Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTÚ - Geografický sběr dat

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Re: ČTÚ - Geografický sběr dat

Příspěvekod hocimin1 » 8 years ago

okoun píše:no asi stejný nebude, možná tam bude malá drobnost jinač, zkus hledat pořádně 8)


tak to jsi me teda poradil


hapi píše:poslední řádka musí bejt odescapovaná jinak fail.


to nechapu.


Ja kdyz vemu i ten jejich export, smazu data na webu a ten jejich export nahraju tak mi to hlasi chybu adresy( Neplatné adresní místo: 0)
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 8 years ago

Ověřte si, že máte sloupečky skutečně oddělené středníkem (otevřete to třeba v Notepadu). Mně třeba Calc z LibreOffice defaultně udělal to, že si otevřel správně připravenou šablonu, ale po zadání dat a uložení byla data oddělena mezerou namísto středníkem, a pak to nechtělo zchroustat. I v nápovědě na Monitoringu je napsáno, že jediný oddělovačem může být středník.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

hocimin1 píše:
okoun píše:no asi stejný nebude, možná tam bude malá drobnost jinač, zkus hledat pořádně 8)


tak to jsi me teda poradil



no já si myslím, že poradil, naštěstí tedy počítače jsou furt jen stroje a tedy prostě tam musíš mít chybu v syntaxi v ničem jiném to nebude.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 8 years ago

Je zde jěště někdo kdo jim ten nesmysl nedal ? Napište mi kdyžtak PM, díky.
0 x

haklina3
Příspěvky: 5
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod haklina3 » 8 years ago

ianek píše:Je zde jěště někdo kdo jim ten nesmysl nedal ? Napište mi kdyžtak PM, díky.

Právě odevzdáno :) po týdnu tvrdé práce.. Jdem to hned zapít :) Měli jsme neoficiální info, že týden po se bude tolerovat, tak doufám, že to bude v poho :)
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 8 years ago

ja odevzdávám dnes ale po ukrutnych telefonatech na čtu to pry jeden člověk nezmění pry by to chtělo petici a aby to byly firmy s par tisici zakazniky
něco se natuklo i ohledně ochraně osobních udaju
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

shooter píše:ja odevzdávám dnes ale po ukrutnych telefonatech na čtu to pry jeden člověk nezmění pry by to chtělo petici a aby to byly firmy s par tisici zakazniky
něco se natuklo i ohledně ochraně osobních udaju

ted kdyz uz maj databazi doma tak to klidne zrusej to nejdulezitejsi uz sme jim dali .....
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 8 years ago

ppp76 píše:
shooter píše:ja odevzdávám dnes ale po ukrutnych telefonatech na čtu to pry jeden člověk nezmění pry by to chtělo petici a aby to byly firmy s par tisici zakazniky
něco se natuklo i ohledně ochraně osobních udaju

ted kdyz uz maj databazi doma tak to klidne zrusej to nejdulezitejsi uz sme jim dali .....


at se s tim po.... stejně už všem našim lidem pravidelně ti velcí volaj i lezou do bytů pod nejrůznejšíma záminkama, vč. těch, že nás koupili nebo zavřeli :). Jen houšť a otravněji, ať ta rezistence ke konkurečním nabídkám všeho druhu u našich lidí dlouho vyrdží.
1 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

Tak formular vracen protoze mi schazi udaje z vestecke koule na pristi tri roky :)
0 x

dvop
Příspěvky: 7
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dvop » 8 years ago

Nám formulář po desítkách hodin práce úředník vrátil, že tam jsou chyby - nesouhlasí počet aktivních přípojek s počtem v GEO příloze.
Divím se, že jste to tu nikdo nepsal - protože tohle z principu musí nesouhlasit každému. Úředník je zjevně úplně mimo a myslí si, že přípojky jsou jen na adresních místech. Nezkolaudované domy, různé boudy, atd. jsou přece také přípojky.
Jsem mu napsal, že to není chyba mých dat, ale validace jejich formuláře. Že "opravou" bych poslal nepravdivá data, což učinit nehodlám. Jen pokud mi k tomu oficiálně vyzvou (datovkou), že mám takto ty údaje nafejkovat.

Jsem zvědav na reakci - dle kamaráda právníka jsem se zachoval správně a soud by mi dal za pravdu ;-)
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 8 years ago

Tak jsem mel pred chvili taky hovor a doplnim 1-2 pripojky do budoucna.
Vic proste moje sit bez vyznamnych financnich investic uz proste nepobere... vsechny AP jedou na max, vite ta wifi to nema moc kapacitu... takze jedno, mozna 2 pripojky jeste zvladnem :-D
Ta jejich predstava, ze objizdim vsechny potencialni baraky 'jestli tam mam signal" je dost usmevna.
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 8 years ago

Kazda "normalni firma" ma prece strategii na 3 a 5 let. To jste nic jinyho v zivote nedelali nez na koleni wifiny? Tvrdit ze nemam vesteckou kouli je chlapi jen nedostatek profesionality, planovani, schopnosti ucelne smerovat firmu, a mit ekonomickou predstavu do budoucna. Vsichni velci to tak maj. Ze jsou pak pomali a drazi. No a co, casu je dost.

Tim nehajim urednika, ale na jejich zidli bych se zrejme obdobne divil tomu, ze se to takhle ad hoc da vubec provozovat.

Pak se nedivte, ze Jizni Cechy jsou cerny a u vas bude kopat CETIN za dotacni penize.
1 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 8 years ago

Asi nejsme normalni firma, ale nove klienty tu nikdo nehleda. Primarni cinnost je totiz neco jineho a internetovi klienti jsou "nutne zlo".
Ale vesmes je to doopravdy jen proto, ze se mi nechce vyplnovat cely den adresy na ktere nikdy nic nenapojime.
Jejich otazku sice chapu, ale vyznacit jim do mapy oblast pokryti by bylo precijen jednoduzsi a stale vypovidajici.
1 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 8 years ago

hol píše:Pak se nedivte, ze Jizni Cechy jsou cerny a u vas bude kopat CETIN za dotacni penize.

To at klidne kope, tady jsou bytovky o 6 nebo 9 bytech, kde je funkcni treba jen jedna pripojka, bud moje nebo konkurence. Plati to jeden najemnik, ostatni to maji od nej. Je to i ve meste v panelacich tam to maji lidi mezi sebou normalne protazeny stoupackama. Kdyz je odpojim, pripoji se ke kabelovce nebo konkurenci za stejny penize a ja nebudu mit ani to.
Takze at si na vesnicich klidne kdo chce optiku za dotace kope, pokud budou mit lidi levnejsi alternativu, pujdou tam, pokud levnejsi nebudou udelaji si ji sami mezi sebou.... :?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 8 years ago

hol píše:Kazda "normalni firma" ma prece strategii na 3 a 5 let. To jste nic jinyho v zivote nedelali nez na koleni wifiny? Tvrdit ze nemam vesteckou kouli je chlapi jen nedostatek profesionality, planovani, schopnosti ucelne smerovat firmu, a mit ekonomickou predstavu do budoucna. Vsichni velci to tak maj. Ze jsou pak pomali a drazi. No a co, casu je dost.

Tim nehajim urednika, ale na jejich zidli bych se zrejme obdobne divil tomu, ze se to takhle ad hoc da vubec provozovat.

Pak se nedivte, ze Jizni Cechy jsou cerny a u vas bude kopat CETIN za dotacni penize.


Strategie je ale ze bych ji musel vyrvavat do sveta mi neprijde jako zrovna ucelny co je urednikovi na ctu potom kam ja hodlam pristi rok pokladat kabely je to tajna firemni informace , ta uzasna dotace na kterou zatim nedosahl ani cetin tak z tej mi stejne nic nekapne protoze kdyz sem si prochazel dotacni podminky z par jinych projektu tak to se na to muzu akorat tak v..... na to nemam zaludek
3 x