Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Přepadení od ČTU

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
homer
Příspěvky: 59
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Přepadení od ČTU

Příspěvekod homer » 5 years ago

Nevíte někdo, jestli ČTÚ může provést napred zmereni a teprve pak poslat papír, že zahájili kontrolu? Přišlo mi zahájení kontroly, asi za týden pak protokol o kontrole, kterej byl ale asi 3 tydny starej. Tak co teď s tím?
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

povazuj mereni za neplatne jelikoz jsi nemohl byt u mereni.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

homer píše:Nevíte někdo, jestli ČTÚ může provést napred zmereni a teprve pak poslat papír, že zahájili kontrolu? Přišlo mi zahájení kontroly, asi za týden pak protokol o kontrole, kterej byl ale asi 3 tydny starej. Tak co teď s tím?


Mereni provest muze, ale nebylo soucasti kontroly, ale pouze tzv. monitoringem spektra. podivejte se do zakona 255/2012 Sb., tam je postup pri kontrole jasne popsaný. Je to uz ohrane podvodne jednani ze strany kontrolujicich.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Přesně tak, přečti si to. Předesílám, že to není ani tak dlouhé, ani složité. Protože při eventuální sporu se zcela určitě nebudeš moci odvolávat na zde uvedená tvrzení kolegů, ale pouze a jen na suchou literu zákona, popř. předcházející soudní rozhodnutí (precedens). Tak to u všech sporů, ev. soudů probíhá. mpcz, 13.9.2018
1 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

§ 5
Zahájení kontroly

(1) Kontrolní orgán zahajuje kontrolu z moci úřední.

(2) Kontrola je zahájena prvním kontrolním úkonem, jímž je

a) předložení pověření ke kontrole kontrolované osobě nebo jiné osobě, která kontrolované osobě dodává nebo dodala zboží nebo ho od ní odebrala či odebírá, koná nebo konala pro ni práce, anebo jí poskytuje nebo poskytovala služby nebo její služby využívala či využívá, případně se na této činnosti podílí nebo podílela (dále jen „povinná osoba“), jež je přítomna na místě kontroly,

b) doručení oznámení o zahájení kontroly kontrolované osobě; součástí oznámení musí být pověření ke kontrole, anebo seznam kontrolujících, nebo

c) první z kontrolních úkonů bezprostředně předcházejících předložení pověření ke kontrole kontrolované osobě nebo povinné osobě, jež je přítomna na místě kontroly, pokud je provedení takových kontrolních úkonů k výkonu kontroly třeba.

(3) Je-li kontrola zahájena podle odstavce 2 písm. a) nebo c) bez přítomnosti kontrolované osoby, informuje kontrolující kontrolovanou osobu o zahájení kontroly dodatečně.

Podle odstavce tri to chapu tak ze muzou udelat kontrolu beze me a jen me informovat ? nebo si to vykladam blbe ?

Mam zkusenost ze proste prijeli z ulice neco namerily a hodily flastr a i pres veskera odvolanio to jen a jen potvrzovali k soudu sem to nedohnal nemel sem na to nervy i kdyz to bylo 20tis . Cely problem byl v tom ze z ulice odhadli ze je to moje protoze z daneho smeru leze signal , zadnej ssid zadna MAC jen neco na spektraku ani nelezli k antene a jen do protokolu napsali ze "zamerenim bylo zjisteno" . Nikdo mi nikdy nevysvetlil jaky byl postup zamereni pouze konstatovani v protokolu
0 x

homer
Příspěvky: 59
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod homer » 5 years ago

To znamená, že pokud napřed provedou měření, pak by měl úřad informovat o zahájení kontroly dodatečně. Tedy zahájení by mělo být v den provedení měření? Já mám zahájení kontroly dnem doručení oznámení, ne dnem provedení měření (asi 14 dní před zahájením kontroly)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Možná bych četl celý zákon a zaměřil se na:
§ 3
Úkony předcházející kontrole
(1) Kontrolní orgán může provádět před zahájením kontroly úkony, jejichž účelem je opatření podkladů pro posouzení, zda zahájit kontrolu.
(2) O úkonech podle odstavce 1 se pořídí záznam. Navazuje-li na tyto úkony kontrola, mohou sloužit skutečnosti takto získané jako podklad pro kontrolní zjištění.
Nevím, jestli existuje pro telekomunikace extra zákon, ale když si od tebe kontrolor koupí třeba 10 deka salámu, převáží ho, zjistí, že nemá váhu, udělá úkon dle par. 3, odst. (1), pak protokol, pak teprve tě zavolají jako zodpovědnou osobu, jsi přítomen, ale už jsi převážený a zaprotokolovaný, že ... Pak naváže kontrola. Pak platíš a kdo se tomu diví? (Promiň, to je samozřejmě pouze hypotetický příklad, ne, že bych tě podezíral, že šidíš na salámu). mpcz, 13.9.2018
0 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

Otázkou ovšem je, kdy začne mikrotik (a asi i UBNT) dělat co má, do kdy budou schopni ho lidi kupovat a přenastavovat a ... dělat psí kusy, než se to začne hromadně reklamovat a vracet pro absolutní nefunkčnost a neschopnost dodržet vhodné a správné nastavení? Nastavím, uložím, neřeším. :(
0 x

homer
Příspěvky: 59
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod homer » 5 years ago

a co teda znamená zahájení kontroly? To už tedy měřit nepůjdou? Nebo si půjdou ověřit, že byl odstraněn zjištený nedostatek? Máte zkušenosti jak dlouho to trvá? Jednu kontrolu mě ukončili, za měsíc přijeli opět měřit a za 14 dní zase zahájení kontroly.
0 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

... no pravděpodobně Ti přijde dalším dopisem protokol, kde to budeš mít popsané.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

co vlastně přesně měří? výkony? kanály?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

homer
Příspěvky: 59
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod homer » 5 years ago

Momentálně jen kanály. Tzn indoor primárně, nad 5.7 GHz pokud se jim indoor nepostesti namerit. Projedou asi náhodně okolí a proskenuji eter, nějak 4,5-6ghz je napsáno na protokolu. 5640 radar neřeší, pokud přímo nerušíš-to tě sami najdou a jezdí jiná parta než běžné kontroly,aspon co mám zkušenost. Sehnali si dokonce na mě telefon a řešili po telefonu. Ta parta co měří běžně, tak nevolá, pořád otravuje u baráku a chtějí aby se jim člověk hned věnoval. Až potřetí pochopili, že se jim věnovat nehodlám, i když jsem jim to říkal od začátku. Pořád že v rámci urychlení kontroly, abych hned zjistil to a to. Říkám, já jsem si žádnou kontrolu neobjednal, nemám proč něco urychlovat. Pošlete to písemně, do 30 dnů odpovím.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

To u nás už nezkouší. Ví totiž, že je v rámci urychlení kontroly informuje uklízečka, že kanál je naproti v chodníku, a že je nikam nepustí protože právě vytřela podlahu a beztak tu nikdo není. :D
3 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

a co když nemáme provozovnu, kam je tedy máme vpustit? :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

okoun píše:a co když nemáme provozovnu, kam je tedy máme vpustit? :D

Do garáže...
0 x