Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTÚ - Geografický sběr dat

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: ČTÚ - Geografický sběr dat

Příspěvekod honza198 » 7 years ago

okoun píše:Disponabilní = upotřebitelný, schopný užití, k dispozici
neřekl bych že to jsou adresy i tam kde nikdy nikdo nebyl přojen. měla by to být přípojka, která je prostě deaktivovaná a čeká na aktivaci...


Bylo mi řečeno, že je to analogie k natažení (přípravě datových kabelů pro O2 - to jsou taky disponabilní přípojky). Protože jsme v ČR unikátní trh museli vzít v potaz i nás WiFiňáky. Původní dokument EU s takovým případem vůbec nepočítá. Holt jsme o5 jedinečný :D
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

okoun píše:Disponabilní = upotřebitelný, schopný užití, k dispozici
neřekl bych že to jsou adresy i tam kde nikdy nikdo nebyl přojen. měla by to být přípojka, která je prostě deaktivovaná a čeká na aktivaci...


prvně bylo jasně napsáno, že je instalovaná a nebo je možné ji zřídit za cenu malých nákladů. Pak ten text o nákladech vypadl, ale evidentně to nebyl záměr, jen zkrátili popis. Nevím co k tomu víc dodat, aby to bylo jasné :)
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 7 years ago

a byli byste schopni za ty malé náklady dát do provozu 48 000 přípojek? taky jsem tam dal vše co mám pokryté a vrátili mi to, že je to nesmysl
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

Peyrak píše:a byli byste schopni za ty malé náklady dát do provozu 48 000 přípojek? taky jsem tam dal vše co mám pokryté a vrátili mi to, že je to nesmysl


fakt? A jaký byl důvod vrácení? Může to být chyba úředníka, když jinde to prochází.

Je třeba správně číst. Malé náklady na zřízení přípojky. Každá jedna zřizovaná přípojka = malý náklady. Nijak se to neliší od O2. To že tam mají kabel na pevnou ještě zdaleka neznamená, že je to už funčkní. Oni mají kabel, my máme rádiový signál. Tak by si to taky neměli vykázat nebo co?

Navíc není třeba řešit věci na které se úřad neptá, zasahovat to toho svými zbytečnými logickými úvahami. Oni (úřad) jsou ti povolaní a zadávají a my jsme ti řízení a tak dle jejich instrukcí a v souladu se ZOEK plníme. Věřte, že nic víc není ze strany úřadu očekáváno :)
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

ještě mě napdnul dobrý příměr. Kdyby se dělal výzkum disponabilních přípojek pro TV vysílání, taky by bylo podmínkou, aby byla už na baráku anténa a nebo by stačilo, aby byl na daném místě dostupný signál z vysílače?
0 x

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 7 years ago

Peyrak píše:a byli byste schopni za ty malé náklady dát do provozu 48 000 přípojek? taky jsem tam dal vše co mám pokryté a vrátili mi to, že je to nesmysl


Termín "malý náklady" je relativní.
Nám nic nevrátili: Verifikovaný (ověřený) formulář ART162. Je pravda, že jsme s nimi byl v kontaktu a celý formulář jsme s nimi konzoltovali a mimo to jsme jim ukázali na nesrovnalosti ve formuláři a možné problémy s RUIÁN.

Je pravda, že od doby, když si nejsme jisti nad ničím nešpekulujeme, berem do ruky telefon a jdem se zeptat a necháme si to vysvětlit.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

honza198 píše:
Peyrak píše:a byli byste schopni za ty malé náklady dát do provozu 48 000 přípojek? taky jsem tam dal vše co mám pokryté a vrátili mi to, že je to nesmysl


Termín "malý náklady" je relativní.
Nám nic nevrátili: Verifikovaný (ověřený) formulář ART162. Je pravda, že jsme s nimi byl v kontaktu a celý formulář jsme s nimi konzoltovali a mimo to jsme jim ukázali na nesrovnalosti ve formuláři a možné problémy s RUIÁN.

Je pravda, že od doby, když si nejsme jisti nad ničím nešpekulujeme, berem do ruky telefon a jdem se zeptat a necháme si to vysvětlit.


ale nejsou...malý náklad je neinvestiční náklad. Sice to není explicitně řečeno v příručce ani v zákoně, ale je to takto zažité mezi námi úředníky :)
0 x

fcis
Příspěvky: 21
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvekod fcis » 6 years ago

tak ja se vratim k roku 2016, po dvou neuspesnich odvolani mi rada ctu dala častecne za pravdu a vše vratila zase do prvniho kola tak jsem zvedav jak se s tim popasuji, priznam se že jsemto nečekal že jim to rada hodi na hlavu čekal jsem že boj začne až u správniho soudu :)
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

hmm, ale přece i v tom původním je i tohle. To si to z toho nemůžou vytahnout?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

nejde s něma nejak vydrbat ?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

jestli jsem to správně pochopil tak ubyla políčka, což je fakt buzerace :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 5 years ago

hapi píše:hmm, ale přece i v tom původním je i tohle. To si to z toho nemůžou vytahnout?


Proč by to dělali, když mají levnou pracovní sílu v nás ?
0 x