. Nedají mi ho. Ty dáš takhle přístup každýmu členovi vašeho sdružení? Předp. že jo. Nebo je tam zas nějaká klička, proč to nejde. Že by výmluva na bezpečnost?

hol píše:Já jednou volal do UPC, protože mi nešla kabelovka. A rozhodně jsem se jako zákazník necítil ... spíš jako otrava bezdomovec. Měl bych je zažalovat, protože se chovali jinak, než přikazují zákony mezi řádky? Tedy slušně a ochotně, protože jsem zákazník přinášející zisk - a zisk je jejich povinností ze zákona?


Divil by ses, ale musí. Zkus chvíli vykazovat ztrátu a nedej bože vratky DPH. Přijde kontola abuď zisk vydoluje a zpětně to dodaníš a nebo ti vysvětlí, že takhle dlouho podnikat nebudeš.

Ostatní jsme vastně ve shodě v tom jak to je, ne už tak že je to správně. Tj. že spolky můžou vše jako podnikatelé, protože jsou přece spolky a zákon je moc nelimituje na rozdíl od podnikatelů. Já si to btw myslel vždy, jen se okolo toho furt mlžilo. Teď je to jasné a jediné, na co je třeba počkat, je změna zákonů nebo jeho lepší interpretace vyložená soudním rozhodnutím. Koneckonců žádnej strom neroste až do nebe a zrovna s tímhle Babišostátem je lepší si nezahrávat. Berte to, že jsem vás varoval, ani vám nic zlého nepřeju :) :) Koneckonců jde i o můj majetek, když jsem tím několikanásobným členem. Ale třeba mě na tvé rady vyloučí a bude klid.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

hol píše:...

Já si to btw myslel vždy, jen se okolo toho furt mlžilo. Teď je to jasné a jediné, na co je třeba počkat, je změna zákonů nebo jeho lepší interpretace vyložená soudním rozhodnutím. Koneckonců žádnej strom neroste až do nebe a zrovna s tímhle Babišostátem je lepší si nezahrávat. Berte to, že jsem vás varoval, ani vám nic zlého nepřeju :) :) Koneckonců jde i o můj majetek, když jsem tím několikanásobným členem. Ale třeba mě na tvé rady vyloučí a bude klid.


Částečný souhlas - kvalitní interpretace soudním rozhodnutím to rozsekne, pak bude snad jasno.

mena píše:Padlo tady v diskuzi již mnoho, ale nosné téma celého vlákna je asi takové: Komerční ISP chtějí rovnou soutěž, tedy aby spolky platily daně a spolky se placení daní vyhýbají a urputně brání.
Z toho plyne jen jedno - Spolky typu ISP okrádají stát, okrádají nás všechny daňové poplatníky a deformují telekomunikační trh.
Ve všech příspěvcích spolků vidím jen hromady lží a výmluv jak chtějí ospravedlnit proč daně neplatit.

Nakonec rada pro naše oblíbené spolky: Transformujte se na komerční společnosti (nehledejte důvody proč to nejde). Začněte platit daně (stát je taky potřebuje - to je také forma bohulibé činnosti, kterou tak rádi děláte). A my už nebudeme na Vás pohlížet jako na podvodníky.


Ach tak. A až si budu chtít s pár kámoši založit opravdu síťovací spolek, tak budeme mít smůlu, protože si ten, ten a X dalších založili spolek kvůli krácení daní, například 12 z 16 "internetovacích" spolků o kterých vím něco víc, než že existují. Pořád tvrdím, že zákonné páky na (ne)ziskové spolky už existují. Například u spolku co nabízí "tarify" lišící se rychlostí downloadu či uploadu to přece musí být jen otázka času.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

ještě ten Sokol, to mi pije krev. Ok, tedy příměr, jak by měl tedy Sokol vypadat ve stylu ISP spolku:

Máme sportovní spolek, který ale nesportuje, zato má tělocvičnu :). Je v něm Franta a Pepa (nebo třeba Ludvík:)). Pepa je předseda, Franta s stará o tělocvičnu. Pak je tam x set členů, kteří platí příspěvek a za to mají vstup do tělocvičny. Kdy tam můžou a za jakých podmínek říká Pepa a Franta. Klíče má Pepa a Franta, jaké nářadí si můžou vzít říká Pepa a Franta.

Oproti tomu členové nic nedělají, ani se to po nich moc nechce, klíče nemají. Kdybychtěli něco změnit nebo snad dokonce v tělocvičně něco pracovat, tak to můžou jednou za rok navrhnout na schůzi. Tam to ale neprojde, protože o to vlastně nikdo nestojí. Když člen nezaplatí příspěvek, nesmí to tělocvičny, ale jen na dvorek před, ale to (skoro) nikoho z nich nezajímá, protože mají zájem jen a pouze o bezproblémový a rychlý vstup do tělocvičny :).

Spolek negeneruje zisk (pouze velké rezervy), platí si firmu na uklízení tělocvičny co má Frantovo žena a Pepovo brácha má firmu, co dělá podporu na telefonu a ostrahu. Kromě toho spolek Frantovi s Pepou vyplácí nějaký směšný příspěvek za funkci, asi tak 9.000,-Kč.

Spolek nepodniká tělocvičně žádné společné akce, členové nemají důvod se scházet ani znát. Každý cvičí sám nebo s rodinou, ostatní členové ho nezajímají a většinu z nich nezná a znát nepotřebuje. Jsou to vlastně spíš konkurenti, protože si tělocvičnu částečně navzájem nezáměrně blokují. Ti co jsou tam často, ty ostatní třeba i znají a nemají je za to rádi. Nemá je rád ani Pepa s Frantou a tak vymýšlí způsoby, jak je v přístupu nenápadně omezovat.

Cílem spolku není něco pořádat. Cílem je, aby mohl kdokoli z členů využít přístup do tělocvičny. Co tam dělá je jeho věc a nikoho to taky nezajímá. Pokud člen platí a vstup nevyužívá, nikomu to taky nevadí ani se toho nikdo nevšimne. Vše je zaměřeno pouze na to, aby byla tělocvična co v nejlepším stavu, ideálně lepším než jsou jiné (komerčníú tělocvičny) a příspěvek byl o něco nižší než je trh.

No a když spolek zavřou nebo se třeba jen změní podmínky, tak kromě Pepy, Franty a jejich příbuzných je to všem prakticky jedno, natož aby třeba za spolek nějak bojovali. Není to jejích věc. Začnou chodit do jiné tělocvičny a pokud budou nějak frfňat, tak leda kvůli nižší kvalitě nebo vyšší ceně konkureční tělocvičny.

Typickej Sokol, že :) Svojsík nebo jak se ten chlap jmenoval rotuje v hrobě.
Naposledy upravil(a) hol dne 15 May 2018 19:58, celkem upraveno 6 x.
3 x