Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Přepadení od ČTU

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Re: Přepadení od ČTU

Příspěvekod shooter » 5 years ago

TO Matess:
podle mě šli po mě protže jsem jim před měsícem posílal soupis vysílaču

na druhou stranu by mě to taky zajimalo kdo tam jede 5.7-6 ja na to koule ani penize nemám
koukal jsem a mate všechno (asi tedy tam kde jsme ) v pohodě
Jestli to nebudou kluci od moravanetu a nebo nejaka banda klučíku se rodí na severáku ti jedou docela masakr
Pokud máš -30 tak tu antenu musíš vidět
Divej a ten poslední je 43km vzdušnou čarou

4C:5E:0C: H-O-1 5805/20-Ce/an -84 H-O-1
4C:5E:0C: Zb-Ks-2 5805/20/an -76 Zb-Ks-2
4C:5E:0C: Db-Za-2 5765/20/an -77 Db-Za-2
24:A4:3C: kopecek2bohunovice 5240/20/an/P -83 kopecek2bohuno
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ked je volna viditelnost bez prekazok tak tych 43km nieje problem. Pri sektoroch zase zalezi ako ich mas naklonene...zdielame jeden sajt s konkurenciou a na 3km som mal nase sektory na -80 a horsie, ich sektory -50 az -60 :D Hold fyzicky aj elektricky naklon spravi svoje...potom hladajme rusenie. Co tu vsak citam, to vase CTU meria len registrovanych ISP ? Takze dajaky franta ktory si da niekde na balkon 5Ghz a streli to hociako mimo povolene kanaly, ten sa nemusi bat nicoho ?
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

Gemb píše: Takze dajaky franta ktory si da niekde na balkon 5Ghz a streli to hociako mimo povolene kanaly, ten sa nemusi bat nicoho ?


přesně tak
Měly by upravit VO jen pro registrované když podmínky tak pro všehny stejny
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Hmm, to akoze CTU nebude riesit ani ked budu dajakemu mobilkarovi rusit licencovany spoj ? Stale budu na to srat ? Ci len v pripade 5Ghz to tak riesia resp neriesia?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

kravina, oni něco naměří a okamžitě ví že podle mac a ssid seš to ty. Pokud naměří někoho jinýho koho nemaji regnutýho tak jdou po něm stejně akorát ho museji po staru hledat.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

my davame dokupy jeste posledni data... Pozadali jsme o odklad, takze zatim zadna kontrola.

Chtel bych se jen zeptat..

Snizujete (a priznavate) vykon o 3dBm kdyz je to MIMO?
Priznavate 60GHz spoje?
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

Matess píše:my davame dokupy jeste posledni data... Pozadali jsme o odklad, takze zatim zadna kontrola.

Chtel bych se jen zeptat..

Snizujete (a priznavate) vykon o 3dBm kdyz je to MIMO?
Priznavate 60GHz spoje?

chovanci te zadali jen o 5Ghz ,ze?
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

Matess píše:my davame dokupy jeste posledni data... Pozadali jsme o odklad, takze zatim zadna kontrola.

Chtel bych se jen zeptat..

Snizujete (a priznavate) vykon o 3dBm kdyz je to MIMO?
Priznavate 60GHz spoje?


jak chceš deklarovat výkon když je u každé modulace jiný ?
0 x

wwire
Příspěvky: 70
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod wwire » 5 years ago

Do seznamu dáváme jen nutné minimum - macovky a za nima u kanálu uvedeno DFS. Azimuty neevidujeme, antény občas.
0 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 5 years ago

Gemb píše:Hmm, to akoze CTU nebude riesit ani ked budu dajakemu mobilkarovi rusit licencovany spoj ? Stale budu na to srat ? Ci len v pripade 5Ghz to tak riesia resp neriesia?


Mobilkáře řeší samozřejmě ihned, vzhledem k tomu, že jsou nepoměrně větší, a mají právníky. Pokud Ti někdo zaruší tvou licenci, tak musíš počkat, měsíc dva...
Zarušení v 5ce čtu neřeší vůbec, nedělali by nic jiného. (Tím se jich nechci zastávat)
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

chtějí vše od 5GHz do 66GHz myslím.

RE: "Výkon je pokaždé jiný s jinou modulací?" jako WTF? jako defaultně ano, protože s rostoucí modulací klesá maximální výkon rádia, ale když má karta limit 18dBm pro 256qam a 26dBm pro qpsk, tak je mi to stejně jedno, když to s páruju s jirousem, který má 24dBi zisk a musím výkon stáhnout na 6 abych se vešel do 30dBm.

Ptám se ale jak řešíte MIMO, protože VO říká, že vyzářený výkon za anténou nesmí překročit 30dBm. Takže pokud do antény pošlu 30dBm v H polarizaci a 30dBm ve V polarizaci vyzářil jsem vlastně 2x30dBm = 33dBm. Takže úplně správné řešení je pokud to máte v jedné anténě mít 2x27dBm, nebo mít MIMO na 2 samostatných anténách a potom můžete i 2x30dBm.

Má otázka zní jak to děláte vy? Dodržujete to? Když máte 24dBi Jirouse hlásíte 6dBm výkonu, nebo 3dBm?
0 x

wwire
Příspěvky: 70
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod wwire » 5 years ago

Výkon nehlásíme, máme přece ATPC, abychom mohli jet 30dB. S UBNT není problém.

Moc to hrotíš, napiš tam svoje 5GHz AP ve tvaru: mac, typ zařízení, kanál v okamžiku podání, konec.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Taky mi po nějaké době přišla Žádost o poskytnutí informací... Jestli chápu znění dobře, tak chtějí zaevidovat prakticky vše, co a kde provozujeme, tj. včetně PtP spojů na 10 GHz a výše. Je to tak? To myslím dříve nebylo.

A ještě by mě zajímalo, jestli se dá z úřadu zjistit, kdy proběhla poslední kontrola. Rád bych věděl, jestli třeba po dvou měsících, co jim to pošlu, tak jestli už kontrolu provedli. Samozřejmě pokud najdou pochybení, tak to sami rádi oznámí i s žádostí o finanční odměnu. Ale když nic nenajdou, tak o proběhlé kontrole nijak neinformují. Můžu to z nich nějak dostat?
0 x

Uživatelský avatar
Behemot
Příspěvky: 175
Registrován: 8 years ago
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Behemot » 5 years ago

106/1999 Sb.
0 x
Špičkové elektrolytické kondenzátory; akumulátory; baterie; repasované UPS lepší než nové; zdroje; mikrospínače aj.

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

DarkLogic píše:Taky mi po nějaké době přišla Žádost o poskytnutí informací... Jestli chápu znění dobře, tak chtějí zaevidovat prakticky vše, co a kde provozujeme, tj. včetně PtP spojů na 10 GHz a výše. Je to tak? To myslím dříve nebylo.

A ještě by mě zajímalo, jestli se dá z úřadu zjistit, kdy proběhla poslední kontrola. Rád bych věděl, jestli třeba po dvou měsících, co jim to pošlu, tak jestli už kontrolu provedli. Samozřejmě pokud najdou pochybení, tak to sami rádi oznámí i s žádostí o finanční odměnu. Ale když nic nenajdou, tak o proběhlé kontrole nijak neinformují. Můžu to z nich nějak dostat?

Informuji taktéž, že je vše OK.
0 x