Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

nákup bez dokladu

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

nákup bez dokladu

Příspěvekod okoun » 7 years ago

Vážení nechci dělat v jistých inzerátech offtopic tak píšu sem...
Jak prodáváte zařízení, které je v majetku firmy takzvaně bez papíru tedy bez EET babiš, tedy okrádáte stát na dani :) ? Zařízení odepíšete jako nefunkční z vašeho účetnictví, nebo zařízení stále někde smrdí v účetnictví?

Dále by mě zajímalo nakupujícího z jakých peněz zaplatí zařízení, z firmeních asi sotva, pokud neexistuje nějaký doklad.

Takže jeslti to dobře chápu tak zařízení které se tu prodávají bez dokladů nejsou firemní, ale vlastní je nějaká osoba, něpodnikatel a snaží se je prodat také nepodnikající osobě?

Děkuji za upřesnění :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 7 years ago

Vážně chceš takové téma propírat veřejně na fóru ? To si borec teda :)
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

mě to připadá stejné jako když tu někdo na trvdo píše že prodává zásadně bez papíru :D sorry jako :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 7 years ago

Okoune několikrát jsem již tady na fóru napsal že jsi exot, zase se musím opakovat :joy:😅😂
1 x

ocior
Příspěvky: 481
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ocior » 7 years ago

Kód: Vybrat vše

§ 4 odstavec 1, písmeno c) zákona č. 586/1992 Sb.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

jistě, toto ale platí pro nepodnikající osoby, ale ne pro podnnikatele.
prosím všechny, kteří nechtějí věcně diskutovat (jen urážet) ať raději nepíší, díky :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

Prodávající

Tak pokud to koupíš bez dokladu což není problém tak to i tak prodas. A když něco kupují do firmy bez dokladu tak to kupují že svých, na firmě si to vyberu jinak, výpočetní technika nebo tak něco, nafta atd... Je dost možností i jako doklad od známého icare.

Kupující kupuješ buď za vlastní, enbo ti zas někdo pomůže dokladem nebo jiný výše zmíněné způsoby.

Já osobně to moc neřeším není potřeba, doklad je lepší i od neplátce ať tam prostě nějaký je.
A ještě k prodani firemního majetku, tmbus odpis do pric nebo si napíšeš fakturu na malou částku k ponížení daně.

Neaplikuji nic z toho, takže hodně majetku mám vesměs ve vlastním vlastnictví než ve firemním, min výše zmíněného srani s papíry. A zbytek je mi prdel a následný prodej bude tak téže jednoduší.
1 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

ocior
Příspěvky: 481
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ocior » 7 years ago

okoun píše:jistě, toto ale platí pro nepodnikající osoby, ale ne pro podnnikatele.
prosím všechny, kteří nechtějí věcně diskutovat (jen urážet) ať raději nepíší, díky :)

"Podnikatel" ma s prodavajicim uzavrenou kupni smlouvu. Kde vidis problem?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

Cheprer > ano takto to funguje NORMÁLNĚ u nás a mělo by u každého :)

ocior > problém vidím pouze v tom jak se stane s firemní věci věc ve vlastnictví nepodnikatele, který to potom bez papírku prodá :) kupní smlouva je samozřejmě OK

PS: pokud to ještě někomu nedošlo tak toto vlákno jsem založit tak trochu z recese....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...