Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vyhláška 50

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Vyhláška 50

Příspěvekod Petr S. » 11 years ago

Zdravím,

možná se to tady někde řešilo, ale nemůžu to najít, tak se zeptám ještě jednou... :) Práce jako ISP je pouze ohlašovací, takže by k tomu neměla být potřeba žádná vyhláška 50 počítám. Ale asi je to tak, že pokud se někdy něco stane, tak se po tom půjde a je dobré ji mít, že? Takže ideálně pro podnikatele mít paragraf 8.... A jsou nutné hromosvody, nebo je spíše lepší je mít, nebo nutné nejsou?

Díky.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod shooter » 11 years ago

Spravně pokud ses laik (bez vyhlášky ) tak mužeš zapnout RB zdroj do zásuvky a tím tvoje možnosti končí a správně bys neměl líst do stupaček v panelaku a ani bys neměl otevřít počítačovou skřín
Idealně je paragraf 6 aby nad tebou nemuselo stát kontrolní oko
a s 8čkou ses da se říct na volné noze a mužeš dělat dodavatelskou čiností
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

před dvěma lety jsem tu měl kontrolu z živnostenskýho a konstatovali že je potřeba živnost na montáž, opravy ... telekomunikačních zařízení, a u ní je podmínka $8, jinak by prý chtěli smlouvu s dodavatelem který by tuto činnost dodával
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 11 years ago

Jj, a ty hromosvody jsou nutné?
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 11 years ago

Peyrak píše:před dvěma lety jsem tu měl kontrolu z živnostenskýho a konstatovali že je potřeba živnost na montáž, opravy ... telekomunikačních zařízení, a u ní je podmínka $8, jinak by prý chtěli smlouvu s dodavatelem který by tuto činnost dodával


Co jsem se díval na výpisy z živnostenskýho rejstříku,tak ale moc ISPíků tuhle živnost nemá, ne? :)
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

hromosvody jsou lepší, když se do nich hrabe

asi nemá, já to tu moc nezkoumal, já ji mám a měl jsem ji i před tou kontrolou, on tady je teď na živnostenském nový vedoucí a bere u huby celej okres, kámoš dostal půl mega pokutu za autodopravu :roll:
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 11 years ago

Peyrak píše:hromosvody jsou lepší, když se do nich hrabe


A ty máš hromosvody?

Dá se poskytovat net bez toho, abych je měl, nebo je lepší si je dodělat? Nebo se podle tebe dá fungovat normálně bez toho?

Za co dostal takovou pokutu? :roll:
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 11 years ago

Šestka je potřeba, bez toho si v podstatě nezapojíš - pro sebe ani tu zásuvku na RB pro 230V.. pro zákazníka už je to dodavatelská 8..kdyby šlo do detailu tak už to, že našroubuješ RB do Jirousky je "výroba elektrických zařízení" atd atd..takže něco takovéhodle se hodí
Přílohy
50.jpg
50.jpg (63.18 KiB) Zobrazeno 4346 x
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 11 years ago

Hm, co to obnáší a kdo a za jakých podmínek to může absolvovat?
0 x
T-T

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 11 years ago

Specifikace se dají najít v samotné vyhlášce, ale v kostce na osmičku tuším 5 let praxe na elektro zařízeních, kterou ti někdo potvrdí..jinak test, zkouška u komise z teorie - většinou kolem tvého oboru, a zkouška ze zdravovědy nebo jak se tomu nadává..tak to funguje u těch, co to berou vážně.. ti ostatní se sejdou v hospodě, seženou tři osmičkaře co udělají komis, a šestky se píšou za pívo..do prvního proůseru..
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 11 years ago

Je to šest let.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 11 years ago

Ještě máte někdo nějaký názor, jestli hromosvody ano nebo ne? A taková malá anketa, kdo má ještě tu živnost? :-)
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

ta praxe záleží, jestli jsi v oboru vyučený (6 let) nebo máš v oboru maturitu (4 roky)

mám $8 do 1000V, hromosvody, $6 do 35kV a chystám se na revizáctví
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 11 years ago

Ještě na pedasátku a vyšší paragraf je jeden podstatný detail - musím mít vzdělání v oboru elektro. Minimálně učňák, elektro průmku, vejšku nebo rekvalifikační kurz na elektrikáře. Tím dosáhnu na paragraf 5, teprve pak se můžu hlásit, s patřičnou praxí a kurzíkem/zkouškou, o vyšší level.
0 x

lubo
Příspěvky: 41
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lubo » 11 years ago

vlastnim osveceni par. 6,7,8 a 9 - E2A
+ opravneni na elektro,revize a telekomunikace a nikde v tech vyhlaskach, osvedcenich a opravnenich se hromosvody neseparuji. proste patri automaticky do oboru elektro.
0 x