Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

EET

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: EET

Příspěvekod okoun » 7 years ago

vážení já už jsem se několikrát setkal s tím že majitel restaurace chce mít pro eet specielní ssid se specielním heslem a i když dělám co dělám tak jim to nerozmluvím, mají strašný strach že jim snad někdo vyloupí účet či co :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 7 years ago

lyra píše:Stačí když se řeší některe jine věci za které neodpovídáme a dopadá to stejně na hlavu ISP i když internet jde.


Jj můžu souhlasit, zařizoval jsem internet v bufetu.. rychlost, odezva vše OK ale EET pokladna (připojená kabelem protože byla tlačítková) prostě nefungovala, nespojovala se. Bylo tam malý Raspberry Pi propojený USBčkem s tiskárnou a nic.. výrobce to házel na internet, ale já na něho.. 3 tejdny jsme to řešili. Klient nakonec ten krám hodil pryč a koupil tablet s BT tiskárnou a od té doby bez problémů..
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 7 years ago

Upřimně řečeno, tak je řada těch EET řešení takový paskvil, že maximum péče bylo věnováno tomu, aby to koncový uživatel neodrbal, nebyl schopen z toho dostat a exportovat data ven, vše šifruje dosti debilním způsobem s vysvětlením bezpečnosti, ale hlavně proto, že se bojí odrbání ze stran klienta, aby musel platit (což je u řady oprávněné). Ale technické provedení bývá takové, že když něco zaškobrtne, tak uživatel přijde nevratně o komplet data (těch, co si platí backup dat, samozřejm opět jen k pokytovateli řešení, je minimum). Ale za těch pár peněz měsíčně, co by lidi chtěli. :-)
0 x

dubrma
Příspěvky: 415
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dubrma » 7 years ago

Už máte techniky vybaveny tiskárnami napojenými na EET?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 7 years ago

Technici přece většinou účtují službu (instalace/servis), takže tam je to až za rok. Nic na tom nemění, že se občas prodá i nějaký ten kus HW, pokud to není tuším více jak cca. 20% celkových tržeb.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 7 years ago

dubrma píše:Už máte techniky vybaveny tiskárnami napojenými na EET?

K cemu. Vystavim fakturu u klienta a poslu muji na email a zaroven tomu Cu...ovi.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

taktak žádné pletvájí s papírem a kácení dalších stromů :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mouchic
Příspěvky: 10
Registrován: 10 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mouchic » 7 years ago

teď mi přistála v mailu reklama na eet přes sms http://smseet.cz
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 7 years ago

0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Majklik píše:Podstatné je, co vše máte na svůj subjekt napsáno a jaký podíl tržeb tvoří to občasné prodání routeru. Pokud mám hlavní činnost poskytování telekomunikčních služeb a to mám jako předmět podnikání, tak občasné prodání routeru koncáku je doplňkové podnikání a pokud tržby sumárně z těchto doplňkových činností nedosáhnou 49% obratu (nebo úhrnem nedosáhnou částky 175 000 Kč), tak EET až 2018. Pokud mám na firmu napsáno, že podníká v kde čem, včetně nejrůznějích velko/malo obchodů, tak EET od března 2017.
A počítá se to na konkrétní provozovny. Takže pokud mám SRO a pod ním mám prodej kde čeho i telko služby a mám oddělené provozovny, kde mám obchůdek s kde/čím, tak tam EET už březen 2017. A pokud někde jinde je provozovna řešící jen připojení k Inernetu a ta občas prodá koncákovi router, tak se těch 175 000 Kč a 49% počítá z toho, co proteče na té konkrétní provozovně, takže když toho bude do limitu, tk n dané provozovně až 2018. Jen je riziko, pokud to bude těsně vedle sebe, že to finančák vezme jako účelové rozdělení provozů a zase Vám to sečtě dohromady do jedné....


Zdravím,
asi jsem tyto limity přehlédl v zákoně, může prosím někdo, kdo to již řešil, poslat odkaz na konkrétní znění paragrafu zákona nebo písemný výklad FÚ?
Jak je to při tel. službách s 1. procentem příjmů v hotovosti při zřizovačkách, zbytek převodem na náš BÚ a současně e-shopem s 1. procentem hotovostních prodejů (osobní odběr), zbytek dobírky a platby předem - obojí převodem na náš bank. účet?
Dále: výklad pro 2 varianty fakturace zde již padl, ještě padá v úvahu varianta vystavené FA za zřizovačku se splatností na náš účet, kterou ale zaplatí zákazník na náš účet v bance hotově na přepážce. Podle mě se při zřizovačce nemůže jednat o evidovanou platbu a pokud to složí na účet v bance, tak také ne. To je potom co?
Předem děkuji za názory, mpcz, 17.feb.2017
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 7 years ago

Částku 175.000 Kč v zákon nenajdeš, vznikla výpočtem po aplikaci tří různých zákonu (o EET, o dni z příjmu, o důchodovém připojištění). Najdeš to v metodice o EET od MF: http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/ ... b_v1.0.pdf
Řeší se to od posledního odstavce na straně 39 a pod čarou na straně 40 máš vysvětlen vznik tohoto limitu.
Pokud vystavíš fakturu spltnou na účet a zákazník to zplatí vkladem na pokladně v bance, tak se neeviduje (eviduje se jen, kdyby to složil hotově do tvoji pokladny).
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

Majklik píše:Částku 175.000 Kč v zákon nenajdeš, vznikla výpočtem po aplikaci tří různých zákonu (o EET, o dni z příjmu, o důchodovém připojištění). Najdeš to v metodice o EET od MF: http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/ ... b_v1.0.pdf
Řeší se to od posledního odstavce na straně 39 a pod čarou na straně 40 máš vysvětlen vznik tohoto limitu.
Pokud vystavíš fakturu spltnou na účet a zákazník to zplatí vkladem na pokladně v bance, tak se neeviduje (eviduje se jen, kdyby to složil hotově do tvoji pokladny).

Zdravím,
obojí potvrzuje mé tušení problémů:
1/ ta metodika je tak složitá, že dle mého názoru se "správná" interpretace informací dostane k plátci daně až při platbě pokuty. A i pokud náhodou dříve, ne každý plátce se v tom vyzná. Můžeme se sice poradit s FÚ a on vynese soud, ale to zpoplatnění této rady se mi nezdá příliš přátelské jednání vzhledem ke složitosti problému, k "utajení" metodiky a k především k tomu, že tu celou složitost vytvořili oni.
2/ někde tady byla informace (odkaz) o EET SW do PC, bez HW. Do pětistovky Kč. Plán je takový, že technik v terénu nebude mít nic, jen klasickou FA v hotovosti jako vždy, v "centrále" platbu zaevidujeme v EET SW, vytiskneme do PDF a pošleme klientovi na email nebo MMS. Varianta zaevidovat předem a pak event. storno se mi nezdá být moc šťastná.
Nemůžu ten odkaz nejít, také proto, že:
3/ prosím admina: tady ve fóru napíši v chlívečku hledání "EET" a výsledek je nula. To se mi zdá divné, dělám nějakou chybu?
Děkuji, mpcz, 18.feb.2017
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

vážení a jak jste to dělali do ted když vám někdo platil hotově? pro nás se tedy vůbec nic nemění. prostě jak dnes tak dříve jsem po vybrané hotovosti na mobilu či přes někoho u pc zadal vloženou částku do systému a hotovo, ted po novu na eet je to úplně stejné jen s tím že se do progrmau doplnil eet modul který tomu dá ty eet kody a nic víc. když nám zákazník sdělí email tak to má do hodinky v pdf.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 7 years ago

okoun píše:vážení a jak jste to dělali do ted když vám někdo platil hotově? pro nás se tedy vůbec nic nemění. prostě jak dnes tak dříve jsem po vybrané hotovosti na mobilu či přes někoho u pc zadal vloženou částku do systému a hotovo, ted po novu na eet je to úplně stejné jen s tím že se do progrmau doplnil eet modul který tomu dá ty eet kody a nic víc. když nám zákazník sdělí email tak to má do hodinky v pdf.

Zdravím,
tato globální konstrukce naráží bohužel v mnoha místech na realitu.
mpcz, 18.feb.2017
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 7 years ago

Místo příjmu hotovosti od klienta je lepší mu dát fakturu s nějakou kratší splatností (např. týden) a ať to jde zaplatit (přes poštu, bankovním převodem, složením hotovosti v bance). Při příjmu hotovosti a nezaevidování do EET ve stejný okamžik (tj. až dodatečně s následným zasláním přes email/SMS) by mohly nastat problémy díky nějakým horlivým klientům, kteří si tento postup půjdou ověřit na FÚ nebo za tím budou vidět levárnu (byť se nekoná).
0 x