Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Už jste někdo dostal něco podobnýho ?

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
zubodravec
Příspěvky: 832
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Už jste někdo dostal něco podobnýho ?

Příspěvekod zubodravec » 8 years ago

A co s tema spolkama, kteri se Ti vysmeji ??

Nabyl jsem dojmu, ze spolky jsou uplne v pohode.
nejsou registrovany nic se jich netyka, takovy znel neformalni telefonicky rozhovor ve ctvrtek s CTU.
Ale hovoril jsem s oddelenim analyza trhu, stezoval jsem si, ze je zbytecne uvadet pocet ucastniku net, TV, mobil kdyz
spolky (pocet uzivatelu ve spolcich) nejsou zahrnute.
Oni salamounsky sdelili, ze existenci spolku berou v potaz a ze to odhaduji. Takze zkusim zjistit zda je mozne CTU popotahavot za falsovani analyzy trhu.
Jak je to v pripade kotnroly radioveho spektra nevim.

Co se tyce dodrzovan VO by ale meli mit byt vsichni zucasteneni (ISP, spolky, firmy s mistni RLAN) at jsou nebo nejsou registrovani v hledacku CTU.


helapc píše:Podle mě pokud by nám to chtěli ztížit, tak už nepodnikáme. Podle mě začali konečně něco dělat. Přesto že jsem mezi těmi kdo už pokutu dostal musím říct, že se nejednalo o snahu mě zlikvidovat. Prostě jsme si dlouho dělali co jsme chtěli. Co mě trochu mrzí, že teď jsem se svojí poctivostí v konkurenční nevýhodě. Udávat se mi nechce.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

neni pravda spolky musí být registorváni jako neveřejné sítě ale co vím tak ČTU to už moc nechce když jsme to tenkrát chtěl já tak mě poslali k šípku, ale asi kdo tam má známe tak není problém jako v šude...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 8 years ago

FRIDOLIN píše:
helapc píše:Podle mě pokud by nám to chtěli ztížit, tak už nepodnikáme. Podle mě začali konečně něco dělat. Přesto, že jsem mezi těmi kdo už pokutu dostal musím říct, že se nejednalo o snahu mě zlikvidovat. Prostě jsme si dlouho dělali co jsme chtěli. Co mě trochu mrzí, že teď jsem se svojí poctivostí v konkurenční nevýhodě. Udávat se mi nechce.


přesně taxi to myslím... zkoušel jsem si ted nastavit antény, tak jak by měli jet podle čtú. Z 10 ti lidí odpadlo 5 pro špatný signál RB411 GL - Sektorová anténa duální AirMax 5 GHz 90°, zisk 20 dB, 2 kanály s H a V polarizací, koax 1 m klienti 300 - 1000 m a výsledek žalostný. Pokud by to mělo být regulerní, museli by najet do města s tím, že mají podlklady od všech providerů a zrovna udělat měření na všechny, ale každej měřící technik má někde svý známý :(


Ahoj a jaké jsou klientské jednotky? / antény - nám trvalo více jak rok dát síť do OK stavu, ale nyní to šlape.

R
0 x

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 8 years ago

klintské jednotky jsou vesměs sxt lite 5, někde mám nějaké starší mikrotiky a na jednom vysílači vysí nějací 3 pozůstalí nanostation. Ale ten konkrétní sektor o kterém jsem mluvil má 6 sxt cek a 1 rb 711nejhorší klient má aktuálně -72/-70 signál
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 8 years ago

máš u klienta -72 a když to dáš do limitu tak Ti odpadne? hustý, pak se divme jak to v tom vzduchu vypadá
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 8 years ago

V dědině kde není ani 2K obyvatel chytám přes 100 SSID na sektoru 90
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 8 years ago

Sice je to offtopic a zřejmě i budoucí flame, ale Fridolínovi i ostatním můžu poradit, jak zlepšit signál u klientů... Nepoužívat sektor antény UBNT AirMAX.. Totální sra..čka.. Ověřeno na několika kusech a několika sajtech. Po nasazení byl signál toálně v háji, přestože původní antény měly o 6dB menší zisk a o 4m delší kabel. Náklon a otáčení antény nepomohlo k dosažení alespoň původních hodnot signálu. Výměna za jiný model antény od jiného výrobce = signál jako kráva.. Je mě jasné, že se těch antén bude někdo zastávat.. Ale je mě to uplně šumák.. :) Moje zkušenost je taková jaká je..
0 x

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 180
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 8 years ago

Na flame to úplně není, ale bylo by fér a myslím že i přínosné se k tomu postavit trochu víc technicky - tj. teoretický link budget byl tolik a tolik dBm a s UBNT anténou jsme ho udělali maximálně 5 dBm horší, zátimco s tou druhou to sedí na decibel... Takhle je to trochu výkřik do tmy. To, že UBNT sektory mají elektrický downtilt předpokládám víš...
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 8 years ago

My jsme nedávno přelaďovali všechno na outdoor s EIRP. Pár klientům se zhoršil signál a kvalita a docházelo k přetáčení atd. Teď to všechno funguje, ale když dám SCAN je to bída a děs, když vidím že 5 vysílačů se skoro identickým SSID vysílá v indooru (a ne není jich jenom 5 většinou se scan pohybuje tak 40% outdoor, 60% indoor)
Horší pak myslet na to, že by všehcny ty indoor přeladili na outdoor tak bych nechtěl vidět tu kvalitu v outdooru. Proto pak člověk desetkát přemýšlí jestli to udávání nebude ještě větší cesta do pekel než to přeladění.
0 x

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 180
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 8 years ago

Alespoň jeden podnět pro ČTÚ denně ;-) Ono to přeladění po naměření bude honorováno nějakým finančním bonusem v řádech > 10 kkč, odhadem
0 x