Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

logování provozu - změna instrukcí pro fakturaci

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
DrWiza
Příspěvky: 212
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

logování provozu - změna instrukcí pro fakturaci

Příspěvekod DrWiza » 8 years ago

Cau,
nedávno nám dorazil mail "Změna způsobu pro fakturaci"
Nemá někdo bližší informace? jde mi o kategorii A a B. Vše požadované jsme již jednou dokládali, to musíme vše řesit znova, nebo to platí jen pro ty co to doložené nemají ?
Celkově mi přijde návod trošku zmatený, nebo jsme s účetní po zimě jen pomalejší v chápání?
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 8 years ago

Nemusíš dokládat nic pokud máš již vše schváleno, musi jen zmenit text na faktuře a nerozepisovat jednotlivé položky,ale uvádí se celková cena za všechny položky a splatnost faktury musi byt 30.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Pouze kdyz si budes uctovat poplatek zaposkytnuti udaju, udelas prilohu kde to rozepises
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

když si budu účtovat za elektřinu a za údržbu SW technikme, je to OK?
vždy jsem jen žádal o proplacení stoje nikoli měsíční taxu....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 8 years ago

okoun píše:když si budu účtovat za elektřinu a za údržbu SW technikme, je to OK?
vždy jsem jen žádal o proplacení stoje nikoli měsíční taxu....


Účtovat si můžeš, ale MV by ti to mělo předem schválit.
My si nechali udělat externí firmou projekt (nás to nic nestálo), sehnali leasingovku, nachystali papíry pro MV, já jen podepsal :)
Teď jen jednou za měsíc platíme splátku leasingu a částku supportu (údržba serveru) a elektřinu, a to VŠE do koruny přefakturováváme MV.
Když je požadavek na data, během 5 minut odchází hotový export dat na MV, a faktura pro ně je pak o 300,- vyšší, s výše zmiňovanou přílohou - "ženský na účtárně na MV" logicky chtějí vědět, který útvar si data vyžádal.

Takže pohoda, neplatíme navíc ani korunu, splňujeme to co ze zákona musíme, z posbíraných dat lze dělat pěkné statistiky, a vše je na papíře posvěceno z míst nejvyšších ...
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

cmos
Příspěvky: 34
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cmos » 8 years ago

Hoj,

zvažujeme, že půjdeme do dotovaného řešení, s jakým se Vám dělá nejlépe?

Díky
0 x

K.a.p.r
Příspěvky: 21
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod K.a.p.r » 8 years ago

Za nás mohu doporučit FlowMon, poskytuje velmi přehledné statistiky a třeba zavirovany počítač který vytváří miliony spojeni za hodinu ihned identifikuje.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Tak mi dorazila do emailu Druha zmena instrukci. Zatim bez prilohy, tak nevim co zas vymysleli
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 8 years ago

Nápodobně, nechápu co zase mění, je to jak u debilů.
0 x