Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTÚ - Geografický sběr dat

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Re: ČTÚ - Geografický sběr dat

Příspěvekod Striker » 7 years ago

KoZLiCeK píše:Tak jim posli to same jako predtim. :wink:
No to se dá, že jo ale nepamatuju si absolutně jak jsem to dělal, protože ISP Admin to vyjel nějak divně, bez té rychlosti nebo fakt netuším už.. třeba už ten export kluci vychytali :D
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 7 years ago

Striker píše:
KoZLiCeK píše:Tak jim posli to same jako predtim. :wink:
No to se dá, že jo ale nepamatuju si absolutně jak jsem to dělal, protože ISP Admin to vyjel nějak divně, bez té rychlosti nebo fakt netuším už.. třeba už ten export kluci vychytali :D

Koukni se na predchozi vykaz kde si to zadaval a stahni ten csv soubor.Pouprav tam 2 radky a nasledne i dalsi navazne radky v tom vykazu at to neni stejne a je to. :wink:
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Jo to je fakt, tam můžu upravit a promazat ty řádky co vlastně už nejsou a pak přidám jen ty nový. Od doby co se dělal ten poslední výkaz. Díky, mě vůbec nenapadlo to stáhnout z toho starýho :D
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

nevím jak u vás ale u nás je to tento rok pekelné oproti tomu prvnímu, neustále mi vrací formulář s tím, že nemám disponibilní přípojky u bezdrátu a já fakt nevím v jakém čísle jim to mám vyjádřit to přece nikdy nemůže být nějaké konkrétní číslo, fakt nechápu proč mě s tím tak otravujou?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 7 years ago

2 okoun: jo loni jsem s nimi měl telefonickou debatu, když po mě chtěli disponibilní přípojky a všechno co mám jsou rodinné domy vzduchem, tak jsem se ptal jestli chtějí, abych jim poslal celou obec .. po nějaké době jsme se dobrali k tomu, že disponibilní jsou v takovém případě nesmysl
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 7 years ago

Disponibilni jsem dal ze uz v teto dobe nemame zadne kapacity na dalsi pripojky tudiz je neuvadim
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

ppp76 píše:Disponibilni jsem dal ze uz v teto dobe nemame zadne kapacity na dalsi pripojky tudiz je neuvadim


Dělám to stejně.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 7 years ago

Dobrý den,
1)prosím o doplnění disponibilních přípojek v sekci 2 ř. 37. Máte uvedený stejný počet aktivních přípojek i přípojek disponibilních (včetně geografické přílohy). Přípojky disponibilní zahrnují jak přípojky aktivní, tak i přípojky, kterými disponujete, ale v současné době není jejich prostřednictvím poskytována služba přístupu k internetu a dále přípojky, které jste schopen se stávající síťovou infrastrukturou, ve stávající kvalitě, bez významných investičních nákladů dobudovat. Adresní místa, na kterých jste schopen tyto přípojky dobudovat, by tedy měla být rovněž uvedena v geografické příloze v ř. 38.
Jestliže nemůžete uvádět další disponibilní přípojky (jste na 100 % využití sítě, nebo neplánujete připojovat další zákazníky), uveďte tuto skutečnost prosím do poznámky.
Zároveň vyplňte v geogragrafické příloze sloupce "Instalované (disponibilní) přípojky celkový stav za 3 roky (výhled)", případně vysvětlete nulové hodnoty v poznámce

Formulář, prosím, doplňte, případně opravte a odevzdejte zpět nejpozději do 15. 3. 2017.
V případě dotazů se na mne obraťte.
S pozdravem
CTU

Vážená paní CTU,
chápu, že O2 má zavedené dráty i do objektů, kde službu nikdo nevyužívá, firmy poskytující internet v bytových domech mají smotaný kabel ve stupačce před bytem.
Já poskytuji pouze wifi (ve formuláři jsem to uvedl). Zde žádná příprava není. Zákazníkovi montuji anténu a v případě ukončení služby ji demontuji = nemám místa, kde bych měl anténu bez zákazníka. Antény zákazníkům zapůjčuji.
Jestli jsem to dobře pochopil, tak bych měl třeba v 2 km okruhu od vysílače navštívit všechny rodinné domy a požádat majitele, že bych u nich potřeboval vylést na střechu a změřit signál, že to český telekomunikační úřad po mě vyžaduje?

Nevím, co po mě chcete?
Vysvětlete mi prosím pojem disponibilní přípojka u wifi připojení.

Dobrý den,
vysvětlení pro disponibilní přípojky u Wifi je následující:
U přístupu k internetu prostřednictvím WiFi se jedná o adresní místa přípojek u Vašich koncových zákazníků, s kterými již máte uzavřené smlouvy a o adresní místa přípojky u potencionálních zákazníků, kteří jsou v dosahu Vaší WiFi sítě, ale smlouvy s nimi nemáte uzavřeny. Rozhodující je faktická schopnost infrastruktury dosahovat příslušných rychlostí downloadu na Vámi uváděném počtu přípojek.

S pozdravem
CTU
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 7 years ago

takže vlastně celá obec nebo nic .... také mi znovu přišlo ať dodám disponibilní .... dost si pohrávám s myšlenkou tam vykopírovat celou obec
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

Já to odevzdal stejně jako minulej rok. Všechny aktivní jsou disponibilní a jediné, kde jsem dával více disponobilních než aktivních jsou bytové domy, kde máme nebo můžeme udělat rozvody. Minule mi to nevrátili a všechno OK.
Jinak si myslím, že oproti minulýmu roku se tam objevilo políčko navíc. Tržby od firemních zákazníků bez DPH, nedíval jsem se do minulýho ale nejsem si jistej, zda se to tam uvádělo i předtím.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

pgb píše:takže vlastně celá obec nebo nic .... také mi znovu přišlo ať dodám disponibilní .... dost si pohrávám s myšlenkou tam vykopírovat celou obec


Já jsem už minulý rok vykopíroval všechna místa v obcích, kde působíme, a úředník byl spokojený. Takže to je doporučený postup.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

DarkLogic píše:
pgb píše:takže vlastně celá obec nebo nic .... také mi znovu přišlo ať dodám disponibilní .... dost si pohrávám s myšlenkou tam vykopírovat celou obec


Já jsem už minulý rok vykopíroval všechna místa v obcích, kde působíme, a úředník byl spokojený. Takže to je doporučený postup.


I my po komunikaci s ČTU dostali návod/radu také na tento postup. Navíc to odpovídá realitě. Pokud v dané obci jsme, tak skutečně připojíme na wifi kohokoli a splňujeme i podmínku malých nákladů na realizaici takové přípojky (nemělo by se jednat o investici). Tato podmínka sice mezitím z popisu vypadla, ale mam mailem povrzeno, že platí stále.
Čili celou větou. Disponabilní přípojka je taková, kde je již přípojka zřízena, ale momentálně se nevyužívá k poskytování služby a nebo je jí poskytovatel schopen za vynaložení malých nákladů zřídit.
0 x

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 7 years ago

to hol:
to máš sice pravdu, ale při diskuzi s ČTÚ mi bylo řečeno, že pro WiFi je disponabilní rovno pokrytí VF signálem, které je základem pro dotace next gen. sítí. máme už více jak 14 dní odevzdáno a schváleno celkem 48000 disponabilních přípojek + aktivní. S pozdravem Honza
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

honza198 píše:to hol:
to máš sice pravdu, ale při diskuzi s ČTÚ mi bylo řečeno, že pro WiFi je disponabilní rovno pokrytí VF signálem, které je základem pro dotace next gen. sítí. máme už více jak 14 dní odevzdáno a schváleno celkem 48000 disponabilních přípojek + aktivní. S pozdravem Honza



Můj popis vychází ze zadání ve formuláři, na rozdíl od toho tvůj popis je už praktická interpretace... obojí má však stejný výsledek :)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

Disponabilní = upotřebitelný, schopný užití, k dispozici
neřekl bych že to jsou adresy i tam kde nikdy nikdo nebyl přojen. měla by to být přípojka, která je prostě deaktivovaná a čeká na aktivaci...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...