Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTÚ - žádost o poskytnutí informací, údajů a podkladů

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Re: ČTÚ - žádost o poskytnutí informací, údajů a podkladů

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

Laibir píše:5500 beru jako nosnou. Pokud používám 20MHz kanál, tak je to 5490-5510. A všude používáme 20MHz kanál. Jinak bychom se nevešli s jinými sítěmi. 5700 je to stejný. Indoor už snad nikde nemáme, ale jelikož to budu všechno projíždět, tak to bude OK. Jen se musím podívat na výkony 17 a 24G. Tam si to přítápí samo dle útlumu. Ale tuším, že na 17G je myslím 100mW takže 20dB pokud má anténa zisk 33dBi, tak bych měl jít na -13dBm?

jj e.i.r.p je 100mw tedy 20dbm pro 17 a 24 GHz
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Laibir píše:5500 beru jako nosnou. Pokud používám 20MHz kanál, tak je to 5490-5510. A všude používáme 20MHz kanál. Jinak bychom se nevešli s jinými sítěmi. 5700 je to stejný. Indoor už snad nikde nemáme, ale jelikož to budu všechno projíždět, tak to bude OK. Jen se musím podívat na výkony 17 a 24G. Tam si to přítápí samo dle útlumu. Ale tuším, že na 17G je myslím 100mW takže 20dB pokud má anténa zisk 33dBi, tak bych měl jít na -13dBm?



To ja samozdřejmě chápu že 5500 je v pohodě ale volné pásmo je 5470-5725 a je nějaké doporučené ne přikázané kanálování tzn. teoreticky můžu jet až na 5480 20Mhz a taky můžu vysílat na 5510 což je 5500-5520. Nicméně mě zajímá jestli toto u nich projde.... To že vysílat na 5480 je sebevražda vím ale dřiv (2 roky zpět) jsme na tom normálně vysílalí a přiznávali to prošlo to OK a kanál jako 5555 např. prošel taky ok.
1 x

aaakecal
Příspěvky: 56
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod aaakecal » 5 years ago

Dle VOR tam nemá být pevně nastavena frekvence, takže bych psal jenom "pásmo 5GHz".
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Pokud po tobě chtějí údaje, tak už jsi změřený, takže bacha na to.
Já jsem to všechno poctivě napsal a zkontroloval, měl jsem asi na dvou sektorkách indoor, na které jsem zapomněl a hned to při své kontrole opravil.
Nekecám za týden přišel dopis, že mám vše OK a že frekvence jsou OK a že v měření, které provedli "před měsícem", před dopisem, takže si protiřečili a záměrně lhali, že je to pro případnou následující kontrolu, jsem se sám přiznal já vůl, ale v dopise z druhé kontroly stálo, že je vše OK, že jsem tam měl chybu, ale byla provedena náprava, na kterou mě ani nemuseli upozorňovat a že je vše OK a v dopise nebylo ani zmínka o pokutě ani o tom, že se můžu odvolat prostě jsem to bral jako správnou věc od ČTÚ tu kontrolu.
Bohužel asi měli málo odměn, ale za 5 měsíců potom mi došla pokuta za ty indoory a že jsem se prý neodvolal a 15 táců vkelu.
Tak bacha co přiznáváte. Já vůl měl ty patřičné antény vyměnit nebo změnit mac, protože to kontrolují jenom podle mac, ale s poctivostí dojdete akorát tak... na WC.
17GHz ani nic jiného je nezajímalo jen asi indoory.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Merali u niekoho vlastne 17 a 24Ghz? Ja nepoznam nikoho a nespomínam si anu to na fóre, že by to dakto riesil
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

my jsme měly napsáno "použité pásmo" takže jsme kanály nepsaly ale jenom jsme napsaly "5GHz"
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

hapi píše:my jsme měly napsáno "použité pásmo" takže jsme kanály nepsaly ale jenom jsme napsaly "5GHz"


My máme kolonku frequency takze asi chteji primo kanaly.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Ladik píše:Pokud po tobě chtějí údaje, tak už jsi změřený, takže bacha na to.
Já jsem to všechno poctivě napsal a zkontroloval, měl jsem asi na dvou sektorkách indoor, na které jsem zapomněl a hned to při své kontrole opravil.
Nekecám za týden přišel dopis, že mám vše OK a že frekvence jsou OK a že v měření, které provedli "před měsícem", před dopisem, takže si protiřečili a záměrně lhali, že je to pro případnou následující kontrolu, jsem se sám přiznal já vůl, ale v dopise z druhé kontroly stálo, že je vše OK, že jsem tam měl chybu, ale byla provedena náprava, na kterou mě ani nemuseli upozorňovat a že je vše OK a v dopise nebylo ani zmínka o pokutě ani o tom, že se můžu odvolat prostě jsem to bral jako správnou věc od ČTÚ tu kontrolu.
Bohužel asi měli málo odměn, ale za 5 měsíců potom mi došla pokuta za ty indoory a že jsem se prý neodvolal a 15 táců vkelu.
Tak bacha co přiznáváte. Já vůl měl ty patřičné antény vyměnit nebo změnit mac, protože to kontrolují jenom podle mac, ale s poctivostí dojdete akorát tak... na WC.
17GHz ani nic jiného je nezajímalo jen asi indoory.


Jo to je mi jasné. Nam ale nemaji co zmeřit na indooru. Ja se spis bojim ze se neco za posledni dva roky zmenilo a ze bude problem i 5490 ... jedu samozdrejme na superchannel bez DFS ze. Driv 3 roky zpet se priznalo i 5480 20 mhz atd. a vše cajk. U nich ale clovek nikdy nevi tak se tomu chci predem vyhnout.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Gemb píše:Merali u niekoho vlastne 17 a 24Ghz? Ja nepoznam nikoho a nespomínam si anu to na fóre, že by to dakto riesil


10GHz + udajne nelze zmerit vysilaci vykon bez sumdani anteny z radia atp. toto ti urcite nikdo jen tak neudela pac bys o tom vedel a predem se (pripravil) nehlede na to ze todle mereni = vypadek a to jen tak nemuzou. Pokud nekde prasis 12km na 17/24 Ghz summitem gigabit s 120 antenama tak dobre ti tak ale ten kdo jede normalne +- v EIRP s tim ze atpc si topí občas to myslim ze nehrozi nic.
1 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

Tak nám už přišel dopis s oznáměním kontroly. Není tam kdy. By mě zajímalo co máme špatně.
Všechno v limitu, někde možná až moc a bez indoor. Což si ostatní v eteru hlavu nelámou.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

Laibir píše:Tak nám už přišel dopis s oznáměním kontroly. Není tam kdy. By mě zajímalo co máme špatně.
Všechno v limitu, někde možná až moc a bez indoor. Což si ostatní v eteru hlavu nelámou.

Smlouvy máte legislativně OK?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

Laibir píše:Tak nám už přišel dopis s oznáměním kontroly. Není tam kdy. By mě zajímalo co máme špatně.
Všechno v limitu, někde možná až moc a bez indoor. Což si ostatní v eteru hlavu nelámou.


Co to je oznameni kontroly? Tj. ze mate predat seznam RLAN zarizeni, vcetne vykonu, GPS apod. a nebo tim myslite neco jineho?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

Laibir píše:Trochu oživím téma. Přišla nám žádost na vyplnění údajů na nepodnikající subjekt. V podstatě jde o pár vysílačů a pár spojů v 17 a 24G. Svědomí je v tomto ohledu čisté. Jen nevím, zda pod tím hledat něco víc (kontrola) nebo už neví komu by to poslali. Jde o to, zda-li tohle platí pro každého jak fyzickou osobu nebo jen podnikatele. Nemám s tím problém to vyplnit, ale jde mi spíš o princip. Kdo zaručí, že se s daty neobchoduje?
No a další v tabulce je položka PLACE, ADRESS, atd.. co se píše do těchto položek? Katastr? Adresa?
Díky


Jen tak pro zajimavost urad musi komunikovat uredním jazykem takze nejaky PLACE si muzou akorat tak nalepit na celo a behat s tim po namesti .....
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

ppp76 píše:
Laibir píše:Trochu oživím téma. Přišla nám žádost na vyplnění údajů na nepodnikající subjekt. V podstatě jde o pár vysílačů a pár spojů v 17 a 24G. Svědomí je v tomto ohledu čisté. Jen nevím, zda pod tím hledat něco víc (kontrola) nebo už neví komu by to poslali. Jde o to, zda-li tohle platí pro každého jak fyzickou osobu nebo jen podnikatele. Nemám s tím problém to vyplnit, ale jde mi spíš o princip. Kdo zaručí, že se s daty neobchoduje?
No a další v tabulce je položka PLACE, ADRESS, atd.. co se píše do těchto položek? Katastr? Adresa?
Díky


Jen tak pro zajimavost urad musi komunikovat uredním jazykem takze nejaky PLACE si muzou akorat tak nalepit na celo a behat s tim po namesti .....


Kdo pláče?
2 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Ono spolehlivě/prokazatelně asi nejde bez připojení na anténu změřit vysílací výkon téměř ničeho, takže by se ty 17/24 měly stavět alespoň tak, aby to bylo provozovatelné na stejné šířce kanálu s nižší modulací na nižší kvalt. Při kontrole se to může přepnout...
Požadavek na předání dat byl (alespoň u nás před pár lety) tabulka/excel. Tak jsme ke každému vysílači/spoji vyrobili "passport" na jednu stranu A4 (počítalo to i vyzářené výkony, energetickou bilanci spoje...) a poslali jim tohle, ať si to z toho vyzobou sami. Poslat to v PDF jako obrázek jsem odvahu neměl :-)
0 x