Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Pokuta po výpovědi maximálně 20%

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Pokuta po výpovědi maximálně 20%

Příspěvekod Petr S. » 5 years ago

Zdravím, nevíte jak je to s tou pokutou maximálně 20% z celkové nevyčerpané částky, pokud se smlouva ukončí dřív? Konkrétně mám připojený jeden obecní úřad, kterého popotahuje O2 a chce jim nafakturovat celou částku - tzn. další cca rok až dva - a tvrdí, že těch 20% je jen pro fyzické osoby a že na firmy se to nevztahuje...

Osobně jsem neslyšel, že by to mělo tohle omezení. Nevíte někdo?

Díky moc.
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Ano, je to tak.
1 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Nejlepší je to přepsat na fyzickou osobu s příběhem že už to na firmu nechtějí a pak poslat do prd.. a ukončit.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Jak je to na IČO, tak platí to co je ve smlouvě ;-)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

dagus píše:Nejlepší je to přepsat na fyzickou osobu s příběhem že už to na firmu nechtějí a pak poslat do prd.. a ukončit.


přesně tak bych také postupoval osobně jsem si to s o2 zažil, když ti řekne telefonistka jak to vypovědět aby to bylo bez pokut a uděláte přesně tak tak stejně nějakou pokutu pošlou, na ičo si dělají co chtějí vždy ve svůj prospěch :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 5 years ago

okoun píše:
dagus píše:Nejlepší je to přepsat na fyzickou osobu s příběhem že už to na firmu nechtějí a pak poslat do prd.. a ukončit.


přesně tak bych také postupoval osobně jsem si to s o2 zažil, když ti řekne telefonistka jak to vypovědět aby to bylo bez pokut a uděláte přesně tak tak stejně nějakou pokutu pošlou, na ičo si dělají co chtějí vždy ve svůj prospěch :(


nedělají si co chtějí, dělají to co je ve smlouvě, to že někdo podepíše smlouvu a nečte ji je jeho problém. Já sem třeba nezažil problémy s výpovědí u O2, vždy se postupovalo podle smlouvy
0 x
Halamíček Jakub

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

postupovat podel smlouvy u o2 to je něco jako vzít si šperháky a zkusit vypáčit zámek, někdy otevřete dveře a někdy zničíte zámek, realita je že s tím akorát zničíte spousta času a výsledek je pokuta že jste se sekli s výpovědí o den jinak.
jako férové jednání beru to že operátor při podané výpovědi sdělí že "pokuta bude tolik a tolik, chcete opravdu vypovědět?" což funguje u konkurentů o2.
nebo to že nemůžete podat výpověď třeba 2 měsíce předem mě také utvrzuje jací jsou to lumpové :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 5 years ago

Smlouvy se dělí obvykle na dva druhy. pro fyzickou osobu nepodnikatele tedy běžný občan zde platí ona 1/20 jakmile je tam podnikatel a to jak právnická nebo fyzická osoba je nutno číst smlouvu, ale obvykle se tam úmluvy na 1/20 nedočtete. Takže platí se dle smlouvy obvykle to bývá zbytek měsíců do konce smlouvy x tarif nebo minimální měsíční plnění. Případně i jiné vychytávky. LF
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

Skutečně je to tak
jsou smlouvy pro spotřebitele (definice v NoZ)
Jsou smlouvy na ty, kteří službu využívají v podnikání

Spotřebitel je chráněn zněním zákona tuším že je to §64
S podnikatelama si můžou operátoři vytírat prdele tam a zpátky do pohádky.

1/5 zbytkového závazku platí pro spotřebitele, nebo při dohodě, že na smlouvu se uplatní ustanovení o spotřebiteli.
2 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

halamicek
Příspěvky: 248
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod halamicek » 5 years ago

Podnikatelé a firmy mají vždy horší právní ochranu, protože mají logicky "dostupnější" právní ochranu (z pohledu zákona) než běžný smrtelník. Vždyť u záruka zboží při nákupu na IČO je jen rok a ne dva. Nechapu, že se tady tolik lidí diví. Já sem si smlouvu O2 přečetl a výpověď (celkem 3x a vždy na IČO) proběhla pokaždé bez problémů
0 x
Halamíček Jakub