Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

EET

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: EET

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím, tak problém s domrvenou češtinou v příloze vyřešen, byla to má chyba, přehlédl jsem, že se v kódu odesílání zadává kódová stránka nadvakrát, pro tělo i pro přílohu zvlášť. Zatím jsem odesílal pouze PDF, takže to nevadilo.
No, poučení pro příště a možná i pro ostatní.
mpcz, 07.mar.2017
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
řešil prosím někdo připojení Bluetoth tiskárny do IOS Iphone? To je zase neskutečný problém. Zase jakási specialita. Utilita přiložená k thermo tiskárně POS-58 sice z telefonu tiskne, to je pěkné, ale žádná hotová aplikace EET netiskne, ani tiskárnu nenapáruje.
mpcz, 08.mar.2017
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

proč sis nekoupil hotovou věc která se dodává pro EET? Furt všude slyšim na netu stížnosti jak jim něco spolu nejede, neni kompatibilní, nefunguje atd... Proč sis nekoupil kompatibilní tiskárnu s aplikací EET? Ne ty si musíš koupit nějakou tiskárnu a pak řešíš aplikaci že to s ní nejede. Neni to PCčko.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Zdravím,
důvodů a pádných je hodně. Od toho ale asi toto fórum není. Spíše by mě zajímalo, proč zde neustále ventiluješ své psychické problémy. Zabírá to zbytečně místo těm, kteří třeba ví a chtějí poradit a já ušetřím čas, kterého už tolik nemám.
mpcz, 09.mar.2017
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

no, ale ani jeden důvod si neuvedl takže se uklidni. Ani si nenapsal aplikaci kterou hodláš používat a letmý pohled v google neříká v kombinaci s ios a eet nic hezkýho. Doufám že se na youtube neukáže další video s tim jak pitomý EET je a že nefunguje když si to každej doma lepí na koleni viz. tahle slípka https://www.youtube.com/watch?v=FbQrutT257o

byl se u několika instalací EET a nikde s tim nebyl problém pokud si to někdo nebastlil sám.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

dobrá slípka :) jak může tato osoba vůbec mít nějaký podnik? no doufám že EET takové lidi torchu procedí :) co jsem u instalací EET zjistil je to že relativně dost živtonstníků neví co je to tzv okrádání a proč se EET vůbec dělá :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 7 years ago

Tak s tím bych úplně nesouhlasil, že to je všude, bez problémů. Prošlo mi rukama teď celkem dost systémů. I nějaké učetní softwary mají s implementací a kloudným fungováním stále problémy, které dolaďují za chodu a na linky podpory se nedá dovolat. Integrace do nějakých starších či specializovaných sw, některými subjekty je docela problém, ještě je někdy problém se šetřením na straně zákazníků. V některých obchodech ve starých domech s tlustými stěnami je problém i s příjem mobilních dat, externí anténa většinou připojit nejde. Řešení buď wifi, či zesilovač. No boj s obsluhou pro starší lidi a ještě, když na systému šetřily a pořídily něco za 5k, až na vyjímky to kloudně nefunguje. V hospodách se jim zasekává android na tabletech, aplikace padají .. atd...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

whef píše:Tak s tím bych úplně nesouhlasil, že to je všude, bez problémů. Prošlo mi rukama teď celkem dost systémů. I nějaké učetní softwary mají s implementací a kloudným fungováním stále problémy, které dolaďují za chodu a na linky podpory se nedá dovolat. Integrace do nějakých starších či specializovaných sw, některými subjekty je docela problém, ještě je někdy problém se šetřením na straně zákazníků. V některých obchodech ve starých domech s tlustými stěnami je problém i s příjem mobilních dat, externí anténa většinou připojit nejde. Řešení buď wifi, či zesilovač. No boj s obsluhou pro starší lidi a ještě, když na systému šetřily a pořídily něco za 5k, až na vyjímky to kloudně nefunguje. V hospodách se jim zasekává android na tabletech, aplikace padají .. atd...

Zdravím,
tak to vidím i já. A ta rozčílená slečna na videu jen vystihuje skutečný stav. Když si odmyslím ta její poněkud silná slova, daná pravděpodobně rozčílením, rozdělím ty její výtky na celý systém na jednotlivé body a začnu je bez emocí postupně posuzovat, zjistím, že měla z 90 procent pravdu. Já to vidím tak, že v toto případě byli DONUCENI k IT i lidé diametrálně odlišných oborů, věku a inteligence, Uprostřed svého podnikání. A pokud si někdo třeba od Linuxu myslí, že může slečnu třeba od šicího stroje nazývat slepicí, jen proto, že není schopná rozjet tiskárnu, tak mu ze srdce přeji, aby mu třeba jiná babka řekla: Tady je kráva, sedni si a nadoj mléko. Mimochodem, otestoval jsem desítky software od různých i renomovaných firem a účtenku jsem nevytiskl ani na jednom. Většinou žádný manuál, funkce zcela neintuitivní, některé již na začátku upozorňují, že podporují jen dva druhy tiskáren, samozřejmě je nikdo nemá, má jiné a proč by je vyhazoval atd. Kupoval jsem chleba, paní to přestalo tisknout, srotily se všechny 3, mudrovaly a řada se natahovala. Je to pro ně i psychická zátěž. A protože tam chodím každý den a na účtence mají špatný název firmy, dává to i obrázek o pohotovosti jejich podpory, která už ani nebere telefony, natož aby někde jezdila něco nastavovat.
Závěr: celé to prostředí vidím jako dost nehostinné pro lidi, co jsou od IT vzdáleni a nemají hromadu peněz na nákup EET na klíč, včetně
drahých školení. A pokud to již nakrásně rozjedou, budou problémy s funkcí, v nakupních centrech jim GSM neustále padá, BT se z ničeho nic odpojují atd. Přesně jak píše kolega Whef.
mpcz, 09.mar.2017
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 7 years ago

Jen bych doplnil ten závěr: padá to i těm co za to dali 30-50k Czk.
Jinak naprostý souhlas.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 7 years ago

JJ přesně tak, padá to i u lidí za co dali za systém i 50k a více. Jinak spousta firem, to potřebuje mít naimplementováno ve svých učetních sw. Některé běží ještě v DOSU, znám i nějaké velké řetěžce obchodů, kde aplikace pro win. bude, až tak za 2 roky. Některé firmy to moc nehrotí a taky nepotřebujou, aby se jim zhroutilo to co funguje. Mít dvě kasy vedle sebe je nesmysl, jednu, která pojede se systém a do druhé to ručně zadávat částku na EET doklad. Taky jsem už zažil pokus o toto řešení. Bohužel znám pár lidí, co znám osobně, kvůli tomuto skončily. Nebyli se schopní s tím naučit, nebo jim to nestálo za ten stres. Některý lidi, mi říkali, že kvůli tomu nespěj, když jim vypadne internet a nefunguje to on-line. Ty nákupní centra a plechové haly, to je případ sám o sobě.
0 x


Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

no a co jako když to vypadne? vůbec nic normálně se vygeneruje druhej kod a pokud není SW úplně blnej tak jakmile má konekt tak to odešle znovu...
jo jasně ten kdo jel bez papírů tak pro něj je zdržení zadávat teď do nějaké pokladny položky ceny a podobně.... jak říkám u nás co jsme jeli normálně čistě se vůbec nic nezměnilo a normálně se dá fungovat i v offline režimu, zákon to umožnuje.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

nevim teda ale tady jsme
připojovaly dvě velký kasy dotykačky, žádnej problém.
2x pohody s kasou, žádnej problém.
4x hospody s nějakym win tabletem a bt tiskárnou, žádnej problém.

Všechno hotový, dodaný a nakonfigurovaný věci od firem, žádnej problém. Jedna kasa se dokonce řeší přes vzdálenou plochu včetně vzdálený tiskárny, žádnej problém.

To je jako ta slípka na youtube, proč se s tim sere? oslovim firmu co to dělá, přivezou, zprovozněji to, odjedou, hotovo. Pokud si to BFU staví sám tak jeho věc. Měla šahnout po něčem jako je https://www.dotykacka.cz/dotykacka-mobilni-11392/ hotová mobilní věc. Nevim proč si to lidi komplikujou. Snad si šahnu po hotový funkční věci a nebudu zkoumat jestli nějaká aplikace funguje s nějakou tiskárnou a jestli ta tiskárna jede pod timhle konkrétním mobilem/tabletem a jestli vůbec ta aplikace se připojí k tiskárně...
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků