Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mordor

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Re: Mordor

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Beze ztrát. Akorát jeden klient zaplakal, páč si koupil před 14ti dny novej router na doma a dneska volal, že nevidí svoji domácí wifi, což je prý divný, neb na routeru svítí všechny ledky, i ty, co normálně nesvítily. Tak jsem mu vysvětlil, že to je znamení zkázy... :)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

Repkins píše:což je prý divný, neb na routeru svítí všechny ledky, i ty, co normálně nesvítily


To je dobrej popis závady :D Občas se lidem stane že jim to vypálí ETH port na wifině. Tak jim je postupně zaslepujeme konektorama. Někdo už má třeba jenom 2 porty z 5ti :)
0 x

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 12 years ago

Tak cca 11 dní po VELKE bouřce a stále nam ještě hlásí klienti,že od bouřek jim nejde internet. Během minuleho tydne jsme byli asi u 30 zákazníků ,z toho bylo nejvíc závad odpaleny napájecí zdroj, nějake Eth porty ale co dosud nebylo poskozene
wifi routery TP Linky. Přitom v defautu je na TP normálně ping,ale internet přes něj nejde ani v defaulnim bridge,a má
to nedostupné webové rozhraní. Klienti samozřejmě to chtěj reklamovat prodejci,ale toto asi neuspěje.

Je mi zahada proč se toto stalo,jinak TP linky používáme již řadu let bez problemu.

www.wiracom.cz
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

Za poslední roky jsme prodali tplinků opravdu hodně a odešly 2. Jeden měla klientka na parapetu a zalila ho společně s kvítím, to se přiznala a pokorně si koupila nový, druhý odešel na podzim po záruce, vlivem nějakého přepětí. Myslím si, že pokud router není nějak viditelně opálený nebo poškozený, tak proč ho neposlat na reklamaci.
0 x

Blood
Příspěvky: 136
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Blood » 12 years ago

http://radar.meteopress.cz/
už se žene něco dalšího pěkného :roll:
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

To je v pohodě, to se vyblbne na plzeňsku a než to přijde na vysočinu, tak z toho nic nezbyde ;)
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 12 years ago

Tak docela se to vyblblo na Karlovarsku. Nastesti to odnesla jenom jedna 532 (PoE port a napajeni na 12V, ostatni porty jedou a napajeni 48V taky). Prekvapive byla jako jedina na stozaru na stinenym kabelu.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

a je to tu, vítr až 9.2m/s. Napršelo už 10mm vody během pár desítek minut. Blesky tu lítaji atd..
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

brnensko zatim ani prt, ale neco se tu asi prozene...zatim to nevypada ze by se to scelo roztrhat,pche...

22-46, neco se prehnalo, par bliknuti ale zadna slava, zazil sem horsi :D , JM se ty horsi verze zatim docela vyhejbaj...

PW
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 11 years ago

Ono se to většinou roztříská o Vysočinu. Naštěstí.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

u nás se to pěkně vyřádilo, 13 hodin bezproudí, na 3km VN linky 35kV 17x zpřetrhaný dráty

vítr masakr, déšť taky, bouřka nic moc, ale umřel jeden RB1200 a 4 APC SU700
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 11 years ago

Mě se zatím ozval jen jeden klient a to ještě od nás ze vsi, kde stopro žádnej blesk nebouchnul, ani v okolí. RB jede, ale eth hlásí NoLink, tak snad to bude někde na kliošovým routeru kaput. Nechce se mě k němu lezt na střechu.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 11 years ago

..hlavně... v takových teplotách by se servisy nebo nový instalace neměly ani dělat ...já už měl párkrát pocit, že mě na tý půdě mrdne :roll:
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 11 years ago

to jo. Se dycky potím tak divoce, že mám strach, aby mě nenatekl pot do klávesnice notbuku, jak mě odkapává z hlavy. Jeden klient měl na půdě teploměr - 58°. Je to fakt nebezpečný.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

já spíš lezu po střechách a ta je rozpálená festovně. Příště si vemu teploměr, schválně kolik bude mít střešní krytina ale typuju to na 80°C. 60°C už dost pálí ale dá se to přežít bez poškození kůže ale cca 80°C už je moc.
0 x