Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Musi, nebo nemusi byt pisemna smlouva s ISP ?

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Re: Musi, nebo nemusi byt pisemna smlouva s ISP ?

Příspěvekod TTcko » 5 years ago

okoun píše:
Orel005 píše:Takze zase stejny stav. Jedna skupina tvrdi jeste a velkym udivem ze to NELZE a jina ze lze. Ale pokud to tvrdi nekdo jako p. Stepan tak se priklanim spise k tomu ze to lze. Jen by me zajimalo pokud by nekdo smlouvy delal tim nepisemnym zpusobem a pak by prislo CTU aby dolozil smlouvy. Copak ?


pak to že musíš mít prostě nějaký důkaz o uzavření smlouvy jiného druhu, třeba nahraný telefon nebo nějakou sms s potvrzením že souhlasil s VOP, prostě něco, ale mě to připadá jako daleko více složitější než aby se udělala klasická smlouva, já si třeba nedokážu představit že mi bude zákazník do telefonu diktovat své osobní údaje aniž by věděl kdo je na druhé straně aparátu, připadá mi to trochu divné, já bych na to v roli zákazníka nepřistoupil.

jinak ohledně těch předplacených simkaret které si lze bez dokladu koupit v každém obchodě je tak trochu problém v ČR, v jiných státech EU k tomu přistupují o dost tvrději bych řekl :) myslím že je otázka času kdy se toto zruší i u nás.


Kluci, už se na to vykašlete, prodáváte digitální rohlíky :joy: nejste žádná zázračná company co dělá něco neskutečnýho, tajnýho a nemusíte se chovat jako velká korporace. Prodáváte digitální rohlíky, když si je zákazník koupí, tak ho nemusíte prudit miliónem nesmyslností jen proto, že máte pocit že to tak musí být. Nemusíš mít žádný důkaz o tom že si s někým uzavřel dohodu/smlouvu, je to dvoustranný akt a pokud po tom člověku nepožaduješ, aby ti platil i když nechce, tak je ti přece celkem brambora, jestli vypoví smlouvu zítra, příští týden a nebo za 20 minut. Asi jako ty rohlíky, prodáš někomu rohlík a jestli ho sežere, nasype holubům, nebo s ním nakrmí ryby ti může být jedno. Kupní smlouva byla uzavřena, tys mu dal rohlík a on ti za něj zaplatil. Smlouva je od slova mluvit / s-mluvit (domluvit se, dohodnout se). A všechno co se z tvojí strany týká prodeje rohlíků, to můžeš mít napsané ve všeobecných podmínkách. Jojo, až tak jednoduše to jde.

ale tak žijeme v ČR že jo, bumážka z razítkem a ještě navíc kulatým to je nezbytný základ....

.... a tak pak člověk zírá, že stavební řízení nebo podnikání je mnohem jednodušší v Ghaně, Rwandě, nebo Kazachstánu.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

hapi píše:
okoun píše:
Orel005 píše:Takze zase stejny stav. Jedna skupina tvrdi jeste a velkym udivem ze to NELZE a jina ze lze. Ale pokud to tvrdi nekdo jako p. Stepan tak se priklanim spise k tomu ze to lze. Jen by me zajimalo pokud by nekdo smlouvy delal tim nepisemnym zpusobem a pak by prislo CTU aby dolozil smlouvy. Copak ?


pak to že musíš mít prostě nějaký důkaz o uzavření smlouvy jiného druhu, třeba nahraný telefon nebo nějakou sms s potvrzením že souhlasil s VOP, prostě něco, ale mě to připadá jako daleko více složitější než aby se udělala klasická smlouva, já si třeba nedokážu představit že mi bude zákazník do telefonu diktovat své osobní údaje aniž by věděl kdo je na druhé straně aparátu, připadá mi to trochu divné, já bych na to v roli zákazníka nepřistoupil.

jinak ohledně těch předplacených simkaret které si lze bez dokladu koupit v každém obchodě je tak trochu problém v ČR, v jiných státech EU k tomu přistupují o dost tvrději bych řekl :) myslím že je otázka času kdy se toto zruší i u nás.


v tvých větách není ani jedna pravda.

Musíš si napsat VOP tak aby například platila pro zákazníka v tu dobu když zaplatí fakturu za net. Pokud zákazník zaplatí, je evidentní že službu využívá a tak za ní platí a správně napsaný VOP na něj začne platit. Nevím proč by zákazník něco diktoval po telefonu. Jdu na přípojku, vytahnu notebook a zadám zákazníka do systému z údajů který mi nadiktuje. Pokud zapřemejšlíš tak v systému můžeš mít zátržku že ano souhlasil s podmínkami atd... nebo případně po zaregistrování zákazníka mu pošleš link kde odsouhlasení provede na svém PC atd. atd. Tohle mimochodem prošlo asi před 10 lety u ČTU. Nechtělo se jim to líbit ale nakonec neměli jinou možnost. Je to hodně podobný jako že si jdeš koupit elektroniku do obchodu. Taky nic nepodepisuješ a přitom seš chráněn zárukou atd..

Nemáme smlouvy se zákazníky aby bylo jasno.


no pokud se tu bavíme o tom že někdo nechce dělat smlouvu, tak to bylo předpokládám protože si instaluje přípojku sám a žadný technik z ISP firmy tam nejde, ale tedy pokud je to tak že tam někdo jde a instaluje tu přípojku, tak si rvu vlasy proč už nemůže normálně tu smlouvu sepsat?
nějaká zátržka někde v systému mi přadá totálně kničemu je to asi tak to samé že tu smlouvu neudělám.
ale všechno je to jen o tom důkazním břemeni který jako firma máte že službu někomu dáváte a hlavně komu poskytujete, no když na to chcete kašlat jen proto že asi vaše lenost zašla do takových míst, tak je vaše válka s úřady a nedej když se něco stane.
u nás ve VOP je že služba se platí na základě smlouvy a ne na základě faktury, zdá se mi to logické.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

tobě to možná připadá k ničemu. My se rozhodně nebudeme starat a tisknutí, vození, podepisování a uschovávání, pozměňování a dodatkování smluv. Vůbec si nepochopil smysl VOP. A navíc proč bych v roce 2018 cokoliv řešil papírově. I projekty na umístění pojítka na popech se už řeší elektronicky. To musíš vědět sám z popu dial telecomu.

Zaplacením faktury souhlasíš s VOP. Co na tom nechápeš? Nezaplatíš, nemáš internet, pro nás max ztráta jedný jednotky což je pouze o obr kokotů a ještě se nám to nestalo takže neřešim. Podstatný je že to jde bez podepisování.

Ale tohle není tématem. Tématem je co dělat když to čtu chce.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

No jeslti vidíš hlavní smysl ve VOP v tomto tak to ehm...
No a nutí tě někdo papírově? Můžeš přeci používat elektronickej podpis případně když si už narazil na dial tak scanovat dokumenty, proč ne.... také pár takovejch zákazníků máme...
jinak s tím dodatkováním bych to zas tak nepřeháněl, podstatné je vůbec něco mít (vztah zákazník firma) v ruce a ne vše cucat z nějakých virtuálních programů.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 5 years ago

zatrzeni v systemu nema zadnou vahu, pokud nedokazes garantovat, co, kdy, kym a v jake verzi.

Jinak zajimava debata. Co preprodej TV a vIP? Taky to jedete bez smlouvy?
0 x