Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zkusenosti PC s Mikrotik a Atheros

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Zkusenosti PC s Mikrotik a Atheros

Příspěvekod ianek » 18 years ago

Zdravim,
mate to nekdo v povozu idealne s vice kartama - tak 4-6 CM9 nebo CM10 ? Prosim o info jakou desku, protoze jsem resil pred asi 2 roky Staros a sekal se a bylo to hrozne.
Chtel bych zkusit Mikrotik + Pc protoze RB532 uz mi nestihaji.
Predstavuji si neco jako Intelacky chipset + celeron kolem 2Ghz ....
Diky

Honza
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

No asi sis odpověděl sám, zkus asi intelácký chipset a CPU Celeron kolem 2Ghz, nebo čekáš že je nějaká oblíbená deska kterou používá drtivá většina poskytovatelů na svoje routery? Odpověï zní ne, lidi ti můžou poradit že zrovna ta jejich deska jede super ale to je asi tak všechno, ten ti poradí to a ten zase ono.
0 x

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 18 years ago

Jde mi spis o to jestli jsou nejake pripady kdy to tuhne.

Leeonek píše:No asi sis odpověděl sám, zkus asi intelácký chipset a CPU Celeron kolem 2Ghz, nebo čekáš že je nějaká oblíbená deska kterou používá drtivá většina poskytovatelů na svoje routery? Odpověï zní ne, lidi ti můžou poradit že zrovna ta jejich deska jede super ale to je asi tak všechno, ten ti poradí to a ten zase ono.
0 x

jali
Příspěvky: 209
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Velké Svatoňovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jali » 18 years ago

pokud tam chces mit tolik radiovych karet, predpokladam, ze pres to pojede docela slusny traffic. Rozhodne nesetri na Celeronu, ale pouzij P4 s 1MB cache
0 x
JALI

Nenašli jste zde odpověï ? podívejte se také na http://www.futureshop.sk/forum

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 18 years ago

Takze mi to bezi uz 14 dni bez jakehokoliv problemu na 2 strojich ( p4, 2 a 2.6 Ghz ) 5 a 6 atheros karet CM9 v redukcich miniPCI/PCI.
Jeden z tech PC je co jsem mel rok ve skladu co se na nem neskutecne sekal Staros.
Musim uznat, ze Routeros je opravdu stabilni a dobre udelany, v podstate az na nektere drobnosti je to opravdu na urovni a se Starosem se to neda vubec srovnat. Jak z hlediska stability ( Staros se mi rebootuje tak 2x do tydne na wrapech, po nasazeni Routeros Uptime do manualniho rebootu ) tak z hlediska konfigurace - Winbox. Pridat WME/WEE a je to 1* . :)

Honza

jali píše:pokud tam chces mit tolik radiovych karet, predpokladam, ze pres to pojede docela slusny traffic. Rozhodne nesetri na Celeronu, ale pouzij P4 s 1MB cache
0 x