Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

VDSL a jak se naj tesite

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: VDSL a jak se naj tesite

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Jo to jedine :lol: problem je s predprodavacema dslka .... sice kvalita tej sluzby jenekde jinde ale jak tomu mam konkurovat :( maj nakup konektu za par tisic kdyz si vezmou vic linek oproti mejm desetitisicum ? Kez by vodoprdi uz zavedli to co jsem slysel ze maj v planu .... udajne maj v planu ... orezavat uzcastnicky linky na connection atd ... netusim jestli uz to delaj ale nekde jsem zaslechl ze by meli ... pokdu k tomu nekdo vi vic pravdy tak nam to sdelte :wink:
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

nechapu, cemu nemuzes konkurovat ? 30mego za 300,- klidne ... kdyz nekdo chce ... ale primarne jim to zatim netlacim .. nicmene tem co sem to dal, tak stejne pozoruju, ze to maji asi na prd ... protoze to fakt nevyuzijou
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Nevyuzijou to ja vim taky ale honici cisel sou sileny zakaznici :lol: vecne vetsinou merej i kdyz nepouzivaj :roll:
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

vsak at si meri .. to me je fuk
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

vetsi cislo, vic uspokojeni, sice je zrejme oneh 30M mozne maximum, linka navic sdilena 1:8, ale to lidi slyset nechtej :lol:

PW
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

http://www.mobilmania.cz/bleskovky/o2-a-t-mobile-zrychluji-internet-vdsl-dosahne-az-na-40-mbps/sc-4-a-1321453/default.aspx

O2 a T-Mobile zrychlují internet, VDSL dosáhne až na 40 Mbps

ratira trva, pripojka 1100m od ustredny jede pry na maximum, tj. 9Mbit ADSL.

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

ono neni dulezite jak to jede ... ale jak se to klientovi proda !! ... klasika prijde klient a rika .. hmm mel jsem u O2 take 8Mbps ale u Vas to jede nejak rychleji ?? ... ... no vidite, tak jestli znate nekoho kdo to jeste ma od O2 zajdete to tam zmerit ... a klient vola zpet a rika .. hmm divne tam to ukazuje 3Mbps ...
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Dobrej obchoďák prodá cokoliv a z neznalosti lidí dokáže vytěžit maximu,.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

czatlantis píše:Můj aktuální stav:

Rate (Kbps): 36388 2304
Attainable Rate (Kbps): 37784 12096

Attainable je asi maximálně dosažitelná co si modem myslí že by zvládnul...trochu v tom případě nechápu, proč nenabízejí víc symetrický linky - mít 37/12mega by se mi hoodně líbilo a pochybuju že by jim to způsobilo nějaký problémy - vždyť přípojku a infrastrukturu musí mít symetrickou tak jako tak ne?
Každopádně - nemáte teda někdo info, kdy by to mohlo frčet tou vyšší rychlostí v reálu?


a realne na tech tvych 36Mb protlacis kolik ? a jak daleko jsi od ustredny ?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 11 years ago

mám pocit že posledně říkali něco přes 700metrů.

Reálně to jelo donedávna 26Mega, teď jak zrychlovali (prakticky odedneška) 35M, jen teda RB433 už má 95% CPU :lol:
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 11 years ago

ty jo to jsi na te ustredne sam ne ? nikoho dalsiho s takovyma rychlostma neznam :o
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Tyjo, ted jsem otestoval jedno VDSLko na co mam pristup, vytaci ho RB750 a jede to 40/2M stabilne. Kde je ustredna nevim, ale asi blizko.
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 11 years ago

O2 začal dělat upgrade VDSLka na novější revizi. S ní mají teď strop na 40 Mbps do 1,3 km od ústředny. Kdo má dostatečně novj modem, tomu by se to mohlo chytit, kde to už přelili. Cena zástává stejná, jak předtím za 25 mego.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

tak je v tom trosku bordel, u zmineneho cisla uz upgrade aby vubec VDSL jelo udajne probehl a cislo 1100m od ustredny ma stale smolika. K tomu datumu neverim ze se neco zmeni. O2 web zrychlujeme.cz pro jistotu na zminenem cisle hlasi, ze tam vubec neni NET zrizen, tak at si nejprv v tom bordelu udelaj poradeq...mimo to, modem je s ustrednou na linkovaci speed 9,1 mbit., realne jede net 7,5mbit.

PW
Přílohy
v-dsl_mozna.jpg
v-dsl_mozna.jpg (15.33 KiB) Zobrazeno 2244 x
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))