Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

vtipné fotografie

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 10 years ago

Re: vtipné fotografie

Příspěvekod Matess » 4 years ago

prepetovky jsou i na ethernetu

https://mikrotik.com/product/RB911G-5HPnD

It has built in 16kV ESD protection on both the Ethernet and the
MMCX ports.

Kvalitni hromosvod je zaklad, ale pokud mate smulu tak neprezije nic. Znamy mel cerstve postaveny dum, oddeleny hromosvod, pojisteni a vzhledem k tomu ze delal kolaudaci, tak vsechno mel papirove podlozene a pojistovna nemohla nikam uhnout.
Trefilo mu to hromosvod, a v dome neprezilo nic - televize, pracka, lednice, nabijecky, mobilni telefony - nic. Na kotvach co vedly hromosvod do zeme byly videt opalene kruhy na zdi.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

jistě tak hormosvod má taky chránit před vyhořením primárně, takže to účel splnilo, kdyby tam nebyl tak má po baráku že...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Pojem blesk je dost přesně definovaný.

Pokud tedy do toho nebudeš míchat noviny.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Škoda, že blesk (pro okouna: silný elektrický výboj v atmosféře) může mít i stovky MV a k tomu i desítky kA.
Matess píše:prepetovky jsou i na ethernetu

https://mikrotik.com/product/RB911G-5HPnD

It has built in 16kV ESD protection on both the Ethernet and the
MMCX ports.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

jediný pořádný řešení je udělat to dielektricky v zemi ... :stuck_out_tongue_winking_eye:
1 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

TTcko píše:jediný pořádný řešení je udělat to dielektricky v zemi ... :stuck_out_tongue_winking_eye:

Je pravda, že s FTTH tenhle problém jaksi neexistuje :D
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Existuje. Řešil jsem to kdysi kvůli průvěsu dielektrickým kabelem v průmyslovém areálu. Revizák elektro namítal, že kabel není ochranném pásmu hromosvodu, takže není chráněn a případný blesk ho může poškodit ;-)
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

rsaf píše:Existuje. Řešil jsem to kdysi kvůli průvěsu dielektrickým kabelem v průmyslovém areálu. Revizák elektro namítal, že kabel není ochranném pásmu hromosvodu, takže není chráněn a případný blesk ho může poškodit ;-)
no maximalne teplem pri vyboji.
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

JCltm píše:
TTcko píše:jediný pořádný řešení je udělat to dielektricky v zemi ... :stuck_out_tongue_winking_eye:

Je pravda, že s FTTH tenhle problém jaksi neexistuje :D


Akorat tam existuje problem POE. Zatim nikdo nevymyslel laserove POE...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

čeky
Příspěvky: 49
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod čeky » 4 years ago

njn POF by halt znělo blbě...:D a nebo to bude tim, že tam ta vzdálenost nehraje takovou roli a nemusí bejt switch na každym rohu...:D
1 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

Akorat tam existuje problem POE. Zatim nikdo nevymyslel laserove POE...


Budeš se divit, ale vymyslel. Jmenuje se to Ramanův zesilovač a SEED.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
Salamander
Příspěvky: 97
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Salamander » 4 years ago

čeky píše:njn POF by halt znělo blbě...:D a nebo to bude tim, že tam ta vzdálenost nehraje takovou roli a nemusí bejt switch na každym rohu...:D


Tak neni to POF (plastic optical fiber) ale PoF (power over fiber) a je to celkem realna vec ( viz treba https://www.ise.fraunhofer.de/en/busine ... light.html )
Realne jsem to videl u vysokofrekvencnich sond k osciloskopum https://www.tek.com/blog/innovation-tek ... challenges

Na tom Fraunhofer institutu maji odkaz na vyzkum kde dosahli vykonu 5W, to uz je celkem zajimave.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Tak když už máme po 15.1 a Hvězdoneti si těch 3752 spojů nahlásili..., tak se můžeme podívat v jaké kvalitě jsou nainstalovány...
Přílohy
IMG_5881 (kopie).jpg
IMG_5881 (kopie).jpg (169.58 KiB) Zobrazeno 2947 x
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

A cos cekal od Lopataku ktery neumej nastavit mikrotika a proto maji u nas ubnty a jezdi jim to delat clovek o dva okresy dal :))))
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 4 years ago

na ty fošny bych nevlez nevypadaj zdravě

za další nechapu proč to hvezdoneti registrovaly když to maj na jine normě
0 x