Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak řešíte chystaný zákon o zachovávání údajů, kde klientbyl

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
brouk666
Příspěvky: 76
Registrován: 18 years ago

Re: NetFlow

Příspěvekod brouk666 » 17 years ago

jonescz píše:Pokud nekdo chce sledowat tok tak doporucuju NTOP. Je zadara a pod woknama NetFlow funguje bez limitu 1000 paketu, takze taky vpohode.


Problem je prave v tom ze je to pod woknama a tech 1000paketu take nic moc.
0 x

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 17 years ago

A Ntop? My sme si ho rozbehali, i ked bol padavy (ale nikto to neriesil, pretoze sa to moc nepotrebovalo v tej dobe). Ale je to celkom sikovna features... Myslim, ze only tucnacek :-)
http://www.ntop.org/overview.html
0 x

Spreamer
Příspěvky: 142
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Spreamer » 17 years ago

ntop jsem si taky rozběhal na serveru a je výborný, ale když se mi vypne server (výpadek proudu), tak se mi vymažou statistiky přenesených dat. Jedine nejaké UPSko.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 17 years ago

Spreamer píše:ntop jsem si taky rozběhal na serveru a je výborný, ale když se mi vypne server (výpadek proudu), tak se mi vymažou statistiky přenesených dat. Jedine nejaké UPSko.


..mam pocit ze server+upska je snad standartni reseni, ne? 8)
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Spreamer
Příspěvky: 142
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Spreamer » 17 years ago

Jasně, to je fakt, mohli by jste mi blíže specifikovat, jaké informace po mě bude CTU vypožadovat po daném půlroku?
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

sub_zero píše:
jumbocb píše:Tak jsem hledal a našel google je můj kámoš zkuste taky ale vypadá to docela slušně
ftp://ftp.download.adventnet.com/produc ... zer_EA.exe


..a jo 8) neco to dela..jen doladit par veci, co to nedela a bude to dobry :D

diky za link :wink:


Tak v Mikrotiku jsem to zapl jakože to bude odchytávat PC 192.168.250.101:9996 no a na tom softíku jsem nastavil IP Groupe management jsem nastavil IP adresu mikrotika,

ale nějak mi to nenačítá nic. Kde by mohla být chyba?
0 x

TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod TOMIK » 17 years ago

jumbocb píše:Tak jsem hledal a našel google je můj kámoš zkuste taky ale vypadá to docela slušně
ftp://ftp.download.adventnet.com/produc ... zer_EA.exe


vypadá to dobře nevíš jak se to nastavuje :wink:
0 x

teo
Příspěvky: 401
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod teo » 17 years ago

sub_zero píše:
Spreamer píše:ntop jsem si taky rozběhal na serveru a je výborný, ale když se mi vypne server (výpadek proudu), tak se mi vymažou statistiky přenesených dat. Jedine nejaké UPSko.


..mam pocit ze server+upska je snad standartni reseni, ne? 8)

:? No když nejde proud třeba půl dne naco živit server proudem když třeba nejdou vysílače nebo rozvody (jsou bez energie) stejně jako okolí. Krom běžím na linuxu a je to nastavený aby se to při výpadku proudu po obnoení dodávky energie znovu nastarotval a nepříjde témež o data max. za čtvrt hodiny. :roll:
0 x

jali
Příspěvky: 209
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Velké Svatoňovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jali » 17 years ago

0 x
JALI

Nenašli jste zde odpověï ? podívejte se také na http://www.futureshop.sk/forum

soptik
Příspěvky: 28
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod soptik » 17 years ago

Ahoj kolegové.
Nepřispěl jsem dlouho ničím a tak to chci napravit. Myslím, že jste zabloudili ve slepé uličce s logováním.
Padla na tomto fóru otázka: „Jak se pozná velká nebo malá sí?“ Tak třeba podle toho jak Vás často kontaktuje PČR a žádá o spolupráci, nebo podle toho, kolikrát ročně dostanete příkaz soudce k uvolnění informací o klientovi.
Nám se to občas stává, informace podáváme, s PČR spolupracujeme (občas) a problémy nemáme :D
Co se týká logování, vždy jim vysvětlíme, že data máme uchovány pouze 48h a jim toto vysvětlení stačí. Pak si umístí své vlastní zařízení do našeho racku, kde je mirroring port na vlan switchi a ukládají si své data do svého zařízení a je klid.
Možná se to změní, ale zatím to probíhalo právě tak. Čas trávený na vývojem tohoto druhu uchovávání dat mi přijde zbytečný, ale mohu se mýlit.
V každém případě jsem rád, že se tím někdo zabývá a já vím, že až budu hledat funkční řešení, naleznu jej zde .

Soptík

:wink:
Naposledy upravil(a) soptik dne 16 Feb 2007 19:56, celkem upraveno 1 x.
0 x

Jarin
Příspěvky: 77
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jarin » 17 years ago

Stale tady čtu něco o uchovávání dat, ale nějak nevím co a jak, může se tady o tom někdo trochu rozepsat a nebo sem hodit odkaz kde se o tom psalo. To si musím na pár desítek lidí pořizovat nějaký server, aby sbíral nějaká data? Co je k tomu vlastně potřeba? Dá se něco z tohoto se má uchovávat vytáhnout z MK a jak?
0 x

Survivor
Příspěvky: 81
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Survivor » 17 years ago

CO by se stalo např. kdyby Policie zjistila že z naší IP adresy někdo např. sdílel warez ve velkým? 20 lidí za NATem pod 1 veřejnou IP. Sme neveřejná sí. Žádný logy ani nic nemáme. Kdo by dostal "štráf"?
0 x

jirk
Příspěvky: 188
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jirk » 17 years ago

Na Lupě je několik článků viz.: http://www.lupa.cz/clanky/karel-kuchari ... neprobiha/
0 x

Jarin
Příspěvky: 77
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jarin » 17 years ago

Ale čím a jak to zálohovat? Má s tím někdo zkušenost, poradite?
0 x

Uživatelský avatar
Buchar
Příspěvky: 245
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Buchar » 17 years ago

... tak tez by zajimalo jaky sw to umi ... ci jak to delate Vy???
0 x