Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zvláštní smlouva o umístění našeho vysílače

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

zvláštní smlouva o umístění našeho vysílače

Příspěvekod okoun » 7 years ago

ahoj, nevím jestli už nejsem nějaký mimo realitu, ale připadá mi zvláštní jedna věc. majitel pozemku na kterém stojí náš stožár si vymyslel, že mu nestačí mít ve smlouvě že máme maximální spotřebu elektřiny xy W která se bere z jeho přípojky, ale ještě chce aby byly vypsány všechny zařízení umístěné na stožáru a to detailně. připadá mi to jako trochu bizár v dnešní době kdy za půlrok je již dávno jiná revize různých deskek a podobně, takže když něco odejde třeba bouřkou či jinak, což je relativně časté, tak prostě nemohu dříve vyměnit než se upraví smlouva?
Jak toto prosím tedy řešit?

díky
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

Tak ty zařízení vypiš a napiš do smlouvy že to platí ke dni tomu a tomu.
Je jasné že za měsíc už tam může být něco jiné, pokud ve smlouvě nebude že to nesmíš měnit
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

A co chceš poradit? Smlouvy jsou akt mezi dvěma příčetnými subjekty ... a každá logicky může být jiná.

a) podepiš to a trp
b) donuť ho změnit smlouvu
c) nepodepisuj
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

no mě by jen zajímalo jestli se s tím někdo setkal?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 7 years ago

okoun píše:no mě by jen zajímalo jestli se s tím někdo setkal?


Sorry ... to mě nenapadlo.

okoun píše:Jak toto prosím tedy řešit?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 7 years ago

okoun píše:no mě by jen zajímalo jestli se s tím někdo setkal?

jo docela bezne...
0 x
Jan Ptáček

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
toto vypadá spíše na diplomatický souboj. Hodně by pomohlo, vědět, PROČ to vlastně takto chce.
Pokud se sichruje ohledně spotřeby elekřiny, popř. na ní chce i trošku vydělat nebo nechce prodělat, stačí mu tam dát za pár stovek elektroměr a je to pořešné. Dobré je koupit měr s certifikátem, je sice o něco dražší (řádově stovky Kč), ale certifikáty dělají dojem. Mám je na pár místech a od té doby žádné spory nejsou.
Ohledně toho přesného výpisu technologie, možná sleduje to, aby se na začátku dvě antény neproměnily v les, což není zase nic mimořdného. Je docela možné, že podléháš zbytečně emocím a on to myslí jen čistě prakticky. Někdy je přesný výpis určený pojišťovně. Doporučoval bych klid a diplomatické jednání, zjistit jeho záměr a dospět k oboustranné dohodě. Z praxe vím, že vyjednávání bývá někdy složité, ale pak je vše zapomenuto a předmět nájmu v klidu slouží. To je samozřejmě jen můj odhad, zjistit přesný stav věci asi nedá moc práce.
mpcz, 06.09.2016
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

jednak souhlas mpcz, většinou těžké jednání před podpisem = budoucí bezproblémové plnění. Být na straně nájemce, taky bych chtěl mít přehled. Mnoho ISP jsou prasata, který se nebojí ničeho. Druhak máme takovou kouzelnou větu, která neurazí, má provozní logiku a zároveň tuhle situaci poměrně elegantně řeší a to:

provozovatel je oprávněn přizpůsobovat instalovanou technologii danému stavu rozvoje techniky a počtu připojených uživatelů a obměnit ji zcela nebo částečně, pokud se tím zásadním způsobem nerozšiřuje rozsah umístění zařízení dle přílohy této smlouvy „Technická specifikace pro objekt (adresa objektu)“.

jinak je to o ústa. Něco vyměníš, třeba i z akutních provozních důvodů a druhá strana by to klidně mohla vyhodnotit jako porušení smlouvy.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

OK,
to je opravdu krásné věta, určitě se pilovala dlouho. Pokud je kolega přesvědčen, že toto je konečný stav, určitě ideální znění.
Když ale zapátrám v paměti a promítnu si vývoj všech pronájmů, prakticky všude bych byl s touto smlouvou v rozporu. Nenašel jsem snad ani jedno místo, kde by se počet kusů něčeho za 5 let minimálně nezdvojnásobil. Asi bych tu krásnou větu jen lehce obměnil se záměrem učinit ji trochu "gumovější".
mpcz, 06.09.2016
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 7 years ago

Zkusit nabídnout umístění elektroměru - kvalitní 1f elektroměr velikosti jističe s počítadlem stojí lehce přes tisíc korun. A dohodnout se na placení za skutečný odběr - vzhledem k malé spotřebě, nejčastěji platíme za celý rok dohromady. Kde jsem to dal, tak tam panuje oboustranná spokojenost.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
používám léta tento elektroměr, naprosto vyhovuje, montáží i provozem, cena cca poloviční, lze získat i certifikát, ten někdy dělá rozhodující dojem.
http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... cts_id=229
mpcz, 07.09.2016
0 x