Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Blíží se možná konec úpisů u operátorů...ISP?

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Blíží se možná konec úpisů u operátorů...ISP?

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Našel jsem si tenhle článek a zajímal by mě názor zda je toto možno aplikovat snad v blízké budoucnosti na ty dobráky z řad ISP co dávají 1-4roky úpisy (nejlépe s automatickým prodloužením o 12měsíců pokud se smlouva nevypoví alespoň 3měsíce před termínem).

http://byznys.lidovky.cz/operatori-odir ... y-trhy_mev
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

co ti vadí? že lidi jsou tak blbý že to podepíšou? sorry ale tohle je o lidský blbosti.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

hapi píše:co ti vadí? že lidi jsou tak blbý že to podepíšou? sorry ale tohle je o lidský blbosti.


Jestli mi to vadí nebo ne je vcelku vuřt. Otázka je zda to projde a zda se to analogicky bude vztahovat i k ISP (což je řekněme nasnadě).
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

já myslim že tady zase někdo přehání. Vem si vodafone s úpisem na 6 měsíců a hotovo. Máš na výběr. Když se někdo upíše na 3 roky kvůli levnějšímu telefonu o pár stovek tak je to prostě idiot.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Hapi, mám to od Tebe tedy brát tak že si myslíš že se to na ISP sektor nebude aplikovat?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

já myslim že se to aplikovat vůbec nebude na nikoho. Virtuálního operátora máme i když nepřinese vůbec nic a to přece jako výkaz práce stačí.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

hapi píše:já myslim že se to aplikovat vůbec nebude na nikoho. Virtuálního operátora máme i když nepřinese vůbec nic a to přece jako výkaz práce stačí.



OK, tos mohl napsat hnedle a ne tak zeširoka :) . Dík za názor.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Koukám strana 5 na těch obrázcích dle toho se to týká podnikání v elektronických komunikacích... . No pokud to projde jak je motivováno, tak bude sranda :lol: .
http://www.mobilmania.cz/clanky/novela- ... fault.aspx
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Nějak s tím nevidím přímou souvislost. To že si něco upekla O2 s Ringierem není v rozporu se zákonem, který by se měl schválit a začít teprve platit.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Bude to platit v případě schválení jen pro operátory nebo i pro ISP?

http://mobil.idnes.cz/zmena-operatora-p ... ratori_apo
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

pak ale nechapu, k cemu sou vlastne smlouvy na dobu urcitou?
0 x
Jan Ptáček

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

net.work píše:pak ale nechapu, k cemu sou vlastne smlouvy na dobu urcitou?


To bych tolik neřešil, když se změní zákon, otázkou je jestli se to bude vztahovat jen na mobilní sféru nebu i tu pevnou službu kam většinou spadáme.
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 11 years ago

Je úplně jedno, jestli se to bude vztahovat na pevnou službu nebo ne. Žádným zákonem ti nikdo nemůže zakázat uzavřít smlouvu na dobu určitou. Může ti zakázat leda nárokování nějaké přemrštěné, z prstu vycucané pokuty za předčasné ukončení.
Nevím jak kdo, ale pokud já si někoho uvážu na určité období, za jeho důvěru mu dávám něco navíc, ať už jde o vyšší rychlost nebo nižší cenu. V případě, že by mi to smluvní období nedodržel, jsem v právu si nárokovat vrácení slevy, rozdílu jeho ceny a ceny běžné, kterou jsem mu poskytl a to za celé období, po které tu službu využíval, byť by vypověděl třeba měsíc před koncem.

Takže novela může být dobrá leda tak aby zamezila automatickému prodlužování smluv, což je svinstvo.
0 x
T-T

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Uvidíme co Ti zatím jen navrhovaný nový zákon dovolí a co už v praxi ne. Každopádně čekám že toto bude platit až u nových smluv, ale byla by sranda to vztáhnout zpětně :lol: .
0 x