Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Uprava smluvních podmínek dle nového Občanského zákoníku

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
bSir
Příspěvky: 24
Registrován: 10 years ago
Bydliště: Gehena

Re: Uprava smluvních podmínek dle nového OBčanského zákoníku

Příspěvekod bSir » 10 years ago

joker píše:Diky za zajimave ctivo.

Nevim nakolik je to ferove, ale kdybych to chtel mit neprustrelne, tak bych si precetl podminky od nejvetsich, IH apod. :-) anebo ne?

V posledni dobe jsme jich cetl 15 - 20 a rekl bzch, ye vseci od vsech opisuji :lol:

Zas na druhou stranu, kdyz je zmena vynucena zakonem, tak je jasne, ze budou vseci konvergovat k podobnemu az stejnemu zneni... vcetne ustrelku s vypovedni lhutou rok aby "minimalizovali ztraty" s 20% pausalu...
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 10 years ago

Jo, opisuje každý od každého. Jenom ty blbosti by se mohly vynechat. Ústřelek s výpovědní dobou 1 rok v smlouvě může být a je automaticky neplatný, jak kdyby tam nebyl.
A to buď proto, že mám uzavřenu smlouvu na dobu určitou, kde výpovědní doba není a pak platím těch 20% do konce výzací doby nebo mám smlouvu na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou, ale roční výpovědní lhůta u telko služeb je v rozporu s ZoEK i OZ, které zakazují podmínky ztěžující příliš přechod ke konkurenci. Zvláště, pokud i moloch typu O2 má dneska výpovědní dobu 6 týdnů? :-)
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 10 years ago

6 tydnu??

Pokud vim tak ma i vzdy mel mesic ne?

A pokud sjednana neni, ve starem obc.zakone byly 3 mesice a platilo to i v telco...
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 10 years ago

Od 8.2. má O2 nové podmínky:
Při podání výpovědi zákazníkem: výpovědní doba 6 týdnů, začíná běžet den po doručení výpovědi do O2.
Při podání výpovědi ze strany O2 zákazníkovi: výpovědní doba 1 měsíc, začíná běžet dnem odeslání výpovědi.
Jinak předtím měl O2 u některých služeb výpovědní dobu i 2 měsíce.

Ve starém občanském zákonu byla stanovena výpovědní doba 3 měsíce jako základní pro případ, že smlouva na dobu neurčitou délku výpovědní doby neuváděla. V obchodním pak byly k tomu určité upřesnění pro některé případy.
Po novu není číslo pro tento obor uvedeno, ale výpovědní doba nesmí být kratší, než čas potřebný na opatření obdobné služby zákazníkem jinde a nesmí být zase moc dlouhá tak, aby ztěžovala zákazníkovi přechod jinam. 1 rok u telko služeb normálnímu koncáku takto těžko uhájím, takže se uplatní bod ZoEK, které ji stanoví za neplatnou.
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 10 years ago

O2, mas pravdu, take jsem to nezavisle na tomto vcera zjistil, pry vypovedni doba 6t a bezi presne ode dne zavolani na rusici linku... Pokud je nasledne vypoved potvrzena rusicim kodem.

Tech 6 tydnu je vymysleno odkud, to si stanovili svevolne nebo je to dle ZoEK? A jaka tedy je nyni implicitni vypovedni doba (pokud neni zadna sjednana), pokud ten stary ObcZ jiz neplati?
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 10 years ago

O2: I u výpovědi podané telefonem začíná výpovědní doba běžet až následující den. Den volání se bere za den doručení vypovědi O2. Jen detial. :-)

Ne, sou4asn7 OZ neuvádá základní délku výpovědní lhůty (jen pro některé případy ji specifikuje). Má se stnaovit přiměřeně. Při problémech bude n posouzení ČTU a pak hlavně soudu, že to je to správné číslo. :-(
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 10 years ago

Pokud chapu spravne, tak zavolam ve stredu, tak po probehnuti vypovedni doby po 6 tydnech) se to ukonci stredou, resp. streda bude posledni den, kdy sluzba pujde... Stejne jako dnes, volal jsem posledniho a do posledniho dalsiho mesice to bezelo.
0 x

zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zubodravec » 10 years ago

24.3.2014 jsem podal ADSL vypove u O2, po telefonu mi potvrdili zruseni k 5.5.2014.
Nevim jestli je to 24. nebo zacina bezet lhuta az 25. Jsem linej to pocitat. Jednsa se jen o jeden den.
Tenhle rok uz 5. podana vypoved , kteoru jsem podal podle novych VO.
Neprijmny je ze desne prudej v ramci retence. Tedy men to obtezuje.
Proc koncite, muzeme dat slevu, nekomu jen tech 8mbps/512 staci, tak si tu optiku neberte.

joker píše:Pokud chapu spravne, tak zavolam ve stredu, tak po probehnuti vypovedni doby po 6 tydnech) se to ukonci stredou, resp. streda bude posledni den, kdy sluzba pujde... Stejne jako dnes, volal jsem posledniho a do posledniho dalsiho mesice to bezelo.
0 x

homolka
Příspěvky: 5
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod homolka » 9 years ago

Zdravím,

Mám dotaz,před cca půl rokem jsem si nechal zřídit internetové připojení,závazek je na 24 měsíců,zbývá mi ještě 17 měsíců do konce,připojení je katastrofa,výpadky na denním pořádku a to i několika denní,nejdelší zatim 4dny,ping na nix.cz řádově ve stovkách ms někdy i 5000-10000 ms,chtěl jsem dát výpověď,dle poskytovatele bych ale musel doplatit zbytek těch 17 měsíců cca 8160 Kč ,měsíční paušál byl 480 Kč.

Jestli jsem tuhle debatu správně pochopil,měl bych zaplatit 1/5 ze 480 Kč x 17 ?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

na CTU mi rekl nejaky panak, ze to neklapne...jedine se soudit, pak mozna...to je zas zakon jak noha srozumitelny...
jinak v tvem pripade bych mu skakal po hlave uz davno, mel by sjednat napravu a nebo te pustit bez remcu. Priste asi lepsi ruku pri volbe ISP...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

homolka
Příspěvky: 5
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod homolka » 9 years ago

Řešim to s nima od 5.5.2014 skoro obden. připojen od 21.3.2014

No hold jsem nalít firmě která sice je v nixu a peeringu,ale wifi prostě neumí :roll:

edit:

no teď jsem dočet jejich VOP kde se uvádí

11.7. V případě ukončení smlouvy uzavřené na minimální dobu
užívání (na dobu určitou) před vypršením doby platnosti,
výpovědí ze strany účastníka nebo Poskytovatele, odstoupením
od smlouvy nebo dohodou obou smluvních stran, je Poskytovatel
oprávněn požadovat po Účastníkovi zaplacení:
(i) smluvní pokuty ve výši jedné pětiny součtu měsíčních paušálů
zbývajících do konce sjednané doby trvání smlouvy, nebo jedné
pětiny součtu minimálního sjednaného měsíčního plnění
zbývajících do konce sjednané doby trvání smlouvy (rozhodující
je přitom základní cena měsíčního paušálu včetně DPH
vyúčtovaná v posledním Vyúčtování)

Tak že 1/5 teda platí
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 9 years ago

Ale to asi neni o2, pingy 5 sekund, omg, kdes to koupil? Spatny QoS anebo packetlost, hadam..;
0 x