Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Napadnutí neudělení souhlasu

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Napadnutí neudělení souhlasu

Příspěvekod DarkLogic » 12 years ago

Chtěli bychom umístit vysílače ne jeden kostel a biskupství by souhlasilo. Máme ale problém s tím, že na kostele je už jiný poskytovatel, který má zřejmě ve smlouvě s biskupstvím podmínku, že musí dát souhlas s instalací konkurenčního zařízení. Při žádosti o udělení souhlasu se ale konkurence vyjádřila v tom smyslu, že je jí to strašně líto, ale vzhledem k zarušení okolí a obavě o fungování přípojek svých uživatelů souhlas nemůže udělit. Přitom se jedná o obyčejnou vesnici, kde rušení oproti městům je výrazně menší.

Jak v takovém případě postupovat, kdy si konkurence postaví hlavu a nechce souhlas vydat?
Naposledy upravil(a) DarkLogic dne 30 Jul 2012 13:42, celkem upraveno 1 x.
0 x

pmaster
Příspěvky: 106
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod pmaster » 12 years ago

1. jednoducho vyclenit cast strechy podla zmluvy iba pre teba kde nemoze zasahovat konkurencia.
2. zaroven moze biskupstvo este zaslat dodatok k najomnej zmluve kde jej vycleni cast a ak nebude chciet tak rusi zmluv..
3. ponuknut cenu za prenajom v takej vyske ze obsiahne aj cenu konkurencie a z tohto dovou dostane vypoved konkurencia..
4. ber ze vyjadrenie uz mas to ktore dali, urob scan frequcie daj si ho overit notarsky, zahrn ho do zmluvy a uz to bude iba na telekomunikacnom urade ak dojde k "ruseniu" idiota providera a ak on zacne rusit teba nech sa paci mas scan freq. kde su aj tvoje a kto dalsi vysiela na tvojich freq. tak telekom urci ze konkurent alebo aj niekto dalsi robi bordel a mas to aj preukazatelne ze si ruseny ty a vyvodia ztoho nasledky..

PS: taketo spinave praktiky robi iba poskytovatel co vie ze nedokaze konkurovat na trhu a za druhe je vnutorne prehnity a sam porusuje mno dalsich telekomunikacnych podmienok a nezasluzi si fungovat!! zaroven ocakavam ze pride mnoho postou nato ze to treba takto riesit lebo lebo.. ale vedzme ze nikto normalny sa neobava.

PS2: normalne si tam umiestni anteny, zmluvna pokuta nebude a ak aj opomenuty ISP bude chciet uplatnit pokutu voci biskupstvu tak si uvazi ze pride nie len o tento vysielac ale vsetky..
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 12 years ago

nic proti, ale najdi si jiny barak
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 12 years ago

reset píše:nic proti, ale najdi si jiny barak


Souhlas. Osobně by mě taky vadilo, kdyby se mě někdo chtěl nacpat na moje místa.
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 12 years ago

U nás to funguje stejně.. výhradní smlouvy s olomoucem a ten souhlas stávajícího nájemce je dokonce snad v originálním návrhu smlouvy od arcibiskupství..
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

Taky mám jeden kostel a upřímně řečeno, ikdyby tam chtěl někdo další, sám mám málo místa, takže do věže se už nic dalšího stejně nevleze. Platím za 2m čtvereční = 1,5m technologie ve věži + 0,5 rozvodná skříň ve zvonici.
Jo a taky mám smluvně ošetřeno, že máme výhradní právo na umístění. Poslední co bych si přál je, abych se musel v tak malém prostoru s někým dělit a domlouvat o každém zabraném centimetru.
0 x

Uživatelský avatar
LUKESM
Příspěvky: 128
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Ruda nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUKESM » 12 years ago

Kostelu mame povice, a od jiste doby mame take na vsech bodech (vsude, nejen na kostelich) vyhradni pravo umisteni, vcetne umisteni zarizeni treti strany s nasim souhlasem.
Je to od te doby, kdy se nam na jednom kostele na nasich konzolach objevily anteny konkurence... Celkem sluse prekvapko...

Na jednom kostele jsme s Vodafonem a ti maji ve smlouvach uvedeny konkretni casti strechny/veze, ktere maji pronajaty...

A jen tak mimo: ted na jedne skole instalovala O2 svuj bod na strese a stozar postavili primo do trasy naseho spoje, jo to bylo kecu a vymluv. Ale verim tomu, ze kdybychom toto udelali my, tak by byl rychly proces...
Kdyz jsem jsem to resil s reditelem, tak ten se na nas ptal, jestli nas neposkodi, tvrdili ze ne a vubec se neobtezovali nas kontaktovat.Dokonce jak jsem pak zjisti, tak nas stozar nezakreslili ani do sveho projektu... :!:
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

Jaky platite na kostelech +/- najem, na jeden se ted chystam, tak at mam predstavu.....
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 12 years ago

Jak tu je napsano, na kostelech je obecne problem s mistem. Nevim kam se snazis nacpat, jeste bych chapal panelak ale pri dnesni dobe ze by chtel kdokoliv sdilet strechu s konkurencnim ISP je celkem naivnost.
Samy jsme nesli ani do mensich vesnic jelikoz se to pomalu nevyplati kdyz uz tam nekdo je. A pak prave se divim lidem jako jste vy/ty ze se prijdete na misto kde je 15baraku a myslite ze udelate naprostou revoluci v pripojovani a nakonec tam budete mit 3-5lidi.
Kdyz uz tak si udelat fakt bod jinde..
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 12 years ago

hafieror píše:
reset píše:nic proti, ale najdi si jiny barak


Souhlas. Osobně by mě taky vadilo, kdyby se mě někdo chtěl nacpat na moje místa.


Hele, ač se vám to může zdát neuvěřitelné, jsou prostě místa, kde je v dané lokalitě jediné vhodné místo, kam dát vysílače. Příchod konkurence by asi vadil každému...ale když jsme byli před stejnou situaci s žádostí o udělení souhlasu, nebáli jsme se a neschovávali se za zbabělé kecy o zarušení atd. Stanovili jsme jasná pravidla, za jakých bude souhlas poskytnut, a udělili jsme jej.

Chcete-li exkluzivitu na daném bodě, OK, ale zaplaťte si ji. Konkurence platí za nájem 600 Kč/měs, takže při takové ceně exkluzivitu nemůže očekávat.
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

Taková gesta jsou sice fajn, ale podívej se na to z opačné strany. Ty kdybys okupoval jediné vhodné místo ve městě a konkurence si chtěla umístit antény vedle tebe, taky jim nedáš souhlas. Leda bys byl cvok. Uvědom si, že jedním hloupým gestem jim umožníš růst v lokalitě, kde máš klienty, pokud nezneužíváš dominantního postavení a nedřeš je z kůže, tak snad i vděčné a spokojené.
Když budeš mít štěstí, bude to konkurence na stejné úrovni jako ty a pomalu ti začnou krást klienty - první půjdou ti, co by si pro korunu nechali koleno vrtat (a těch je hodně).
Nebo v tom horším případě to bude "konkurence", něco s čím musíme zápasit tady u nás - "kvalitní AP" z lokostejšnu, na plný ceres, protože musí dosvítit 4km na klienty až do vedlejší vesnice.. když přeladí, snad ani neudělá sken a posadí to na náš kanál - to jim vůbec nevadí, že když se naskenujeme vzájemně na -60, že to nepojede dobře nikomu.
Každopádně, pokud bych měl řešit souhlas s umístěním konkurence, když už z toho nebudu mít užitek, nechci z toho mít ani škodu, což se mi s tím nějak neslučuje.

Jinak, na tohle přesně sedí jedno moudré přísloví, které mě kdysi naučil otec: "čiň čertu dobře, peklem se ti odmění" :)
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 12 years ago

Ja mam podobnou zkusenost. Stozar s majakem pro letadla, na zřicenine "hradu". Konkurencni fa. tam ma svoje anteny a to napr. i 120cm pro 10GHz. Me ale byla zadost o pronajem zamitnuta s tim ze se jedna o kulturni pamatku a neni zadouci aby tam byli anteny. Podle me ma konkurence velky vliv mistni OU. Neudelam nic, ale toho bodu je fakt skoda.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

Kdyby mě někdo požádal o něco podobného, tak bych ho taky slušně poslal někam. Takové místa a výhodné pozice se shánějí docela spatně, navíc kdybych já něco takového sám potřeboval, taky by mě poslali do patřičných mezí. Ne že by se tam ještě třeba někdo nevlezl, ale už z principu bych tam nikoho nepustil, a oficiálně je uplně jedno jakou tomu dáš "omáčku", rušení je taková vděčná výmluva.
0 x

Uživatelský avatar
LUKESM
Příspěvky: 128
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Ruda nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUKESM » 12 years ago

Ono vseobecne, pokud se bude jedna o kostel, kde kolikrat mas pomalu problem se sam poradne pohnout, kdyz instalujes svoji antenu, obcas zapasis s velikosti anteny pro 10kovy ci jiny spoj, protoze na vez se Ti maximalne vejde 30ka, dole to mas zase schovane za drevem (i kdyz mame uz vyvynuty system vymeny zaluzii za polykaronatove - a funguje a vypada to dobre :D), takze musis pocitat s utlumem navic a v pripade padani okreho snehu musis pocitat s tim, ze se ti na ty drevene zaluzie nalepis snih a spoje padaji... A hlavne co se snazime delat vzdycky, tak aby ty nase "anteny" nabyly vubec videt.
A do toho se mas rozcilovat s nekym dalsim, ktery si v klidu da svou antenu na nasi konzolu a pak se s nim dohadujes, ze konzola neni a nebyla soucasti kostela (i kdyz tak vypada - je dosr... od holubu) a co te prekvapi nejvic, tak ze si konkurence vystrci antenu s konzolou mimo postor veze a ta sviti svou belosti do okolniho sveta a vypada to desne...
Takze pokud to jde a i kdyz by to stalo neco navic, radsi byt sam a mit klid a hlavne nevis do bude za par mesicu a let a co budes potrebovat pridat...

Jsou budovy a mista, kde klido muze fungovat vice provideru, ale kostely to panove rozhodne nejsou...

uf to jsem se po ranu rozjel :o

PS: na kostele kde chtel pred par lety montovat technologii Vodafone a kde mame ve smlouve exkluzivitu, tak probehlo regulerni a vecne jednani, kdo si jaky prostor veze zabere a vyreseno... Navic vsichni vite jake je to s pristupem do spicky vezi, ze to neni nic bezpecneho (stare sezrane drevene zebriky a pod...). Tak po instalaci technologie Vodafone je tam pristup jedna basen, hlinikove zebriky, tim padem zadne opici lezeni...
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 12 years ago

Priznam se v pripade kostelu bych to taky zabalil, zkrze misto ruseni samo sebou apod... Ja kostely neresim protoze uz je mistni monopol zasypadl, vsude nastrkal sektory ktery chitim na booku o 500m daleko se signalem 70dBi. Takze malo mista, horsi domluva. Radsi resim rodiny baraky, neni to uplne vhodne, ale musite najit stejnou rec. Kdy v pripade kdyz nekdo odjede na dovolenou, da Vam kontakt sousedky ktera ma klice od baraku kam chodi zalevat kitky a pod. neni to uplne vhodne, ale je to pohldne, sice clovek tech AP potom musi udelat vice, ale co uz. Aspon se rozlozi zatez na vic mist.
A hadat se s konkurenci kde co a jak mi pripadne trosku mimo. I kdyz sem ted zazil velmi zvlastni prihodu. Kolega si jiz pri staveni sila prez znameho zaridil smlouvu na pronajem prostoru sila. Samozrejmne si spatne definoval smlouvu. Chtela prijit jedna konkurence, ktera se na popud pronajimatele ozvala telefonicky aktualne pronajimately ktery je vzhledem k tomu ze jsou jeho prima konkurence odpalkoval do pric. A po nejake dobe, ktera nebyla moc dlouha prisel jiny poskytovatel, ktery v dane lokalite posubil o par let dele, take mnel sve zname u pronajimatele a tak se nikomu neozval, namontoval konzole a sepsaly novou smluvu. Vzhledem k tomu ze puvodni pronajimatel ISP si pronajal misto na zabradli [divny co?] a myslel si ze je nedobivatelny, tak konkurence si pronajala misto na konstrukci sila kde si umistila vlastni konzole pro anteny. Tak k pribehu, neni smutny, ani vesely. Ale poukazuje na to ze vsechno jde, nechce to mit linou hubu, a kdyz uz si nekde delam smlouvu a prvotni pravo tak by nebylo spatny si ji nenapsal jak ohon, ale radsi se poradit s nekym kdo tomu rozumi, jinak ho vypecou jako ve zminenem pripade.
0 x