Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

výpověď klienta s přeplaceným tarifem

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

výpověď klienta s přeplaceným tarifem

Příspěvekod svestka » 7 years ago

Jak to řešíte, když si klienti předplatí net na rok, dostanou díky tomu mírnou slevu a pak si po půl roce vzpomenou že to chtějí zrušit.
Přecházejí ke konkurenci, důvod nevím, ale nemají proč být nespokojeni, net jede dobře, bez výpadků. Asi tedy kvůli ceně, lepší rychlosti, netuším co jim kdo nasliboval ...
Díky
1 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

svestka píše:Jak to řešíte, když si klienti předplatí net na rok, dostanou díky tomu mírnou slevu a pak si po půl roce vzpomenou že to chtějí zrušit.
Přecházejí ke konkurenci, důvod nevím, ale nemají proč být nespokojeni, net jede dobře, bez výpadků. Asi tedy kvůli ceně, lepší rychlosti, netuším co jim kdo nasliboval ...
Díky


Mas narok na 1/5 chybejicich neuhrazenych pausalu a to dle ZOEK. Takze vlastne nic moc. Lepe smlouvy na jeden rok nedelat a nebo jen v pripade platby predem. Coz je asi tvuj pripad. Tohle zakon neresi a zcela uprimne bych jim nevratil nic :)
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

riskujes to, ze kdyz je naseres pri odchodu, tak uz se nejspis nikdy nevrati. My spis lidi vylozene nedrzime a kdyz proste chce tak stejne nic neudelas a delat mu to horsi je taky na nic. Castokrat se nam i vraci.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

basty píše:riskujes to, ze kdyz je naseres pri odchodu, tak uz se nejspis nikdy nevrati. My spis lidi vylozene nedrzime a kdyz proste chce tak stejne nic neudelas a delat mu to horsi je taky na nic. Castokrat se nam i vraci.


Jak nasrat. Já bych měl být nasranej, že mi chce zákazník voject. Nejdřív si domluví spešl podmínky, zaplatí a pak se vykrucuje. Není nic nekorektního chtít, aby dodržel dohodu. My jsme slušní a očekáváme to samé. Bohužel u nás je trh pokřiven a to i tím, že lezeme uživatelům do zadku a takhle to pak dopadá. Už jsem si mnohokrát ověřil, že některý zákazníky je lepši nemít než řešit jejich vrtochy, problémy s (ne)placením, nesmyslné stížnosti na věci, které normálně fungují.

Máme případy, kdy někteří vykukové postupně vystřídají všechny poskytovatele, každýho o něco ošiděj a nemají problém udělat po nějaké době kolečko znovu. My už je nevezmem, ale konkurence se o ně ještě pere. Nechápu.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 7 years ago

ano, neberu proste pripady kokotu/stahovacu/neplaticu apod...

Myslel jsem ty normalni, kteri treba diky nejake nabidce proste jdou nekam... tam se to bud muze srat, nebo zdrazi.. apod... a ja vim, ze on je takto v poho, jen proste dostal dobrou nabidku a chtel to zkusit. Tak ho raci pustim s tim ze kdyby cokoliv tak zavolej a neni problem.

jako ano, dals jim neco navic kdyz u tebe zustanou... je to nefer, ale myslim z dlouhodobyho hlediska je takovy ty normalni lidi pustit a cekat jestli se vrati. Pokud ho vyfakujes, tak navic muze ostatnim rict zes byl kokot a at raci jdou jinam. Byt treba to co mel on byla jednorazova akce, kterou ten co se vykroutil ma a novy nemuze mit. Tak mu spis rekne bez k nim, byl jsem s nima spokojen, ja jsem jinde protoze tihle meli zrovna akci...

super u O2 prave ze na vsechno serou, neresi problemy klientu do dusledku a tim kdyz vetsinou uz nekdo od nich utece tak se nevrati, protoze prave proto vyse zmineno... nevyresim jim nekompatibilitu wifiny, chteji vsechno doplacet apod... a techto klientu co jsme pripojili byt na mensi rychlost za stejnou cenu je mraky...
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 7 years ago

Řekl bych jim, že porušili podmínku úhrady tarifu na celý rok, tím padá sleva na 1-2 měsíce, která byla poskytnuta. Tzn. chtějí ukončit v polovině roku, zaúčtuju 6 měsíců, vrátím 5 (nebo 4) měsíců. Pak už je to na účetní, jak to zaúčtuje... (DPH)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Odpověď na tu primární otázku je velmi jednoduchá: Postupuj podle s ním uzavřené smlouvy nebo alespoň VP.
Formulace "Řekl bych jim ..." je dle mého dost nešťastná.
mpcz, 27.01.2017
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 7 years ago

Rekl bych, ze mate vsichni pravdu.
Situace trhu jaka tu je, je totalne pokrivena.
Bohuzel musime byt "politicky korektni" i k temto" zakaznikum, ale je to spatne, jak z toho ale ven?
Nechat se zamestnat ve sve firme a jezdit starym krapem po servisech a mozna lidi pak ziskas nazpet.
Chceme taky dobre zit jak ostatni lidi (nasi zakaznici), bohuzel my jsem v praci 24hod denne oni jenom 8 a maji vyssi plat a ty kdyz si koupis nejake treba novejsi auto do firmy i ojete jsi nejvetsi zlodej v okoli a to je hoooodne smutne.
No pobrecel jsem si tu jdu zase neco delat :-)
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 7 years ago

LOL, nechápu lidi, co dělají práci, která je nebaví/neuživí/ničí. Přece, když mám pocit, že to není dobrý job, tak se na to vyseru a jdu dělat něco jinýho, lepšího.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

TTcko píše:LOL, nechápu lidi, co dělají práci, která je nebaví/neuživí/ničí. Přece, když mám pocit, že to není dobrý job, tak se na to vyseru a jdu dělat něco jinýho, lepšího.


prominte za offtopic ale prozradí pan ttcko jakou má prac. pozici ve sve firme?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 7 years ago

ROFL, jakou to má souvislost?
Předně, nepláču nad tím jak je osud krutej a jak moc se musím před jeho rány ohýbat. Ale hlavně, přijde mi, že plakat nad tím, jak jsou zákaznící kokoti je naprosto LOL. Stejný, jako plakat nad tím, že večer v 5 je už tma :-) Předpokládám, že kdysi opičky s pazourkem z toho, že sluníčko zapadlo a je tma, měli strach a možná že i plakali, že je to nespravedlivý, že přece nestihli sehnat dost kořínků a bobulí. Pak ale nějakou chytřejší opičku napadlo, že si může udělat světlo zapáleným klackem. A ač to nikdo nečekal, vedlo to k tomu, že dneska máme internet, mikrovlnku, navigaci a ty nejlepší opičky lítaj raketou na Měsíc.
Nebreč vole, makej, hledej cesty a uvidíš, kořínků a bobulek bude dost. :wink:

btw, ať nejsme úplně offtopic, on to tu už někdo napsal, vypořádej se s tím, podle toho, co jste si dohodli.
Naposledy upravil(a) TTcko dne 28 Jan 2017 18:45, celkem upraveno 1 x.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

Pobavilo me to :). Ale na druhou stranu kde jinde si pobrecet, nez mezi svejma.

A delat neco jinyho? V tomhle smeru jsou na tom nejhur podnikatele a doktori. Podnikatel ma firmu, zavazky, odpovednost a nemuze jen tak zmenit praci. Doktori to maj vubec nejhorsi, protoze nic jinyho neumi :) a vsichni se do politiky a na ministerstvo nevejdou.

Predstava, ze celej zivot delam jednu praci je desiva a takovoudle deku musi mit nakonec kazdej. Odbornici rikaj, ze krize je mezi 10-15 rokem a pokud neprijde zmena, nastava vyhoreni a nakonec rezignace.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 7 years ago

hele, mě na tohle vždycky pomáhal přístup Forrest Gump :-) "Life is like a box of chocolate" Prostě dělám to, kam mě zavál osud a když mě to nebaví, tak to přestanu dělat a čekám, kam mě osud posune dál. Zatím mi to /klop klop/ funguje. Ale přijde mi úplně nesmyslný sedět, brečet a plkat jak je to nahovno. Procestoval jsem celkem velikej kus světa a možná to místním plakajícím pepíkům přijde nepravděpodobný, ale máme se tu v tom našem prdelákově fakt dobře. Dobrý vzdělání se dostane každému a nemusíš za něj platit, máš možnost dělat to co chceš a vůbec vůbec nikdo tě nemůže donutit dělat to co nechceš. Jsme svobodný. Nebaví tě to co děláš, přijde ti že to nikdo neocení, tak se na to vyser a běž dělat něco jinýho přece. Jasně, chce to odvahu. Ale sakra tu snad má každej z Vás, vždyť jste vybudovali něco z ničeho, máte malé nebo větší sítě a živíte se vlastní kuráží a odvahou. Není potřeba se bát, že když budete dělat něco jinýho, že to nebude přinejmenším stejně dobrý, než jaký to máte teď.
1 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 7 years ago

TTcko píše:LOL, nechápu lidi, co dělají práci, která je nebaví/neuživí/ničí. Přece, když mám pocit, že to není dobrý job, tak se na to vyseru a jdu dělat něco jinýho, lepšího.


Kde pisu ze mne ma prace nebavi?
Byla to jen reakce nad situaci na trhu.
Ale je to normalni, konkurence je prece zdrava.
Jedina rada je, dekuji vam prijdte priste, nic jineho neplati, pokud ho bude chtit zakaznik pomluvit udela to stejne, ikdyby na 100x nemel pravdu a u konkurence mu to jelo hure.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

nevim tohle je problém prostě skoro u každé práce, všechno je o lidech a také o tom jak kdo je splachovací
čím větší firma tím si to tam ti lidé méně berou a ty co sedí nahoře ještě méně, takže asi tak...
a pokud je hodně VIP klientů tak samozřejmě také takové trotlíky moc neřešíš a mávneš rukou, samozřejmě neříkám že by se na ně mělo totálně sr.... ale všechno má svoji mez
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...