Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Veřejná konzultace ke sběru dat o pokrytí ČR

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
radeks123
Příspěvky: 4
Registrován: 7 years ago

Re: Veřejná konzultace ke sběru dat o pokrytí ČR

Příspěvekod radeks123 » 7 years ago

okoun píše:Máte prosím někdo legendu co jaká barva znamená? Já to tedy nenašel :)

Pochopil jsem to tak, že ty jednotlivé barvy sdružují ty menší oblasti (ZSJ) do větších celků (NIO) a jsou pojmenovány podle nějvětší obce/města. Samotná barva si myslím, že další význam nemá, jen tím v mapě odlišují jednotlivé NIO.
0 x

rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 7 years ago

no když si dám současný stav, tak tam máme skoro všechny lokality kde ppůsobíme bíle.. :D
příjde mi to spíš jako taková Cetin DSL mapa a vzhledem k tomu, že těch přípojek v našich lokalitách je málo, tak to tak vypadá.
Sranda, že máme na cca 20% Apček profi rádia s kapacitou 150+ a i tak tam je počet provozovatelů 0 a třeba 0 disponibilních přípojek
jako všechny údaje jsme odevzdali poctivě...
pravda je jedna prostě u nás lidi nejsou ochotní platit 5 - 6 stovek / net (někteří jo a ti mají bohužel buďto UNET, nebo O2) a já jim prostě za 300 nebudu poušťet net 30Mbit za to se taková rychlost prostě nedá ufinancovat.....
když by všichni platili 500+ není problém stavět ty vysílače atd, aby obsloužili 20 - 50 lidí s rychlostí 30+
jen bych k tomu ještě dodal, že např v USA, nebo mají net na mnohem horší úrovni než my poskytujeme v kde jaké mini vesničce...
pokud se chcete zasmát.. :D
tak výborná je obech Chlumětín :-D
tam máme přívod 360Mbit, pro 3 vysílače a celkem tam je cca 30 klientů, kterým bez problému poskytneme 50Mbit (je tam čisto)ale prostě DSL tam nemá žádnou přípojku a možná ani dostupnost z DSLAMU, tak tma je čistá 0.. :-D)
tak už se těším až budeme čerpat ty dotace na již vybudovanou síť... jen by mě zajímalo jak o ty dotace půjde žádat a zda to nebude jenom pro CETIN (ostatně proč jinak by to kelner kupoval a ještě takhle chytře rozdělil...)
Osobně považuji jakékoliv dotace za pokřivení trhu a spravedlivé hospodářské soutěže....
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 7 years ago

Mám dotaz - v daných dokumentech se mluví o ochraně stávajících sítí - lze k tomu někde něco najít? Máme oblasti, kde máme optiku, ale bohužel dělením nám vyšlo dané místo do bílého místa (45% NGA síť, jinak pusto, statistika píše něco o obydlených domech -> samoty, staří lidé atd.).
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

čenrá barva je jasná, ale jak je to s bílou a barevnou?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 7 years ago

barevne jsou odlisene zajmove oblasti, ktere si muzes vybrat v kombo boxu vlevo dole
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

tak nechápu proč je něco také bíle bez barvy?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

radeks123
Příspěvky: 4
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod radeks123 » 7 years ago

bílá místa jsou v Návodu vysvětlena - "Zbylá bílá místa na mapě ČR, nezahrnutá pod některou z NIO, jsou buď neosídlená, nebo osídlená pouze jednotkami domácností a jejich pokrytí sítí vysokorychlostního přístupu k internetu, poskytovaného v pevném místě, by bylo neekonomické."
Připadá mi to, že ti co vyplnili při sběru že to budou mít na bezdrátu, tak to nebylo zahrnuto, zatímco, ti co vyplnili optiku, metaliku ,... tak to se tam projevilo. Když mrknu do své nejbližší NIO oblasti, tak se většinou objevuje, že do konce roku 2018 má naplánováno jeden poskytovatel splnit podmínky NGA, ale nemá 50% tudíž to spadá do "podpory".
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 7 years ago

Jako u nás je jako místo, kde budou poskytovat dotace, označená oblast ve které je 11 poskytovatelů, z toho 3x optická síť v kolektorech :-) ale samozřejmě nejsou zatím přípojky ve všech garážích, takže vyšlo malé procento :-)

banda kokotů je na tom ministerstvu, banda kokotů....
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

TTcko píše:Jako u nás je jako místo, kde budou poskytovat dotace, označená oblast ve které je 11 poskytovatelů, z toho 3x optická síť v kolektorech :-) ale samozřejmě nejsou zatím přípojky ve všech garážích, takže vyšlo malé procento :-)

banda kokotů je na tom ministerstvu, banda kokotů....


Kde mam vlakno, pisu vlakno, kde nemam, pisu wifinu. Pekne podle pravdy. Jak to ma jinak urednik rozklicovat?Samozrejme se jich nezastavam, ale kdyz jsem to s nima konzultoval, vysvetlili mi pomerne presne, jak mam vyplnit. A tak i nase mapa celkem odpovida realite.
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

máte někdo ponětí co bude dále? tedy například co se stane když ted v bílém místu postavím 1Gb přípojky a mapa to jaksi neregistruje, nemám to kam vložit?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

radeks123
Příspěvky: 4
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod radeks123 » 7 years ago

Koukám se, že je opět nějaká aktualizace - MPO ... vyhlašuje ke dni 24. února 2017 zahájení 2. kola veřejné konzultace 2. kolo - Tato veřejná konzultace je prodloužena a bude otevřena pro připomínky do 26. 3. 2017
http://intervencnioblasti.verejnakonzultace.cz/
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

tak jsem poslal jednu připomínku, aby prověřili jistou záležitost v jisté lokalitě o tom když někdo něco prodává viz 256Mb a potom na čtu hlásí něco jiného a jaksi MPO v tom vůbec nic nepodniklo že to musí řešit ČTU mi bylo vysvětleno...
navíc mi napsali jednu relativně důležitou věc:

Kód: Vybrat vše

Pokud uvedené oblasti v době sběru dat byly provozovateli širokopásmových sítí v daných oblastech pokryté méně, než z 50% adresních míst obytných budov (včetně plánované výstavby do konce roku 2018) nemůže MPO takové území považovat za pokryté sítěmi vysokorychlostního přístupu k internetu a znemožnit tam dotovanou výstavbu sítí, které atributy NGA sítí (garantovanou rychlost připojení a spolehlivost) skutečně splňují.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...