Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Přepadení od ČTU

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Re: Přepadení od ČTU

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

Tak firma bez provozovny, no nevim, nevim...
0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 5 years ago

aaakecal píše:Tak firma bez provozovny, no nevim, nevim...


Já v tom nevidím problém, to že nemají veřejnou provozovnu, ale jen soukromou kancelář, kde nikdo neruší nevadí.

Zajděte si třeba do provozovny facebooku...
1 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

Jo, ale FB neposílám své peníze, když si platím přístup k internetu, nebo nějakou jinou službu, určitě nepůjdu k firmě co nemá žádnou kancelář, nedovolám se, nemám kde a komu reklamovat a ani nedohledám reklamační a provozní podmínky. Takových rádobyfirem a garážistů je tady u nás v okolí dost a co mám informace, tak to ČTÚ začíná dost řešit. Hlavně ochranu spotřebitele a myslím že i zapracování nařízení EU ohledně kvality služeb.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

aaakecal píše:Jo, ale FB neposílám své peníze, když si platím přístup k internetu, nebo nějakou jinou službu, určitě nepůjdu k firmě co nemá žádnou kancelář, nedovolám se, nemám kde a komu reklamovat a ani nedohledám reklamační a provozní podmínky. Takových rádobyfirem a garážistů je tady u nás v okolí dost a co mám informace, tak to ČTÚ začíná dost řešit. Hlavně ochranu spotřebitele a myslím že i zapracování nařízení EU ohledně kvality služeb.

A hromada garazniku je daleko lepsich, nez ti co maji kancelare verejne ...

Pokud se klient dovola, je resen servis, tak nevidim jediny problem nemit dostupnou kancelar...
0 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

Souhlasím, můžou být lepší, ale když vynechávají některé své zákonné povinnosti a dělají tím tady v okolí nekalou konkurenci, tak se mně to pak nelíbí.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Jakože nemít provozovnu je nekalá konkurence? :) Prodáváme službu, ne rohlíky. Pokud klient něco potřebuje, přijedeme za ním. Nemá vůbec potřebu chodit někam na provozovnu, kde stejně často sedí jen cvičená opice, která s ničím moc nepomůže.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Presne tak a nevim proc bych je mel poustet do sve garaze, kdyz tam nepoustim ani zakazniky.
Ma kancelar diky tomu, ze jsem stale v terenu je prevazne v aute a servery ani vysilace nejsou umisteny u mne, ale v najemnich prostorach, kde nema pristup nikdo jiny nez najemnik, spravce a majitel objektu (kteri tam nikoho jineho nepusti).
Klidne jim predam veskere udaje k vysilaci, ale dovnitr je nepustim ani nahodou (at si vse zmeri na chodniku 30m od vysilace), urcite sebou nevozi povoleni k domovni prohlidce, uplne stejne je to s financakem, ti chteji misto, kde mohou kontrolovat ucty, ale nesmi se svevolne pohybovat po firme (pokud tedy mas provozovnu), na to jsou jine instituce, pripadne soudy.
Jen pro skarohlidy, at me kontroluji na to maji pravo, ale pohybovat se kde chteji v soukromych prostorach ne, pokud nemaji soudni prikaz.
Navic na spoustu situ se musi pristavit plosina nebo velky zebrik.
Zajimalo by mne, kdo mi zaplati muj cas s nimi straveny (odpovim si sam, nikdo), s tim, ze "chteji" neco najit a udelit pokutu.
Uz jsem zaznamenal v okoli kontrolu jine "instituce" a to COI, ktera nic nenasla, ale rekli, ze alespon malou pokuticku, ale byli vyhozeni na ulici s tim, ze jde za nimi okamzite stiznost primo na ne jako osobu za COI ne na urad, ale konkretni osoby.
A uz mne zacina CTU fakt vytacet, tri dopisy za 14 dnu a vsechny zacinaji vyhrozovanim o pokute az x milionu za neposkytnuti toho ci onoho a co chteji se clovek dozvi az nekde uprostred toho univerzalniho dopisu a pomalu si na to musi vzit pravnika, aby to pochopil.
Naposledy upravil(a) Ladik dne 16 Sep 2018 11:02, celkem upraveno 1 x.
0 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

No jo, to se dalo čekat, že se začnou ozývat firmy o 25ti klientech.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Co to kecas zaměstnanče?
Nikde jsem nepsal, ze nemam kancelar.
Uz vidim, jak je vedes treda do nejakeho datoveho centra 100km od tebe, at si zkontroluji tvuj server nebo k nejake babicce v horni dolni k ni na pudu, ta se chudera nebude stacit divit, jak jim tam smejdi cizi lidi.
0 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

Ládíku klídek, rupne Ti cévka...
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Ja klidny jsem, ale jsem alergicky na takove nepodlozene kecy.
Chtelo by to tady fakt moderatora, aby tyto nazory mimo tema nekdo resil, nekteri joudove tady diskutuji jako na idnesu nebo na FB.

Nevim jak ty, ale ja nemam s CTU dobrou zkusenost, furt se jim neco nelibi, idyz jim vse splnis, viz vyplnovani statistik pokud vis o cem je rec.
0 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

Nevypada to tak...
Nepodložene kecy? no ja je podložené mám a taky vidím, kolik času nám to bere, aby se v co nejlepší možné skutečnosti vyplnilo vše co je potřeba dle zákonů a pak je tu na druhé straně někdo, kdo tohle neřeší, frekvence taky ne a ve výsledku tady máme v regionu měřící vůz ČTÚ každý měsíc. Takže ano. Chce to moderátora :)
My s ČTÚ problém naštěstí nemáme, dodržujeme (snažíme se) co jde a zatím (ťuk ťuk) kromě nějakého radaru to jde. A ano, vím o čem je řeč. Bohužel někdo to vyplňovat nemusí a i o tom jsem výše psal.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Máme pár menších bodů na domech obývaných vesměs staršími lidmi, kteří VELMI obtížně chápou, pokud na úpravu/opravu našeho zařízení přijede jiný technik, než který k nim chodí obvykle (protože bydlí ve stejné vesnici třeba). Takovým vysvětlit, k čemu slouží nějaké ČTÚ je opravdu umění, nebýt v tom názvu slovo úřad, tak by byli schopní volat na policii, že se jim do domu derou nějací "šmejdi". Do provozovny můžou přijít kdykoliv, pokud to bude v otvírací hodiny, které jsou normálně na dveřích a samozřejmě i na webu, spolu se všemi potřebnými a/nebo povinnými informacemi. Ti "místní" kontroloři to už pochopili, jedou podle pravidel a tak ani my neděláme dusno jim.

Průser nastává, když přijdou nějací noví nevybouření kontroloři. Na provozovnu přijdou vždy MIMO otevírací hodiny, tudíž potkají maximálně tu uklízečku, která jim ukáže leda tak ten kanál přes ulici kam občas vylévá vodu, protože její IT dovednosti končí odesláním e-mailu na Seznamu, a rozhodně je nikam nepustí, protože mimo otevírací hodiny přece uklízí, jelikož na provozovně tou dobou pracují kromě ní akorát servery v serverovně (od které ona stejně nemá klíče). Nebo se chtějí drát někam k anténám, to je rovnou vyhodím s obavou o jejich zdraví, protože zpravídla nedodržují / aktivně odmítají použít OOP a opatření BOZP a nikdo nehodlá riskovat, že se ta nemehla zmrzačí. Opět ti "naši" kontroloři nemají problém, i tu přilbu na hlavu si dají. Těm ale nemám za zlé, že mi dají pokutu, protože vím, že mi ji dali za UBNT co si DFS naladilo na 5875 MHz nebo podobný nesmysl vzniklý nepozorností dohledu, který samozřejmě obratem napravíme.

Ještě lepší jsou ti, co ječí o stejných podmínkách a pak si postaví půl kilometru od nás AP a jejich sektor mířící pryč od nás chytám na sektoru mířícím pryč od nich silněji než náš všesměr co je o půl metru výš, případně si dají skryté SSID a 5120 MHz. A jestli někomu přijde, že sem píšu kecy, nechť se ozve zde nebo do SZ a já toho nechám.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

aaakecal píše:Nevypada to tak...
Nepodložene kecy? no ja je podložené mám a taky vidím, kolik času nám to bere, aby se v co nejlepší možné skutečnosti vyplnilo vše co je potřeba dle zákonů a pak je tu na druhé straně někdo, kdo tohle neřeší, frekvence taky ne a ve výsledku tady máme v regionu měřící vůz ČTÚ každý měsíc. Takže ano. Chce to moderátora :)
My s ČTÚ problém naštěstí nemáme, dodržujeme (snažíme se) co jde a zatím (ťuk ťuk) kromě nějakého radaru to jde. A ano, vím o čem je řeč. Bohužel někdo to vyplňovat nemusí a i o tom jsem výše psal.


Tak to jsem rad, ze jsem se neco dozvedel a ze jen neplacas, diky.
A indoor CTU a radar opravdu resi, ikdyz nekteri obycejni uzivatele (myslim tim zakazniky) si to mezi sebou na sidlisti strili indoor neindoor a to me max sere, resp nesere, jen ze je nikdo nekontroluje.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Myghael píše:Máme pár menších bodů na domech obývaných vesměs staršími lidmi, kteří VELMI obtížně chápou, pokud na úpravu/opravu našeho zařízení přijede jiný technik, než který k nim chodí obvykle (protože bydlí ve stejné vesnici třeba). Takovým vysvětlit, k čemu slouží nějaké ČTÚ je opravdu umění, nebýt v tom názvu slovo úřad, tak by byli schopní volat na policii, že se jim do domu derou nějací "šmejdi". Do provozovny můžou přijít kdykoliv, pokud to bude v otvírací hodiny, které jsou normálně na dveřích a samozřejmě i na webu, spolu se všemi potřebnými a/nebo povinnými informacemi. Ti "místní" kontroloři to už pochopili, jedou podle pravidel a tak ani my neděláme dusno jim.

Průser nastává, když přijdou nějací noví nevybouření kontroloři. Na provozovnu přijdou vždy MIMO otevírací hodiny, tudíž potkají maximálně tu uklízečku, která jim ukáže leda tak ten kanál přes ulici kam občas vylévá vodu, protože její IT dovednosti končí odesláním e-mailu na Seznamu, a rozhodně je nikam nepustí, protože mimo otevírací hodiny přece uklízí, jelikož na provozovně tou dobou pracují kromě ní akorát servery v serverovně (od které ona stejně nemá klíče). Nebo se chtějí drát někam k anténám, to je rovnou vyhodím s obavou o jejich zdraví, protože zpravídla nedodržují / aktivně odmítají použít OOP a opatření BOZP a nikdo nehodlá riskovat, že se ta nemehla zmrzačí. Opět ti "naši" kontroloři nemají problém, i tu přilbu na hlavu si dají. Těm ale nemám za zlé, že mi dají pokutu, protože vím, že mi ji dali za UBNT co si DFS naladilo na 5875 MHz nebo podobný nesmysl vzniklý nepozorností dohledu, který samozřejmě obratem napravíme.

Ještě lepší jsou ti, co ječí o stejných podmínkách a pak si postaví půl kilometru od nás AP a jejich sektor mířící pryč od nás chytám na sektoru mířícím pryč od nich silněji než náš všesměr co je o půl metru výš, případně si dají skryté SSID a 5120 MHz. A jestli někomu přijde, že sem píšu kecy, nechť se ozve zde nebo do SZ a já toho nechám.


Naprosty souhlas, akorat nevim proc bych si nemohl skryt sve SSID, kdyz jsem je mel vsude pres deset let zobrazene a vsude pookoli vsichni skryte, tak jsem to take tak zacal praktikovat, zakazane to neni, navic to neni verejna informace a neni to zadny free bod, kam by se mohl kdokoli pripojovat, to jen pro vysvetleni.
0 x