Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Provozní a lokalizační údaje se nám vrací... k 1.10.2012

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
mr.onca
Příspěvky: 8
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Provozní a lokalizační údaje se nám vrací... k 1.10.2012

Příspěvekod mr.onca » 9 years ago

Ahoj,

bude to rok, co sbíráme data (s "Netflow4ISP"), ale nějak jsem opomněl požádat o úhradu nákladů. Poraďte mi prosím, co jste reálně uplatnili, protože si nejsem jistý, co se schovává pod "efektivně vynaloženými náklady"? Jsou akceptovatelné položky o kterých jsem tu četl, jako je energie, údržba, pronájem??? Na koho/kam přesně se s tím pak obrátit?

Díky!
0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 9 years ago

také mne to zajímá, s tím, že systém máme vlastní, takže se o něj kompletně starají naši technici.
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 9 years ago

Chci se zeptat těch co si nechávají náklady refundovat jak rychle vám příjdou peníze? Začátkem Prosince jsem posílal podklady a zatím nic. Posílají to zase poslední den splatnosti faktury?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 9 years ago

Vetsinou mi to dojde do tri tejdnu :wink: ale jelikoz refunduju ctvrtletne ( protoze nerad papiruju) tak to nejak nehlidam , ale jest ese nestalo ze by to doslo po splatnosti , vzdy predem a vcas
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 9 years ago

Díky, ještě mě zajíá jestli je možné poslat fakturu na refundanci ihned jak mě příjde od poskytovatele služeb FlowPro a já ji zaplatím nebo vždy až následující měsíc.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 9 years ago

Vzdy az nasledujici mesic , vcera mi dosla faktura od net serice na leden 2015 (u nich platis predem ) kterou ja zaplatim dnes ale ja zasilam PPCR fakturu za leden nejdrive prniho unora 2015 takze teoreticky do teho zateces na dva mesice :wink:
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 9 years ago

Právě...byznis jako prase pro Netservis
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 9 years ago

Robotvor píše:Právě...byznis jako prase pro Netservis


funguje je to, stat mi to propalti tak at maj byznis jakej chtej :wink: ty dva mesice penez co mi v tom visej nejsou zas takova suma aby to nekoho slozilo ....
0 x

Magic
Příspěvky: 66
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Magic » 8 years ago

Otevřu znovu toto téma.
Jakým sw logujete? Komerční FlowPro, Avalar, atd. Jaké máte zkušenosti?
Nebo něco free, případně vlastní řešení?
Díky za info
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 8 years ago

Magic píše:Otevřu znovu toto téma.
Jakým sw logujete? Komerční FlowPro, Avalar, atd. Jaké máte zkušenosti?
Nebo něco free, případně vlastní řešení?
Díky za info


Kompletní řešení od Invea. Drahý, ale jede OK, certifikaci to má, a MVČR to proplácí. Co chtít víc.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

jo to jsou ty software jejich vývoj stojí miliony, jak jsem byl poučen obchodníkem a proto se musí ždímat co to dá na MV :roll: zase český bizár
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Magic
Příspěvky: 66
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Magic » 8 years ago

A má tu někdo sw, který nestojí "miliony" na vývoji? To máte všichni sw, který nechá těmto společnostem vydělat solidní peníze?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Někdo používá ULOG target v linuxovém netfilteru. Laciné a do giga spolehlivě funkční. Ale viděl jsem to patchované (ale kde?), aby ulog logoval konce spojení a ne začátky. Házel to obyčejně do MySQL ve vyšší verzi kde mohl použít partitioning a mazat celé měsíce bez vlivu na výkon.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 8 years ago

Pokud chceš něco zdarma, tak pak NFSEN na linuxu.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 8 years ago

Magic píše:A má tu někdo sw, který nestojí "miliony" na vývoji? To máte všichni sw, který nechá těmto společnostem vydělat solidní peníze?

A proč by si ty společnosti nemohly vydělat? V čem je problém? Taky mají nějaké zaměstnance. kterým musí vyplácet pravidelně mzdu.
0 x