Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zákon o usnadnění výstavby

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Zákon o usnadnění výstavby

Příspěvekod stepan.benes » 6 years ago

Ahoj vespolek,
chystám teď nějaký materiál, v podstatě shrnutí přístupu státu a jeho úřadů k alternativnímu trhu (tedy lokálním ISP). V kontextu s tím bych měl k ctěnému publiku jednu prosbu, či spíše dotaz - použil již někdo v praxi a s jakým úspěchem, či se alespoň setkal s aplikací zákona č. 194/2017 Sb., tedy zákona o opatřeních ke snížení nákladů na zavádění vysokorychlostních sítí elektronických komunikací a o změně některých souvisejících zákonů. Díky moc !
Pokud by se o to někdo nechtěl dělit veřejně, napiště mi na mail benes (at) grapesc.cz
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 6 years ago

Já jsem to použil na zjištění věcí z několika obcí. Teď se ho chystám aplikovat k jedné stavbě kvůli připokládce k ČDT a SŽDC, kde si s námi slušně řečeno chtěli vytřít prdel.
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 6 years ago

Podal jsem podnet v unoru, stale cekam na vysledek. Zadal jsem zjistit vlatnika kabeloveho kanalu, Cetin tvrdi ze neni jeho. CTU ted s moji zadosti obiha kolecka "povinnych". Mistni stavebni urad taky nic nevi/nema informace. CTU poslal zadost o vyjadreni na MHMP. Z MHMP mi obratem volali, chteli vedet "o co jako de ?" nevedeli si s tim rady, nevedeli dokonce na co se jich urad pta. Protoze CTU rado komunikuje pravnickym ptidepe, ze odcituji doslova paragrafy ze zakona a z toho slozi dopis/sdeleni. Ten zakon je relativne novej, i na CTU mi sdelili ze se s postupem zatim seznamuji. Vysledek setreni zatim nemam, je to v behu.
P.S. i ja sem udelal botu, popleta, kdyz mne urad vyrozumnel ze zadost o zjisteni souboru minimalnich udaju zracovavaji, tak sem ten jejich dopis jen letmo precetl a vylozil si to ze zase jinej subjekt po mne na oplatku zada abych predlozil seznam sve pasivni infra. ... no ptidepe no

stepan.benes píše:Ahoj vespolek,
chystám teď nějaký materiál, v podstatě shrnutí přístupu státu a jeho úřadů k alternativnímu trhu (tedy lokálním ISP). V kontextu s tím bych měl k ctěnému publiku jednu prosbu, či spíše dotaz - použil již někdo v praxi a s jakým úspěchem, či se alespoň setkal s aplikací zákona č. 194/2017 Sb., tedy zákona o opatřeních ke snížení nákladů na zavádění vysokorychlostních sítí elektronických komunikací a o změně některých souvisejících zákonů. Díky moc !
Pokud by se o to někdo nechtěl dělit veřejně, napiště mi na mail benes (at) grapesc.cz
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

2 otevřené správka, trvají od února :) Po 6 týdnech si vzpoměli, že bychom jako měli zaplatit správní poplatek a dodali rekvizity
minulý týden jsme měli mít první místní šetření, bohužel paní dokorka Bílková je údajně hospitalizovaná (doufám, že jí z toho nelajzlo) a místní šetření v nedohlednu, stížnost pro nečinnost č. 2 v dohlednu
Přerušená správní řízení: 0
Ukončen správní řízení: 0

12 žádostí o SMUFI,
dodané: 0
ukončené: 0

Postřehy?

Ve výroční zprávě úřadu za rok 2017 nežádal o vydání rozhodnutí informační místo žádný subjekt, a pokud jsem to dobře pochopil máme jenací čísla 6 a 7 :)
Už jsem podával i stížnost pro nečinnost dle §80 SŘ a bylo mi sděleno, že se snažím zneužít práva tím, že po někom vyžaduju, aby dělal to co má ze zákona povinnost.

Poté co jsme podali několik žádostí o SMUFI, objevily se na webu formuláře (opět) ve wordu.
2 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 5 years ago

Díky Michale za informace. Mám velmi podobné ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

Jen tak pro info.
První správko je momentálně v běhu, protože povinná osoba odmítla přerušení, čekáme na SMUFI k první nemovitosti, abychom doplnili žádost o využtí nemovitosti.
Druhé správko má mít 7.8.2018 místní šetření, podali jsme návrh pro nečinnost, dnes jsem si přečetl, že si mám vylízat prdel, protože pokud se přerušuje, tak správní termíny začínají běžet až po 15 dnech od ukončení přerušení.
Co se týče dalších dílčích SMUFI, předali to dalším dotčeným orgánům pro vyjádření a správní termíny maj v piči..

ČD - času dost.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 5 years ago

Dík za info !
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

Takže jsme absolvovali ústní jednání - místní šetření.. Je to už 3 dny, ale musel jsem trochu vychladnout, to víte, ty vedra.

Polepšovnu zastupovala nějaká osoba, která se ani neobtěžovala prokázat svoji totožnost a funkci, ani průkazem úřední osoby ani jiným, takže vlastně ani nevím s kým jsem jednal, škoda, že jsem se nepředstavil jako Ferda Mravenec, práce všeho druhu, protože jsem právě dorazil spocený jak prase z výměny lagujícího switche.

Pocity nemám vůbec dobré. Bohužel žádná změna, osůbka né nepodobná postavičkám z filmu Kouř mého oblíbeného režisera Tomáše Orla, tedy lehký afekt až histerie, ale s absencí prvoplánovitosti. Jinak to bylo velevýpravné dílo s absencí protokolace, protože údajně na ČTÚ nemají na přenosné tiskárny, takže pouze zvukovým záznamem a s následovným přepisem. Něco na co by stačilo 15 minut bylo ukončeno za hodinu.
Rovnost účastníků diskutabilní, rozsáhlé subjektviní exkurzy v rámci komunikace s povinnou osobou, rady, soudy názory. Vůči nám jako navrhovateli zeď.
Jediná otázka od mojí asistentky na sdělení objektivního postupu, pokud se již úřední osoba jala nést přednášku povinné osobě - mimochodem doktorovi práv, nám bylo sděleno - že neradí, pouze spravedlivě rozhoduje. TO bylo opravdu zábavné
Údajně máme nedostatky v návrhu smlouvy, který jsme poslali povinné osobě v podobě toho, že tam není detailní projekt a doba výstavby, což jsem pochopil záhy, když se úřední osoba začala podivovat, jaktože nemáme projekt, když s námi povinná osoba nekomunikuje a že bez projektu to nejde. Nevím co se dá projektovat na jednom Radiser kabelu, který proběhne společně se silovou lektřinou po žebřících a zase z domu vyběhne. Jenom jsme odvětil, jak bychom ten projekt asi mohli mít, když s námi povinná osoba nekomunikuje a odmítá nás pustit i přes rozhodnutí členské schůze do nemovitosti. Takže trochu hlava XXII. Tak doufám, že nám s tím polepšovna píchne, když to tak pečlivě prozkoumala.
Když potom úřední osoba pouze zopakovala do diktafonu to co jsme do návrhu smlouvy napsali a uvedli, jsem si jistý, že projekt v návrhu nakonec najdou. Jenom řekla, že to není nic složitého.. ANo není to nic složitého, ale co můžeme více uvést, pokud ani úřední osoba neni schopna hlubšího komenáře než: horizontální a vertikální žebříky a šachta domu 1PP. Asi jejich barva, materiál a molární číslo hřebíků na kterých visí. Největší starost měla úřední osoba o to, jestli ty žebříky, které byly dodány se stavbou bytového domu jsou majetkem SVJ, nebo někoho jiného. Povinná osoba jí rovněž moc nepomáhala, protože pouze potvrdila to, že žebříky byly součástí dodávky domu z roku cca 1990 a slouží pro rozvod inženýrských sítí.

Tedy pevné nervy všem, kdo s touto osobou budou mít co dočinění, vzhledem k psychologické stavbě té dámy ale věřím, že dovede být jako med, když něco potřebuje. Jak bylo zmíněno, zahájení SŘ 2/2018, doposud tato triviální záležitost není vyřešená.
Naprosto formalistické arogantní jednání bez náznaku vůle cokoliv řešit. Prostě šedá hmota. Vlastně kecám, jedna emoční reakce tam byla když histericky zvolala ach ty desítky, pravděpodobně tím měla na mysli operační systéme ve svém přenosném počítači značky prDELL.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

Takže máme za sebou 10 dní a ještě není hotový ani zápis. No netrpělivě na něj čekám, protože hned potom půjde petit stížnosti a podjatost.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 5 years ago

nám většinou dávaj termín 5 dní ... ;)
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 5 years ago

Todle je píčovina, že skoro zírám s otevřenou hubou.

Hele když někde potřebujete konektivitu, není ve výsledku levnější překopnout jedno vlákno a počkat, kdo příde?😂
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

Behemot píše:Todle je píčovina, že skoro zírám s otevřenou hubou.

Hele když někde potřebujete konektivitu, není ve výsledku levnější překopnout jedno vlákno a počkat, kdo příde?😂

Jako v baraku, kde zadny neni?
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 5 years ago

Koukám, že oplýváte prudkou inteligencí, v té firmě děláte vrátnýho ve sklepě?

Zkusil bych vedení třeba v chodníku…
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

Behemot píše:Koukám, že oplýváte prudkou inteligencí, v té firmě děláte vrátnýho ve sklepě?

Zkusil bych vedení třeba v chodníku…


Kotelníka..

Vy nejste z Prahy, že?
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 5 years ago

To dává smysl.

Ne původem, i když krapet selhávám v hledání relevance.
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.