Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Antena na sloupu VO

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Antena na sloupu VO

Příspěvekod Besito » 7 years ago

Ahoj vsem,

mam 60cm parabolu a jeden vsesmer na sloupu verejneho osvetleni. S obci smlouvu mam. Sloup je postaveny cca 50 -70 cm od plotu jednoho pana, kteremu se nelibi, ze tam blikaji 2 ledky. Rusi ho to pri sledovani nocni oblohy?!?. Pri prvnim jednani se mi zminil, ze jsem ho o montazi neinformoval a sloup lezi mene, nez 2m od jeho pozemku.

Ptam se a vrta mi hlavou, zda jsem ho mel opravdu informovat a zda i v tomto pripade plati zona 2m od hranice pozemku. Sloup tam stoji cca 2 roky a anteny tam jsou mene. Parabola pres pul roku a vsesmer 2 mesice.

Dekuji za pripadnou informaci.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 7 years ago

Prelep ty diody at uz nemuze prudit. 8)
2 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

prelepi je a kokot si najde jinou vec, kdepak sral bych na neho, todle nemuze vadit nikomu... ale sloupy jsou majetkem ne obce ale energeticke spolecnosti ( a situace kdy jsou min jak 2 metry od neciho pozemku nejsou nic neobvykle, tim neuspeje, vyssi zajem), nevim jak kde ale tu na morave nemas legalne narok neco na sloup dat, konkurence ma na par na cernocha svoje veci a zatim ok, otazka jak dlouho. Vzhledem k tomu ze energitaci jezdi neco delat jedou za par let, tak asi moc neni duvod se bat.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

pcwifi píše: ale sloupy jsou majetkem ne obce ale energeticke spolecnosti

VO = veřejné osvětlení.... v 99% případů majetek obce ;-) Pokud by to teda nebylo VO umístěné na sloupech energetiků.

Zasahuje anténa do jeho pozemku? Jestli ne, tak ať si trhne nohou. Ještě bych upozornil na to, že poškození je trestné a hrozí mu pár knedlíků v druhé cenové, aby ho například nenapadlo antény poškodit.
Jak ho mohou rušit ledky když svítí lampa?
Naposledy upravil(a) Petr Bačina dne 25 Aug 2016 22:44, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

a kera obec se na tak ekonomicky dobre ze ma na vlastni sloupy ? v drtive vetsine pripadu je to na EONackych sloupech... no lidi proste obcas sere kravovina, sak se tu resilo jak nejaky kokos prudil ISP ze cosi kvuli vysilacimu vykonu anten, hygiena apod. chovna :)
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Která? Skoro všechny, minimálně tady na "západě" :-D Naopak velmi malá část obcí má VO-čko na sloupech energetiků.
0 x

Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Besito » 7 years ago

pcwifi píše:a kera obec se na tak ekonomicky dobre ze ma na vlastni sloupy ? v drtive vetsine pripadu je to na EONackych sloupech... no lidi proste obcas sere kravovina, sak se tu resilo jak nejaky kokos prudil ISP ze cosi kvuli vysilacimu vykonu anten, hygiena apod. chovna :)


O tom se taky zminoval :)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 7 years ago

Ak dyz je to na sloupu VO, to mu vadi svit 2ks LED diod a nevadi mu svetlo te lampy kdyz sviti ?????? Nebo ta lampa nesviti v noci ? :D
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Tak svítí třeba jen do 3 a on nutně chce ve 3:15 pozorovat oblohu. Měli jsme totožnej případ jen tady vadila ledka zařka na stožárku sousedovi, že když kouká večer do krajiny tak ho to ruší. Majitel objektu ho poslal slušně do prdele a nás poprosil, jestli by to nešlo nějak snadno řešit. Takže jsem přijel a milé ledky přebarvil liháčem a je klid.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 7 years ago

jo, takhle jsem zalepoval modrou ledku na spodku gigabeamu, je fakt že svítila hodně
0 x

Kart
Příspěvky: 246
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Kart » 7 years ago

pcwifi píše:prelepi je a kokot si najde jinou vec, kdepak sral bych na neho, todle nemuze vadit nikomu... ale sloupy jsou majetkem ne obce ale energeticke spolecnosti ( a situace kdy jsou min jak 2 metry od neciho pozemku nejsou nic neobvykle, tim neuspeje, vyssi zajem), nevim jak kde ale tu na morave nemas legalne narok neco na sloup dat, konkurence ma na par na cernocha svoje veci a zatim ok, otazka jak dlouho. Vzhledem k tomu ze energitaci jezdi neco delat jedou za par let, tak asi moc neni duvod se bat.


Tak vim o par sloupech nebo tyckach energetiku na fasade, kde jsou anteny uz nekolik let a nikomu to nevadi, jinak uz by to bylo dole.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

ve svem okoli vim o techto 2 drzostech od konkurence, ale nevylucuji, ze i jinde neco maj...

eon-wifi2.jpg


eon-wifi.jpg


bud je to risk zisk, nebo dobre nagelovana hlava a skok do spravne prdele...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 180
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 7 years ago

pcwifi: nebo je to mnohem jednodušší - přípojka v majetku odběratele - i když ta první fotka na to moc nevypadá....
0 x

Uživatelský avatar
DaZa
Příspěvky: 40
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod DaZa » 7 years ago

Pokud je to pouze sloup VO tak bejva v majetku obce (ale neni pravidlo) vetsina obci ma ale VO na sloupech CEZu, OENu, PRE apod spolecne s vedenim.... A kazdej sloup na kterem je nemerena cast vedeni je v majetku distributora... :)
0 x
DaZa - aneb sen o vlastním malém datacentru...

Kart
Příspěvky: 246
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Kart » 7 years ago

Co teprve LHG5, to sviti jak v cirkuse :D
0 x