Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

vtipné fotografie

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Re: vtipné fotografie

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

1W ti dá mobil, u vysílače je to podstatně horší :)
lidi dou po prachách, za 4000 měsíčně (odhaduju že u toho na fotce je to o něco víc) udělají cokoli.
0 x

4gd1
Příspěvky: 158
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod 4gd1 » 12 years ago

zase bych to tak neprehanel...
vykon vyzareny z tech sektoru - viz. prezentace z feld cvut, tak neni o moc vetsi nez na 5GHz, ktery je na kazdem druhem dome...
u gsm 55dBm e.i.r.p - 40dBm z radia a 15dBm prida antena, u prepaleneho petkoveho spoje jsme na stejnych hodnotach..;) takze bych z toho zase takovou kovbojku nedelal...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 12 years ago

to bude daleko vic nez 4k.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 12 years ago

u nas na skole plati jak VF , tak i O2 cca 100k rocne + elektriku (kazdy) .
Kdyz si vezmu kolik lidi pres to vola, tak bych rekl, ze to maji behem par dni zpet.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

Tak u nas plati T-Mob 30k rocne na obecnim bytovem dome + opravil strechu. Oprava strechy stejne byla nutna kvuli upravam pro anteny. Ma tam 3 sektory a MW.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 12 years ago

je to o tom kdo kolik si rekne. Oni maji hodne velke hranice pokud o to misto fakt stoji.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 12 years ago

jsme vesnice s cca 1400 obyvateli
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 12 years ago

To je uplne jedno jaka vesnice. Klidne hole pole kde chteji mit btsku. Pokud majitel rekne mesicne 5k nebo 20k, tak to daji.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

No a nebo taky jsou na kopci 4 stejny domy vedle sebe, kazdy jiny majitel a kazdy by tu BTSku chtel, tak se da slusne o cene vyjednavat smerem dolu....
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 12 years ago

jasny no... taky zalezi na tom mistu
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

4gd1 píše:zase bych to tak neprehanel...
vykon vyzareny z tech sektoru - viz. prezentace z feld cvut, tak neni o moc vetsi nez na 5GHz, ktery je na kazdem druhem dome...
u gsm 55dBm e.i.r.p - 40dBm z radia a 15dBm prida antena, u prepaleneho petkoveho spoje jsme na stejnych hodnotach..;) takze bych z toho zase takovou kovbojku nedelal...


No jasné, a teď si vem prostupnost pevnou překážkou v pásmu 5Ghz a prospustnost mobilního pásma, to je taky trošku jinde ;) ve sklepě pod tou anténou budeš mít stejnou úroveň signálu jako nahoře, což se o 5ce nedá říct ani omylem.....

u nás na škole mají jen jeden sektor a to ještě připojený přes adsl, platí za to 3000kč měsíčně. To je podle jednoho mého známého jeden z nejnižších nájmů v republice ;)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Já bych naopak řekl, že pod svícnem je největší tma. A rozhodně budu radši bydlet pod GSM sektorem, než v paneláku vedle.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

pod svicnem v pripade GSM neni nejvetsi tma, soudim na zaklade zkusenosti, kdy jsem montoval na 1 objektu CRA spoj, byl jsem 1patro (cca. 7m) pod osazenymi GSM sektory, delil nas cca 30cm betonovy strop a nejaky ten plech a signal byl okolo -45dBm, paradoxne se ani moc nezvedl i kdyz jsem kolem sektoru chodil, byli ve vysce 2M a ja pod nima...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 12 years ago

pcwifi píše:pod svicnem v pripade GSM neni nejvetsi tma, soudim na zaklade zkusenosti, kdy jsem montoval na 1 objektu CRA spoj, byl jsem 1patro (cca. 7m) pod osazenymi GSM sektory, delil nas cca 30cm betonovy strop a nejaky ten plech a signal byl okolo -45dBm, paradoxne se ani moc nezvedl i kdyz jsem kolem sektoru chodil, byli ve vysce 2M a ja pod nima...

PW


Nekde kdysi na toto téma byl článek a chová se to jako klasické vlnění. Proměrovali celej panelák, na kterém byli umístěné GSM antény, a někde bylo hlucho a na některých místech se zase tak jako u každého vlnění signál díky odrazům skládal, takže byl díky tomu přebuzený. Takže asi tak.
0 x

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 12 years ago

4gd1 píše:zase bych to tak neprehanel...
vykon vyzareny z tech sektoru - viz. prezentace z feld cvut, tak neni o moc vetsi nez na 5GHz, ktery je na kazdem druhem dome...
u gsm 55dBm e.i.r.p - 40dBm z radia a 15dBm prida antena, u prepaleneho petkoveho spoje jsme na stejnych hodnotach..;) takze bych z toho zase takovou kovbojku nedelal...

Tvoje 5GHz wifi ma vysilaci vykon 10W? Ted nemyslim nejaky EIRP a podobny virtualni pseudo jednotky, ted myslim skutecne vyzarene Watty. 10W vyzarenych v mobilnich pasmech, tedy neco jako 800-1900 je sakra hodne, mobily maji max 1-2W (1800 resp. 900MHz), 5GHz wifi highpower 25dBm je cca 0.3W, to je trochu rozdil, nemyslis? Navic 5GHz je podstatne smerovejsi nez to mobilni pasmo + casto mas smerovou parabolu a hlavne prostupnost strechama a zdma, jak tu uz zaznelo, je uplne jina. Kdyby nekde v mem nejblizsim okoli byla BTS, tak se odstehuji..
0 x