Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oznámení o provedení kontroly - ČTÚ

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Pan X
Příspěvky: 26
Registrován: 7 years ago

Re: Oznámení o provedení kontroly - ČTÚ

Příspěvekod Pan X » 6 years ago

Orel005 píše:
Pan X píše:Jeste jedna rychla otazka prosim - muze CTU merit vysilace bez me pritomnosti? Je mozne se obhajit tim, ze jsem u mereni nebyl a jejich vysledek je pro mne neduveryhodny?


Pokud si dobře vzpominam, tak kdysi to tak bylo. Ale dnes kontrolu delaji bez ohohlášení.
Naposledy upravil(a) Pan X dne 12 Jul 2017 08:30, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

v době datových schránek jako oni nutí osobní přítomnost? to se mi nějak nezdá....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

Pan X píše:Jeste jedna rychla otazka prosim - muze CTU merit vysilace bez me pritomnosti? Je mozne se obhajit tim, ze jsem u mereni nebyl a jejich vysledek je pro mne neduveryhodny?


pridam sem moji zkusenost obecne s obranou proti nelagalimu vysilaci:

zjistili jsme ze na jednom bode kde mame jen my vysilac, se najednou objevily sektory 3,5GHz od ubnt, server, napojeno snad dokonce nacerno na vdsl. Kdyz se clovek obratil na policii at to proveri, zapeceti atd. Odkazali nas na CTU ze toto resi stejne oni. Dobry obratime se na CTU, ty se pak raci po nekolika dni dorazit. (vysilac by uz mohl byt davno zas davno demontovat). Prijeli dva "sasci" merili dobry pochazito z tech anten ano. a co dal ? Nebyli schopni ani vylezt k antenam, sami jsme jim je museli nafotit atd. no konec jako :)....predem si proverili ze v dane lokalite nema nikdo dalsi opravneni vysilat v 3,5Ghz. Jenze stejne to nemuzou zabavit, zapecetit,vypnout atd. proste vubec nic....naprosto tento postup nechapu. Takze si vesele odjedou no a dal nic. Sam jsem pak musel behat po meste a hledat pripojene klienty coz nebylo tezke, uz predem jsem jim dodal par adres. No a pak jen nekonecne cekani co bude dal. Cili anteny si mohl majitel zdemontovat a cau.....fakt nechapu tento postup. Nikdo uz dal neresil ze dotycny nacerno podnika, neodvadeni dani atd. proste ulet tady. Jooo pak nakonec dostal pokutu tusim smesnych 5.000,- a to bylo vse. takze za me si tu muzem kazdej vlastne delat co chcem :)))
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 6 years ago

Samožřejmě. U nás když jezdili tak u AP u kterých nevěděli čí jsou zvonili a ptali se lidí čí to je a chtěli vidět i smlouvu mězi poskytovatelem a majitelem domu.


Pan X píše:Jeste jedna rychla otazka prosim - muze CTU merit vysilace bez me pritomnosti? Je mozne se obhajit tim, ze jsem u mereni nebyl a jejich vysledek je pro mne neduveryhodny?
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 6 years ago

Orel005 píše:
Pan X píše:Jeste jedna rychla otazka prosim - muze CTU merit vysilace bez me pritomnosti? Je mozne se obhajit tim, ze jsem u mereni nebyl a jejich vysledek je pro mne neduveryhodny?


Pokud si dobře vzpominam, tak kdysi to tak bylo. Ale dnes kontrolu delaji bez ohohlášení.


Kontrolní řád:
§ 5
Zahájení kontroly
(1) Kontrolní orgán zahajuje kontrolu z moci úřední.
(2) Kontrola je zahájena prvním kontrolním úkonem, jímž je
a) předložení pověření ke kontrole kontrolované osobě nebo jiné osobě, která kontrolované osobě dodává nebo dodala zboží nebo ho od ní odebrala či odebírá, koná nebo konala pro ni práce, anebo jí poskytuje nebo poskytovala služby nebo její služby využívala či využívá, případně se na této činnosti podílí nebo podílela (dále jen „povinná osoba“), jež je přítomna na místě kontroly,
b) doručení oznámení o zahájení kontroly kontrolované osobě; součástí oznámení musí být pověření ke kontrole, anebo seznam kontrolujících, nebo
c) první z kontrolních úkonů bezprostředně předcházejících předložení pověření ke kontrole kontrolované osobě nebo povinné osobě, jež je přítomna na místě kontroly, pokud je provedení takových kontrolních úkonů k výkonu kontroly třeba.
(3) Je-li kontrola zahájena podle odstavce 2 písm. a) nebo c) bez přítomnosti kontrolované osoby, informuje kontrolující kontrolovanou osobu o zahájení kontroly dodatečně.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Tak jak to dopadlo ?
0 x

Rajda
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rajda » 6 years ago

na to že to ubnt na 3,5 asi nesmí používat se pořád vesele prodávají,
asi je to nastejno jestli vysílat třeba na 5,4 nebo rovnou na 3,5 ?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

je, ale ještě se do toho počítá případná újma na zisku pokud někomu zlikviduji kanál, kde vysílal na licenci...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...