Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

EET

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: EET

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
vyskytl se mi následující problém s předáním EET účtenky emailem:
Odešlu účtenku v příloze na cílový email, ta je při odeslání v pořádku. Když ale dojde k adresátovi a ten ji otevře, má domrvenou češtinu. Skoro se nemůžu zbavit dojmu, že provider ty přílohy nejen kontroluje, ale i nějak přechroustává a tím i mění jejich obsah. Domrvením češtiny dojde navíc i k posunu sloupců, což je velmi nepříjemné a působí to značně amatérským dojmem.
Řešil to prosím už někdo?
Děkuji, mpcz, 06.mar.2017
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

a jak tu příloíhu posíláš? jako TXT? pokud něco takového tak to hodně často mrví antivir na klientském PC...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Dík,
antivir to asi nebude, mám ESET, toho by si už někdo všiml. Podezření mám spíš na ten prohlížeč, ze nespáruje dobře kódové stránky. Ještě to dotáhnu, teď mám ale nával jiné urgentní práce. Spoléhal jsem se na to, že se jedná o známý problém.
mpcz, 06.mar.2017
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 7 years ago

Proc to proste neprevedes pred odeslanim do PDF?
0 x
Jan Ptáček

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Protože TXT otevře každý. Je to sice divné, ale z rozesílání faktur mám dlouhodobou zkušenost, že se každý kvartál ozve pár lidí, kteří nemůžou PDF otevřít.
mpcz, 06.mar.2017
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 7 years ago

mozna drive, kdy se pdf oteviraly vyhradne v readeru. Dneska i cista instalace w10 pdf otevre...
0 x
Jan Ptáček

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

OK, a W10 má už každý?
mpcz, 06.mer.2017
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 7 years ago

BFU ano. Ten kdo ma nejaky duvod zustavat u starsich OS, umi otevrit PDF...
0 x
Jan Ptáček

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

A jak to posíláš? Jak vypadají hlavičky emailu? A jak je kódovaný ten TXT? Posílej to bez diakritiky a máš po problému.
mpcz píše:Protože TXT otevře každý. Je to sice divné, ale z rozesílání faktur mám dlouhodobou zkušenost, že se každý kvartál ozve pár lidí, kteří nemůžou PDF otevřít.
mpcz, 06.mar.2017
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

OK, dík, to je samozřejmě technické řešení, ale vzpomínka na kontrolu dokladů, kde úředník probíral nasprávně napsané jméno (diakritika a dokonce velké a malé písmena) mě odrazuje. Raději bych tomu přišel na kloub, pokud to samozřejmě zvládnu.
mpcz, 07.mar.2017
0 x

puhy
Příspěvky: 111
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod puhy » 7 years ago

Ja to lidem posilam normalne v textu emailu. V zakone nikde neni nic o priloze ...
0 x
Jan Půhoný

http://www.puhy.net- připojení k internetu a VOIP telefonování v Chocni a okolí
https://www.puhy.cz - spolehlivý obchod s elektronikou
http://www.gsm-spinac.cz - ovládejte spotřebiče mobilem

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Ano, to je pravda, v těle to češtinu nemrví, důvody proč příloha jsou dva:
účtenka v těle má v některých prohlížečích zase pro změnu rozhozené sloupce, což vypadá dost amatérsky. Chci ten problém dořešit, až budu dělat třeba za měsíc na něčem jiném, budu to mít hotové. Systém do přílohy jsem převzal z odesílače faktur, který funguje již léta v pohodě, což na druhou stránku ušetřilo spostu času.
mpcz, 07.mar.2017
0 x

Kart
Příspěvky: 246
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Kart » 7 years ago

Orel005 píše:Mam dotaz, od kdy musíte mít EET pokud vam lide chodí platit na pobočku ?

Maloobchod to mel tusim od tyden zpatky.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 7 years ago

Kart píše:
Orel005 píše:Mam dotaz, od kdy musíte mít EET pokud vam lide chodí platit na pobočku ?

Maloobchod to mel tusim od tyden zpatky.

Pokud zbozi tak jo ale za sluzby ne.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Pokud bych někomu radil v tomto směru, asi bych byl opatrnější. Jestli ano nebo ne závisí na více faktorech, které v otázce nazazněly, jejich posouzení je poměrně komplikované a už jsem slyšel na stejnou věc několik různých závěrů. Právě z důvodu nejednoznačnosti jsem raději pokladnu pořídil a mám to jisté. Asi nejlepší je popsat činnost a podíly tržeb a zažádat si na FÚ o závazné stanovisko. Dáš za to sice tisícovku, ale máš to písemně a závazně. Pokuty za nedodržení jsou nesrovnatelně vyšší.
mpcz, 07.mar.2017
0 x