Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CTU - poskytovateli, prokaž, ze jsi nic nespáchal, jinak uvidíš !

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
lukasw
Příspěvky: 129
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

CTU - poskytovateli, prokaž, ze jsi nic nespáchal, jinak uvidíš !

Příspěvekod lukasw » 8 years ago

Obrátil se na mne o radu jeden zákazník, že si fakt neví rady a týká se to správního řádu a postupu ČTU. Věřím, že v předvánočním čase Vás to také pobaví:

Nejde o vlastní řízení, to už nějak dopadne a pevně věřím, že spravedlnost zvítězí, jak je v této republice zvykem.
Co mne mega zaujalo, je věta :
K ústnímu jednání si přineste svůj průkaz totožnosti (např. občanský průkaz či cestovní pas), případně doklad o zmocnění k účasti na jednání a dále případné průkazné listiny prokazující nespáchání správního deliktu podle §118 odst. 1 písm. b) zákona o elektronických komunikacích.

Tož kurňa, jak prosím vypadá ta listina prokazující, že jsem nic nespáchal ? To jako třeba dopis od boha? a od kterého ?
Nebo to bude, pane řidiči, okamžitě nám dokažte, že jste nejel rychle jinak dostanete pokutu ?

Opravdu jsem nevěděl . . .

obrázek smazán
Naposledy upravil(a) lukasw dne 14 Dec 2015 23:08, celkem upraveno 2 x.
0 x
Lukasw
power panely, komplexní a kvalitní řešení napájení
průmyslové zdroje, patch panely, kleště a konektory, koaxiální konektory
www.VSEPROWIFI.cz

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 8 years ago

Arogance některých úředníků na ČTÚ nezná mezí. Nám se snaží přišít i to, co není naše, aby měli vyřešeno. Dvakrát podán rozpor a správní řízení zahájeno stejně včetně vysílačů, které naše nejsou. Doporučuji přečíst si etický kodex ČTÚ, až se seberete ze země, po které se budete válet smíchy, tak si při jeho porušení prostě stěžovat.

Mimochodem, po dlouhé době, jsem na ČTÚ mluvil s někým, kdo by opravdu ochotný. Podle přízvuku jsem zjistil, že to byl asi Ind... určitě zlej imigrant... navíc ještě Ing. :D
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 8 years ago

Sem cekal ze by ten ochotny byl Stuchlý, ale kdyz rikas Ind, asi Stuchlý Ind :-))

Radek Úlehla píše:Arogance některých úředníků na ČTÚ nezná mezí. Nám se snaží přišít i to, co není naše, aby měli vyřešeno. Dvakrát podán rozpor a správní řízení zahájeno stejně včetně vysílačů, které naše nejsou. Doporučuji přečíst si etický kodex ČTÚ, až se seberete ze země, po které se budete válet smíchy, tak si při jeho porušení prostě stěžovat.

Mimochodem, po dlouhé době, jsem na ČTÚ mluvil s někým, kdo by opravdu ochotný. Podle přízvuku jsem zjistil, že to byl asi Ind... určitě zlej imigrant... navíc ještě Ing. :D
0 x

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 8 years ago

Ing. Rajendra Shrestha :)
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 8 years ago

Radek Úlehla píše:Ing. Rajendra Shrestha :)

CTU zacalo outsourcovat? Ten clovek mne mimoradne zajima! Cest vyjimkam.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 8 years ago

lukasw píše:Obrátil se na mne o radu jeden zákazník, že si fakt neví rady a týká se to správního řádu a postupu ČTU. Věřím, že v předvánočním čase Vás to také pobaví:

Nejde o vlastní řízení, to už nějak dopadne a pevně věřím, že spravedlnost zvítězí, jak je v této republice zvykem.
Co mne mega zaujalo, je věta :
K ústnímu jednání si přineste svůj průkaz totožnosti (např. občanský průkaz či cestovní pas), případně doklad o zmocnění k účasti na jednání a dále případné průkazné listiny prokazující nespáchání správního deliktu podle §118 odst. 1 písm. b) zákona o elektronických komunikacích.

Tož kurňa, jak prosím vypadá ta listina prokazující, že jsem nic nespáchal ? To jako třeba dopis od boha? a od kterého ?
Nebo to bude, pane řidiči, okamžitě nám dokažte, že jste nejel rychle jinak dostanete pokutu ?

Opravdu jsem nevěděl . . .

ctu-zahajeni.jpg


Tak vzhledem k tomu ze se jedna o odpor proti rozhodnuti, neni to nic divneho. Samozrejme delikvent, pokud se ma branit proti prikazu, musi prokazat, ze tvrzeni uvedena na protokolu, prikadne prikazu jsou vadna, nebo jsou v rozporu se zakonem, nebo jsou kracena nebo nesetrena vase prava. Dukazem muze byt i konstatovani, ze urad nepostupoval v souladu s kontrolnim radem, pokud dostatecne deliktni chovani neprokazal, nepopsal jeho podstatu nebot takove prokazovani neni prezkoumatelne. Muze se stat, ze zjisteni dokonce vadna z duvodu nespravne legitimace podezreleho atd. Kazde takove rozhodnuti je nezakonne. Kontrolujici pokud opira sve rozhodnuti o neprokazane smyslenky, porusuje zakon. Konkretne je to par. 12 odst. H.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 8 years ago

Ono to je i jinde. Koupil jsem starou motorku na renovaci. Samozrejme je 5 let v garazi a nikdo na ni nejezdi. Povinne ruceni nejsem povinnen platit. Ja jsem musel dokazovat, ze na ni nejezdim.
Stacilo moje cestne prohlaseni a jeste dvou sousedu a par fotek rozebrane motorky, pak uznali, ze platit povinne pojisteni nemusim.Ale nasli si neco jineho.
Dostal jsem 2500,- pokutu za neodevzdane znacky. Tam byla moje chyba, ze jsem to nehlasil.
0 x