Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

vtipné fotografie

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Re: vtipné fotografie

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

V tom případě zřejmě kupujeme kvalitu. :D No, pokud to budou stejně za 5 let celé párat, tak si snad vzpomenou, co je potřeba nakoupit.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

jt-dob-net
Příspěvky: 64
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jt-dob-net » 5 years ago

Nevím jestli je to vůbec vtipné, ale až to spadne to bude rána :-)
Na fotce už není vidět, že při přepojení použili stávající ještě nevenkovní FTP kabel ve značném stádiu rozkladu (popraskaný a místy chybějící plášť).

IMG_4676.jpg
IMG_4676.jpg (111.01 KiB) Zobrazeno 3614 x
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Hlavne rychle zazil jsem antenu polozenou na lednici a hlasku paninko to bude fungovat bez problemu. Kabel pripojeny misto do mikrotika tak do switche a zk se divila proc ji nefunguje net :) fakt umelci tmobile nebo dalsi akce kabely se daly v pohode protahnout pres pruduchy ve strese i na to byla priprava a soudruzi vrtli radsi diru novym vylezakem ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

V takom pripade doporucujem vzdy strihat tie plastove pasky a nechavat len jeden kus. Skorej to spadne dole :D
0 x

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 5 years ago

Jak je ta Huawei LTE anténka moc směrová? Asi moc ne... Některé Huawei antény vidím namířené i do země a lidem to chodí. I kdyby spadla na střechu, tak internet posviští úplně stejnou rychlostí. :D
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 31 Jan 2019 19:13, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Martin63 píše:Jak je ta Huawei LTE anténka moc směrová? Asi moc ne... I kdyby spadla, tak internet posviští úplně stejnou rychlostí. :D


ale aspon sa samovolne znici tym, ze natece do nej voda cez konektor :D
0 x

Martin63
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Martin63 » 5 years ago

Aha. :D
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Teraz horuca tema ta statika :D Co toto....zataz sice je ale cely stoziar drzia nejake 10tky zavitovky :D Vyska asi 2m a 30+60+90cm parabola na tom :D
IMG_20180517_154958.jpg
IMG_20180517_154958.jpg (171.44 KiB) Zobrazeno 2729 x
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Letěl jsem dvoumístným motorovým rogalem. Celé křídlo drželo na jednom šroubu M10.

Pokud je to v pevnosti 8.8, je zatížitelnost takové závitovky 800N/mm^2. Čili nějakých víc jak 600 kg.
Naposledy upravil(a) ludvik dne 03 Feb 2019 13:28, celkem upraveno 1 x.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

ludvik píše:Letěl jsem dvoumístným motorovým rogalem. Celé křídlo drželo na jednom šroubu M10.

taky byl tak rezavej? :)
1 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Rezavej je z venku povrchově, ne tam kde to drží. Je to samozřejmě špatně, ale ne až tak výrazně.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Problém vidím spíš v té délce, v tahu to dá hodně. Tolik by nevážila ani celá konstrukce. Viz třeba tady testy 8čky závitovky v tahu má 1100Kg https://youtu.be/fLv9OtFjNHI , tedy kdyby to bylo 3x8čka tak to máme přes 3t a kdo si to může bez toho statika dovolit namontovat na střechu 3t?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Děláš to jako protiváhu počasí. Ne jako statické zatížení.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 5 years ago

Šrouby a závitovky unesou hodně v tahu, ale ne v tlaku. Na to nejsou určené.
Tady se to povedlo jiným expertům - podivejte se dole na ježka:
https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kroni ... C00856.jpg
1 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Sice se mi povedlo najít jen výztužné ocele, ale pevnost v tahu i tlaku jsou shodné ... předpokládal bych tedy, že ani u závitových tyčí nebude takový rozdíl, aby to stálo za zmínku.

Ono i těch psaných 800N/mm^2 ... našel jsem test horší tyče (4.6 a 8mm průměr) a vydržela 1200kg. A to se testovala chemická kotva v betonu ... čili bych se té fotce nijak nevysmíval.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.