Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTÚ - Geografický sběr dat

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: ČTÚ - Geografický sběr dat

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

Zdravím,
s této akce může mít tvoje nadšení pouze domácí kutil nebo někdo, kdo z ní nebo z jejích výsledků jakýmkoliv způsobem profituje nebo bude profitovat.
Co se týká argumentů, vyčkáme do doby ukončení akce, pak je uvidíš sám. Jen jsem vyjádřil svůj údiv, nechci nikoho přesvědčovat. Každý má svůj rozum, že. Svůj názor jsem vyjádřil doufám jasně.
mpcz, 09.04.2016
0 x

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 8 years ago

Mě to zatím docela baví, úředníci ani neví co je v zákoně, jenom to vod nich někdo chce vodzhora. Když se zeptám na základě čeho, tak vypíší zákon, souvislosti nechápou.
Jediné co nechápu je, že většina se seřadila do stáda a dala jim to. Příště až si nějaký nemocný úředník vymyslí, že jim můžete spočítat průjezd aut, nebo něco podobného , protože na informace mají údajně právo, tak jim to dejte znova. :oops:

Nejlepší je citát toho paragrafu §115 se zamlčením poslední věty, ta se jim moc nehodí.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

to ianek: to je která?
dík, mpcz, 15/04/2016
0 x

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 8 years ago

"Úřad nevyžaduje více informací, než je přiměřené účelu, pro který jsou získávány."
0 x

fcis
Příspěvky: 21
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvekod fcis » 7 years ago

dostal uz nekdo z vas za to pokutu ? ja jo tak jen jestli jsem sam :)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

fcis píše:dostal uz nekdo z vas za to pokutu ? ja jo tak jen jestli jsem sam :)

Zdravím,
kolik to bylo? Doufám, že výše byla úměrná "gigantickému" významu této akce?
mpcz, 16.08.2016
0 x

fcis
Příspěvky: 21
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvekod fcis » 7 years ago

5000 kc za nepredlozeni udaju a 1000kc poplatek, tak sem tam dnesak byl a chtel sem vedet co znamena nepredlozil protoze sem vse odevzdal v terminu jen se jim nezdalo ze mam vsechny lidicky na jedny adrese a to adrese overovaciho serveru
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

A to se nikdo z úřadu ani neohradil a zrovinka šla pokuta? To mi přijde trošku divné.
mpcz, 17.08.2016
0 x

fcis
Příspěvky: 21
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvekod fcis » 7 years ago

ne ne to nerikam vratily ja odevzdal z poznamkou ze udaj je vyplnen podle metodiky a ze ostatni udaje nesleduji tak me presvedcovaly ze je to v mojim zajmu odevzdat

Dobrý den,
Český telekomunikační úřad (dále jen „Úřad“) uvádí (stejně jak již bylo obsahem odůvodnění „Žádosti o poskytnutí informací dle § 115 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích), ve znění pozdějších předpisů“ (dále jen „žádost“) zaslané dne 12. ledna 2016), že geografický sběr dat o přístupech, resp. disponibilních přípojkách v členění až na adresní místa je realizován zejména za účelem mapování existence infrastruktury sítí nové generace (NGA), které je nezbytnou součástí přípravy dotačního programu na podporu budování vysokorychlostních NGA sítí.

Dle znění zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích (dále jen „Zákona“), konkrétně jeho § 115 odst. 1, poskytne povinná osoba Úřadu na jeho žádost a v jím stanovené přiměřené lhůtě, formě a rozsahu úplné a pravdivé informace včetně finančních a údaje a podklady, které jsou nezbytné k plnění činností, k nimž je podle Zákona Úřad příslušný. Součástí žádosti o předání informací dle § 115 Zákona je odůvodnění, a to včetně uvedení účelu, pro který Úřad informace, údaje a podklady vyžaduje.

Úřad je názoru, že odůvodnění uvedené v žádosti je dostatečné, nicméně pro další vysvětlení uvádí, že získané informace a údaje budou zpracovány a promítnuty do mapy pokrytí území České republiky v rozlišení na barevně označené územní celky (základní sídelní jednotky) v souladu s požadavky evropských a národních strategických dokumentů (Digitální program pro Evropu a Digitální Česko). Tato mapa indikující oblasti vhodné pro podporu bude součástí Národního plánu rozvoje sítí nové generace připravovaného Ministerstvem průmyslu a obchodu. Výše uvedené pak odpovídá základnímu stanovení činností Úřadu dle § 5 Zákona.

Geografické údaje budou současně využity pro analýzy relevantních trhů a další činnosti Úřadu (např. monitorování trhu elektronických komunikací). Systém Elektronického sběru dat byl zároveň vyhodnocen jako nejvhodnější a nejefektivnější nástroj pro sběr předmětných údajů.

Podrobnost geografického sběru dat je na jednotlivá adresní místa nastavena zejména s ohledem na potřeby dotačních plánů na výstavbu vysokorychlostních sítí elektronických komunikací. Úřad tímto sběrem plní předpokládaná zadání Národního plánu rozvoje sítí nové generace a Akčního plánu, který byl vzat Vládou ČR na vědomí dne 17. února 2016. Sada příslušných dokumentů je k dispozici na stránkách příslušného gestora - Ministerstva průmyslu a obchodu — na následujícím odkazu: http://www.mpo.cz/dokument169476.html. Oba dokumenty předpokládají sběr a vyhodnocení dat na jednotlivá adresní místa.
S ohledem na výše uvedené je Úřad názoru, že informace o adresních místech nejsou požadovány nad rámec Zákona.

Závěrem Úřad dodává, že si je vědom náročnosti vyplnění požadovaných dat do geografické přílohy formuláře ART152, ale ke splnění této povinnosti za podnikatele ani k úhradě nákladů s ní spojených není Úřad oprávněn.

Nad rámec uvedeného Úřad upozorňuje, že Zákon považuje nesplnění uložených povinností poskytnutí vyžádaných informací za správní delikt dle § 118 odst. 5 písm. b), a to s důsledky uložení pokuty v souladu s § 118 odst. 22 písm. a) až do výše 2 000 000 Kč. Zároveň v důsledku nesdělení relevantních informací může dojít ke zkreslení mapy pokrytí a vymezení intervenčních oblastí pro podporu a oblastí, v nichž budou chráněny soukromé investice.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Nevím proč ale mám pocit že O2 tam započítané není, to jim to nemusej dávat, nebo cetin rovnou napsal všude je to možné? Kde není tam to dokopneme? Je to spíš jak graf kde vůbec někdo něco poskytuje, aby na vládě viděli že ty nekvalitní wifináři dělají i optiku a v tom jejich horizontu jim jsou schopni tu 50/100 dodat, když to ale někdo vůbec bude chtít. Ale bude to stejně k ničemu, ti ouřadové a námi zvolení politici budou kopat beztak za ty kdo nejvíc zamotivuje. Je to hnus velebnosti.
0 x

fcis
Příspěvky: 21
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvekod fcis » 7 years ago

jsou tu dva tabory jedny co remcaj a druhy co to haji, to nema cenu rozebirat ale abych mel rozkaz ze jsme neodevzdal to je podle me jasne poruseni zakona a to by si ctu nemelo dovolit a pokud se chce takhle chovat melo by se mu naznacit ze ne! priznam se ze uvazuji zda nedat dohdomady nekolik isp co by byli ochotny dat dohromady penize a zaplatit skupinu pravniku a zazalovat ctu protoze se domnivam ze naznak zneuziti pravomoci by se vnozstvi dat vyzadanych uradem dala najit samo zalezi jak to dobre pravnici okecaj a jakyho soudce by na to daly ale myslim si ze by to za to stalo
0 x

fcis
Příspěvky: 21
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvekod fcis » 7 years ago

tak jen tak pro nekoho moje namitky


Rozporuji příkaz strana jedna první bod třetí řádek, kde úřad mylně tvrdí že jsem nepředložil informace.
Namítám, že údaje jsem odevzdal ve stanovené lhůtě viz výpis z monitoringtrhu.ctu.cz/ kde je uveden datum odevzdaní, údaje jsem odevzdal ve stanovené formě vyplněním formuláře který obsahuje i kontrolní ochranu pro zadávaní křížových informací a formulář byl přijat, údaje jsem odevzdal ve stanovené rozsahu všechny body, o které úřad požádal, jsem vyplnil.

Rozporuji příkaz strana dva, odstavec první, řádek 12, kde úřad uvádí, že jsem formulář předložil, ale obsahoval chyby („chybně vyplněné geografické údaje“).
Namítám, že chyby zde nejsou popsané a odůvodněné, proto považuji formulář za odevzdaný a v pořádku. Úřad nespecifikuje konkrétní chyby, kterých jsem se měl dopustit.

Rozporuji příkaz strana dva, odstavec první, řádek 15, kde úřad tvrdí že jsem odmítl předat informace („Účastník řízení…odmítl požadavek úřadu“)
Konstatuji, že jsem neodmítl požadavek úřadu. Namítám, že úřadu jsme poskytl veškera data, která mám k dispozici, vždy jsem řádně a včas poskytl veškeré informace, které jsem měl v danou chvíli k dispozici, a která mi přikazuje zákon o telekomunikacích úřadu předat.

Rozporuji příkaz strana dva, odstavec první , řádek 21, kde je uvedeno, že jsem měl údaje vyplnit pomocí import dat do CSV souboru.
Namítám, že v návodu ani v jiném dokumentu úřadu jsem nenašel postup, jak importovat neexistující data. Tento postup mi rovněž nebyl sdělen pracovníky úřadu v telefonické nebo emailové komunikaci.

Rozporuji příkaz strana dva, odstavec první, řádek 24, kde úřad uvádí, že jsem se dopustil nepředání úplných a pravdivých informací.
Namítám, že informace jsem předal úplné a pravdivé viz záznam z monitoringtrhu.ctu.cz/. Úřad nekonkretizuje, jaké mnou předané údaje jsou nepravdivé, případně neúplné, což považuji za významnou vadu tohoto příkazu.

Rozporuji příkaz strana dva, odstavec třetí, řádek 1, kde správní orgán uvádí, že považuje skutkové zjištění za spolehlivě prokázané.
Namítám, že úřad nikde v příkazu neuvádí, jak konkrétně toto prokázal, všechna obvinění vůči mně jsou obecná a nekonkrétní, jde o pouhou záminku k udělení sankce (pokuty).

Rozporuji příkaz strana dva, odstavec třetí, řádek 5, kde úřad hovoří o tom, že údaje údajně požaduje kvůli analýze existence NGA infrastruktury.
Namítám, že ode mě úřadem požadované údaje k analýze NGA infrastruktury úřad k tomuto účelu použít nemůže, neboť žádnou NGA infrastrukturu nemám a ani neplánuji její výstavbu. Nemohlo tedy dojít k ohrožení analýzy, a úřad ani nijak konkrétně nespecifikuje, jak jsem analýzu měl ohrozit. Obvinění je nekonkrétní a neodůvodněné, jde o pouhou záminku.

Rozporuji příkazstrana dva, odstavec čtvrtý.
Namítám, že v úřadem uvedeném paragrafu citovaného zákona se hovoří o situaci, kdy provozovatel (já) „nepředložil“ údaje. Opakovaně uvádím, že jsem údaje předložil a to všechny, které jsem měl k dispozici.

Rozporuji příkaz strana dva, odstavec šest a sedm.
Namítám, že úřad má rozpor v kvalifikaci mého údajného jednání, neboť na jednu stranu uvádí, že je závažné, na druhou stranu uvádí, že je méně závažné. Úřad nijak nekonkretizoval, jak k těmto závěrům došel.

Rozporuji příkaz strana dva, odstavec sedm, kde úřad uvádí, že jsem na jeho požadavky reagoval „zamítavě“.
Namítám, že není jasně konkretizováno, jaký požadavek úřadu jsem měl zamítnout, neboť jsem odevzdal všechny údaje, které mám k dispozici a předepsaným způsobem.
Pro doplnění uvádím, že při veškeré následné komunikaci s úřadem jsem opakovaně sděloval že, tyto údaje neeviduji ve formě, kterou požadujete, zákon o telekomunikacích mi nenařizuje sbírat gps souřadnice ani pohlaví účastníků, ani jejich náboženské vyznání nebo jejich adresy, proto mi nevyplývá žádná zákonná povinnost tito údaje mít a proto je nemůžu ani poskytnout. Mohu poskytnout pouze údaje které mám.
4 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

A já myslel, že to je jen jednorázová záležitost kvůli dotacím NGA ale oni to chtějí znova? :/
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 7 years ago

Striker píše:A já myslel, že to je jen jednorázová záležitost kvůli dotacím NGA ale oni to chtějí znova? :/

Tak jim posli to same jako predtim. :wink:
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

tak znovu mi to nevadí už to mám vychytané takže stačí v systému zmáčknout jen jeden gombík...
hlavně nemám jak jim říci že jsem v jedné lokalitě ke konci roku 2016 nečekaně udělal NGA se kterou jsem nepočítal :) nu a místo tam je jako bíle :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...