Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

vtipné fotografie

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Re: vtipné fotografie

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Heh jo takhle to myslíš, chápu tvé rozhořčení. Tak jasný ubnt sektor je kopie rfe, takže jsou v poho. Když pominu uchycení, ale neměl jsem v ruce, tak nesoudím. Ten soud o historii byl a koment k singlu byl k té příradě. Hold nebejt tak stahovačnej :innocent: se hned nečerti
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

RFE ma urcite lepsie uchytenie ale UBNT horn vyhral kvoli tomu, ze to kupim ako celok s prism radiom a je to lacnejsie nez kupovat RFE + rocket prism. Stejne ten horn neni na velke vzdialenosti, len na male bunky.
1 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Amen, ale já jedu mikrotik, takže jedu sxt a radiant. Rfe jen když spěchám.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

Mě tyhle "horn" antény přijdou strašně drahý. K tomu ještě RB do boxu atd. No jeden sektor vychází na celkem draho a nejsem si úplně jistej zda to oproti SXT nebo RB + MIMO anténa bude takovej kvalitativní a rychlostní přínos.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

No zcela neprofesionálně jsem to testoval z okna a síla přijímaného signálu u sxt hg a rfe 30° byla +-2dbm při stejném natočení. Druhá věc je jak se to slyší na stožáru, tam je radiant daleko. Dokonce už jde použít dvakrát stejnej kanál na stejné střeše, když mám dvě příhrady 3m od sebe. To s ničím jiným moc nejde.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

Jo, tohle chápu, to bude asi jediný a nejzásadnější. Od nás vím, že ty SXT nejsou až taková výhra, líp jedou RB se sektorama, ale je to celkem sraní se s tím. Nový AP se většinově dělaj z SXT a starší, kde to je ze antén a je to dobře rozsektorovaný, tak se tam jen dodaj druhý polarizace a vyměněj RB a jede se dál. Tam kde jsou právě antény a dodělává se druhá polarizace, tak ty antény máme na skladě, takže buď se to takhle využije a použije, nebo by se to tam válelo . . .
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Single antény lítají rovnou do remy. My jedeme lowcost sajt v prdelákově sxt, jak se to přehoupne na lepší pojítko na sajt, tak se snažíme dávat lepší sektory. Anet má obecně blbě pánové to, že ty sektory ani za mák nesklopíte dolů. Chápu, ze to s 24°stojí 15*200kč za nanobracket což máme 3000koček, ale stejně si vždy říkám co to staví za trola, když ho tohle nesere. Povídačky jak jsou klienti v tom směru neberu, fakt to tak není a obhájit si na sajt 3000 u vedení není zas tak náročné. Sám jsem technik a vždy slyším jen řekněte důvod a zda je to nutný. Zde je to nutný, tedy je to obhajitelné.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

U nás je to tak, že máme furt hodně vysílačů, co jsou třeba jednopolarizačně rozsektorovaný po 20° a na skladě máme kupy stejnej 20° sektorů, tak něž aby to tam leželo, nebo se to někdy jindy vyhodilo, tak se to namontuje jako druhý polarizace, vyhoděj se RB433AH a daj se místo toho RB922 a jede se dál. Celkem levně a rychle upgradovaný AP a funguje to líp, jak kdyby se to vše vyházelo a obkupilo se to SXT HG. Jinak klasický antény co se daj polohovat, tak pokud je potřeba, tak se naklopěj. U SXT je to horší, tam se to zas tolik neřeší a signály jsou i tak OK. Pokud by to bylo jó hodně mimo úhel, tak se do žlábku na držáku vrazí konektor a tím se to lehce naklopí. A o prachách to fakt není ;-)
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Tak možná na plný výkony to nemá takovej vliv, ale z paneláku na dobině je to na obě strany zkopce dolů a nakloněné není nic. Pokud tím jedete pod Ještědem a na Pavlovicích tak ok, ale oba víme že se s tím odbavuje okolí. Dělejte to kluci jak chcete, radit je marný, když to slyšet nechcete. Zas tolik sajtů asi neznám páč většinu vidím s sxt. Jediné kde si pamatuji milion panelek je 23dbi ktere určo nemají 20° je zastávky Krejčího a když se jede na FC. To je asi fuk, dělejte jak myslíte. Taky máme dost starejch sajtů, ale mířit hlavním vyzařovákem na klienty byla vždy nutnost. Ono 12° z HGčka není moc. Nechci pomlouvat, spíš chci poradit.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 6 years ago

IMG_1875ispf.jpg
IMG_1875ispf.jpg (230.65 KiB) Zobrazeno 2485 x


co je na tomhle treba spatne ?
1 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

:relaxed: však jsem již řekl, že nic. Takže pro méně chápavé, opravdu považuji ubnt skalár za stejně dobrou anténu jako rfe. Není to žádná věda, není tam co pokazit.
A pokud hledáš co je tam špatně, tak prosim. Pokud to není v ďolíku a fotka neklame, tak si ty sektory sklop dolu. Půl vyzařováku ti svítí do nebe k prdu. :innocent: Musela by bejt asi fotka do terénu okolo, aby to bylo obhajitelné, ale to je za mě. Jinak pěkný děláme to podobně, jen ne s ubnt.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 6 years ago

to klame, zrovna hlavne ty 90st jsou sklopeny uplne dolu na malou vystavbu pod vezakem :-)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Miek
Příspěvky: 22
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Miek » 6 years ago

Viktor Novotný píše:co je na tomhle treba spatne ?

Je tam teda pěkné hnusné......... počasí :-)
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 6 years ago

:-D aha ... no je to stavene pred tydnem, muzem byt radi ze se to udelalo ..
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 6 years ago

obdivuji takove, co v zime zatnou zuby a vsecko, navleknou rukavice a cepice a jdou stavet stuj co stuj. (Nekteri mene odvazni delaji pres zimu jen udrzba / servis a to taky leckdy s velkym odporem, protoze zima). A takove pekne konstrukce, na to se pak krasne kouka. Posli do so SrátNetu at se to taky nauci :stuck_out_tongue:
1 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))