Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nový zákon - info MikroExpo

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Fíkus
Příspěvky: 76
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Nový zákon - info MikroExpo

Příspěvekod Fíkus » 6 years ago

Ahoj všem vespolek,

včera jsem na MikroExpu docela se zájmem poslouchal ten právní blok přednášek a zejména pana Rejzka. Hodláte nějak využít?
Dát si nějaké spoje na stožár Cetinu, využít jejich HDPE atd, to fakt zní zajímavě.

Nebyly by k dispozici prosím ty přednášky? Pamatovat se to vše nedá.

Díky
0 x

krystofklima
Příspěvky: 25
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod krystofklima » 6 years ago

Vyjimečně zcela náhodou byly všechny přednášky včera nahrávány. pokud získáme souhlas s jejich uveřejněním, pošlu je na YouTube. nenahrával jsem je já, ale jedna zúčastněná společnost.
0 x

krystofklima
Příspěvky: 25
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod krystofklima » 6 years ago

jinak přednášky, poku dmi je vystavovatelé poskytnou, tak se zcela jistě objeví v download sekci www.wifiprofi.cz ke stažení po přihlášení.
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 6 years ago

Fíkus píše:Ahoj všem vespolek,

včera jsem na MikroExpu docela se zájmem poslouchal ten právní blok přednášek a zejména pana Rejzka. Hodláte nějak využít?
Dát si nějaké spoje na stožár Cetinu, využít jejich HDPE atd, to fakt zní zajímavě.

Nebyly by k dispozici prosím ty přednášky? Pamatovat se to vše nedá.

Díky


Co Vám bránilo udělat to do teď ?
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Fíkus
Příspěvky: 76
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fíkus » 6 years ago

Ochota jednat a poskytovat informace.
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 6 years ago

Fíkus píše:Ochota jednat a poskytovat informace.

Cetin má tyhle informace prakticky veřejně. A s ochotou jednat jsem také nikdy neměl problém. Jediný problém je cena, ale tu tem zákon vůbec neřeší. Mimo obecných floskulí.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

lemointernet
Příspěvky: 53
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod lemointernet » 6 years ago

Fíkus píše:Ahoj všem vespolek,

včera jsem na MikroExpu docela se zájmem poslouchal ten právní blok přednášek a zejména pana Rejzka. Hodláte nějak využít?
Dát si nějaké spoje na stožár Cetinu, využít jejich HDPE atd, to fakt zní zajímavě.

Nebyly by k dispozici prosím ty přednášky? Pamatovat se to vše nedá.

Díky


Za důležitější přínost tohoto zákona bych považoval snížení nákladů na věcná břemena v případech, kdy se výše úhrady vypočítává z plochy věcného břemene, kterou tvoří ochranné pásmo. Zákon o usnadnění výstavby změnil v ZoEK ochranné pásmo z 1,5m na 1m na každou stranu. Pro nás konkrétně se tedy mění z 300 na 200 Kč / bm.

Dalším zpříjemněním je snížení poplatků za vydání Územního rozhodnutí / Územního souhlasu z 20.000/10.000 na 1.000/500 Kč. Odstraní se tendence nacpat do projektu co nejvíce tras či etap (=delší řízení), což ve výsledku povede k urychlení výstavby.
1 x


TomiQ
Příspěvky: 79
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod TomiQ » 6 years ago

Zní celkem zajímavě, snad to pomůže. Hlavně ať to umožní rychlejší výstavbu optiky.
0 x