Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTÚ - Geografický sběr dat

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: ČTÚ - Geografický sběr dat

Příspěvekod basty » 8 years ago

Co tam asi tento rok vyplnil Starnet? :)
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 8 years ago

ppp76 píše:
hol píše:Kazda "normalni firma" ma prece strategii na 3 a 5 let. To jste nic jinyho v zivote nedelali nez na koleni wifiny? Tvrdit ze nemam vesteckou kouli je chlapi jen nedostatek profesionality, planovani, schopnosti ucelne smerovat firmu, a mit ekonomickou predstavu do budoucna. Vsichni velci to tak maj. Ze jsou pak pomali a drazi. No a co, casu je dost.

Tim nehajim urednika, ale na jejich zidli bych se zrejme obdobne divil tomu, ze se to takhle ad hoc da vubec provozovat.

Pak se nedivte, ze Jizni Cechy jsou cerny a u vas bude kopat CETIN za dotacni penize.


Strategie je ale ze bych ji musel vyrvavat do sveta mi neprijde jako zrovna ucelny co je urednikovi na ctu potom kam ja hodlam pristi rok pokladat kabely je to tajna firemni informace , ta uzasna dotace na kterou zatim nedosahl ani cetin tak z tej mi stejne nic nekapne protoze kdyz sem si prochazel dotacni podminky z par jinych projektu tak to se na to muzu akorat tak v..... na to nemam zaludek


Jojo s tím souhlasím, že požadovaná podrobnost je slušně řečeno příliš velká. Ale je velký rozdíl mezi tím, že strategii máme, ale nechceme jí zveřejnit což se dá pochopit. A mezi tím, že nemám kouli, abych věděl, co budeme dělat za 3 roky. A já se vyjadřoval k té kouli :D (nerad bych se do toho zamotal)
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

Uz se v tom zdarne motas :)))
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 8 years ago

Nevíte co bude zítra ne tak za 3 roky vy jitrnice :lol: :lol: :lol: :lol:
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

basty píše:Co tam asi tento rok vyplnil Starnet? :)


Starnet, potažma Ambrož ví zcela jasně co za 3 roky chce. Bejt na trhu a nemuset se prát ve svých lokalitách s dotovaným infrastrukturním hráčem ... :wink:
1 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

melvi
Příspěvky: 158
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod melvi » 8 years ago

Těch míst na dotací bude dost, mluvil jsem s několika ISP, kteří to prostě nevyplnil a kašlou na to. Jejich chyba.

Bohužel je stále hodně ISP kteří nevyrostly z doby, kdy plácali antény z plechovek od párků a výraz plánovat je pro ně sprosté slovo.

A tito jsou pak koupeni a nebo umřou pod tíhou konkurence, viz. breky přišel k nám Starnet, co mám dělat....
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

No nevyplnily , kdyz sem se na ctu ptal proc mi to vratily tak mi rekli at tam vyplnim jako u soucasnych zakazniku ruian kody parcel kam to muzu dostat .....pri mem pokryti bych musel zamestnat cloveka co tu bude rok patlat podle katastru jen tabulky pro ctu :|
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 8 years ago

ppp76 píše:No nevyplnily , kdyz sem se na ctu ptal proc mi to vratily tak mi rekli at tam vyplnim jako u soucasnych zakazniku ruian kody parcel kam to muzu dostat .....pri mem pokryti bych musel zamestnat cloveka co tu bude rok patlat podle katastru jen tabulky pro ctu :|



všichni jsme už nedočkaví na novou mapu. Máte někdo info, do kdy to ČTU zpracuje a zveřejní?
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

Asi za dloooouho, tipuju ještě tak 2-3 měsíce než vůbec zkontrolují všechny data :))
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

ppp76 píše:No nevyplnily , kdyz sem se na ctu ptal proc mi to vratily tak mi rekli at tam vyplnim jako u soucasnych zakazniku ruian kody parcel kam to muzu dostat .....pri mem pokryti bych musel zamestnat cloveka co tu bude rok patlat podle katastru jen tabulky pro ctu :|

Zdravím,
jsem zkamenělý úžasem. V parlamentu se do krve hádají, že je neúnosné posílat na FÚ anonymní účtenky = údaje o tom, kolik kdo přijal Kč a kdy. Teď už to řeší i soudy, jak čtu v novinách.
Zde to vypadá, že někomu podnikatel vyklopí, kde má klienty včetně adres a dokonce i záměry do budoucna. A ještě za to bude nemálo platit! ( = mzdy našich lidí).
Při současném stavu, kdy se každou chvíli do té doby tzv. 100% zabezpečená databáze čehokoliv zčista jasna objeví na veřejnosti, není to extrémně riskantní? A co ty případy, kdy se databáze neobjeví na veřejnosti, ale potichoučku v soukromých rukou, o tom se samozřejmě nikde nemluví. Až ty následky ...
mpcz, 08.04.2016
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

A kam myslis ze asi ona databaze jakoby nahodou unikne ..... vime vsichni ..... kazdej je prodejnej zalezi jen na nabidce ....
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

nevím co je horší jestli vyplnit plánování které bude po většinou hodně nepravdivé pač vychází z nějakých snů, všichni víme jak to vypadá a nebo když se tam nevyplní nic a úředník který není úplný trotl asi chápe že pokud ty přípojky jsou v bezdrátu že tam asi nějaká možnost dalších přípojek bude :roll:
mě by jen zajímalo jestli bude možné nějak napadnout pravdivost těch dat třeba jestli je reálné aby někdo v nějaké lokalitě byl za nějaký čas a případně jestli je reálná momentální nabízená kvalita služby, strašně mi to přijde jako když pejsek a kočička vaří dortík a každej si tam maluje ve svůj prospěch...
osobně si myslím aby to k něčemu bylo by musela prostě vyplňovat nezávislá osoba z úřadu, ale to aby trvalo hodně dlouho, otázkou je zase to že taková osoba by nebyla neúplatná.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 8 years ago

No to neni tak dulezity. Doknce by CTU mohla udelat databazi dostupneho pripojeni podle typu technologie podle adres.
Svarc pred rokem chtel tuhle databazi udelat aby byla verejna, jen s uvedenim dostupnosti a typu technologie.
Pro zajemce velci operatori robota-napovedu na svych strankach maji.
K cemu je mi dobry rozsah site, kdyz ho zjisti v ramci jednani pri pripadne akvizici.
Pro jiny maly ISP sem delal geolokacni data a dotedka sem se nepodival presne kde maji dosah. Nechapu to, nevidim v tom pro sebe zadny benefit.

ppp76 píše:A kam myslis ze asi ona databaze jakoby nahodou unikne ..... vime vsichni ..... kazdej je prodejnej zalezi jen na nabidce ....
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 8 years ago

zubodravec píše:No to neni tak dulezity. Doknce by CTU mohla udelat databazi dostupneho pripojeni podle typu technologie podle adres.
Svarc pred rokem chtel tuhle databazi udelat aby byla verejna, jen s uvedenim dostupnosti a typu technologie.
Pro zajemce velci operatori robota-napovedu na svych strankach maji.
K cemu je mi dobry rozsah site, kdyz ho zjisti v ramci jednani pri pripadne akvizici.
Pro jiny maly ISP sem delal geolokacni data a dotedka sem se nepodival presne kde maji dosah. Nechapu to, nevidim v tom pro sebe zadny benefit.

ppp76 píše:A kam myslis ze asi ona databaze jakoby nahodou unikne ..... vime vsichni ..... kazdej je prodejnej zalezi jen na nabidce ....

Zdravím,
možná ještě nechápeš, k čemu to bude někomu oficiálně a k čemu neoficiálně. Celá tato gigantická akce nemůže mít jiný výsledek - když tuto databázi velmi pracně a draze dokončím, nebude mi naprosto k ničemu, ale protistrana zaplesá radostí.
mpcz, 09.04.2016
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 8 years ago

Jasne tvoje podezrivani nechapu, tak ho prosimte poodkryj.
Poloz argument, ja ti uz predlozi svuj protiargument.
At tu nevznika zbytecny flame.

mpcz píše:
zubodravec píše:No to neni tak dulezity. Doknce by CTU mohla udelat databazi dostupneho pripojeni podle typu technologie podle adres.
Svarc pred rokem chtel tuhle databazi udelat aby byla verejna, jen s uvedenim dostupnosti a typu technologie.
Pro zajemce velci operatori robota-napovedu na svych strankach maji.
K cemu je mi dobry rozsah site, kdyz ho zjisti v ramci jednani pri pripadne akvizici.
Pro jiny maly ISP sem delal geolokacni data a dotedka sem se nepodival presne kde maji dosah. Nechapu to, nevidim v tom pro sebe zadny benefit.

ppp76 píše:A kam myslis ze asi ona databaze jakoby nahodou unikne ..... vime vsichni ..... kazdej je prodejnej zalezi jen na nabidce ....

Zdravím,
možná ještě nechápeš, k čemu to bude někomu oficiálně a k čemu neoficiálně. Celá tato gigantická akce nemůže mít jiný výsledek - když tuto databázi velmi pracně a draze dokončím, nebude mi naprosto k ničemu, ale protistrana zaplesá radostí.
mpcz, 09.04.2016
0 x