Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Přepadení od ČTU

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Re: Přepadení od ČTU

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Že si mezi sebou zákazníci dělají spoje mi nevadí, dokud to provozují normálně, těch NanoBeamů s 5180 MHz / 80 MHz / full TX power na balkonech naštěstí moc není, spíše toho ubývá. Sám si takhle střílím síť z domu do chaty, pravda mám to v limitech a ta chata stejně jinam nevidí.

Co se skrytých SSID týče, ty mi nevadí, na tom modelovém příkladu mi vadí hlavně těch 5120 MHz a full TX power.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Myghael píše:Že si mezi sebou zákazníci dělají spoje mi nevadí, dokud to provozují normálně, těch NanoBeamů s 5180 MHz / 80 MHz / full TX power na balkonech naštěstí moc není, spíše toho ubývá. Sám si takhle střílím síť z domu do chaty, pravda mám to v limitech a ta chata stejně jinam nevidí.

Co se skrytých SSID týče, ty mi nevadí, na tom modelovém příkladu mi vadí hlavně těch 5120 MHz a full TX power.


Ale prave tym, ze su mimo pasmo len dobre pre teba, aspon ti zostane daco v tom legalnom rozmedzi. U nas mame tiez taku konkurenciu ktora nepouziva indoor ani outdoor pasmo ale vyslovene 5,1/5,4/5,8 - nic ine nepouzivaju a dobre len pre nas, pretoze mnoho krat v pohode najdem cisty legalny kanal a kedze ho nezbrali oni tak je uz moj :D
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Dobře pro mě, ale jen do okamžiku, kdy tím oni zaruší nějaký radar (v pásmu 5 GHz zdaleka neoperují jen meteorologické radary) nebo jinou primární aplikaci. Potom totiž někdo skáče po ČTÚ a ti tím pádem musí dělat, tak prudí všechny okolo. To, že jsme si s místními zaměstnanci ČTÚ stanovili nějaká pravidla hry ještě neznamená, že je tu chceme mít nasáčkované 15x ročně.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

homer
Příspěvky: 59
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod homer » 5 years ago

Mě zase vadí, že budou otravovat kvůli indooru, protože jsem na ráně. Vím kde bydlím a že ten a ten vysílač je můj. Ale jiná firma co vysílá indoor a mají AP na střeše velkyho podniku, kterej do areálu nikoho nepustí, tak to vesele vysila v indooru i po několikáté návštěvě ČTÚ s monitorovacím vozem. Asi dělají, že neví komu to patří.
0 x