Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RB433 roste zatez CPU az se rebootne

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

RB433 roste zatez CPU az se rebootne

Příspěvekod hocimin1 » 13 years ago

Stava se mi u jedne 433 osazene 2xCM9 na 5GHz a 1x TPLINK na 2,4GHz ROS 4.25, cistej routing. ZE jednou cca za mesic zane stoupat CPU aniz by tam neco teklo. Samozrejme ze vypadava internet, rozpada se SMTP (to je videt na grafech), ale ping na nej a skrz jde porad. NEhhorsi je ze se me to podarilo dnes zachytit tak v pulce, ale nedostal jsem se na nej vubec winboxem, ani SSH proste mrtvej. Ale obcas pres nej neco teklo a ping sel porad. Nakonec to po pul dne dosahne 100 procet a resetne se to

Obrázek
Obrázek
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

ROS 4.25? to neexistuje ne? Skoušel si vyměnir RBčko? asi bude vadný.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 13 years ago

omyl 4.5 jsem se u toho jeste hrabal v jiny a ten mel 3.25

Nezkousel jsem ho menit, pac to dela jen jednou za mesic, a nyni to bylo podruhe.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

Nahraj nejakou odskousenou verzi coz pro 433 je asi 3.27 a 3.30 vys bych nesel, pak se divis ze to dela kraviny :) Samozrejme to muze byt i problem HW.
0 x

Hallo
Příspěvky: 495
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hallo » 13 years ago

Co firmware?Poslední?
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 13 years ago

S timhle jsem se začal trápit po nasazení ispadmina, když ještě komunikoval jen po SSH (po přechodu na API to již nedělá), jak se furt připojoval, zapisoval a odpojoval, postupně zaplňoval paměť a stalo se přesně co píšeš, akorát to dělalo každej tejden. Zkus si zapnout tool->graphing->resource rules a pak mrknout na graf jestli ti to využití paměti leze a po tom restartu to zas spadne. Ja jsem na grafech viděl krásnej pilovej průběh (to sestrelovani routeru na cely síti už tak krásný nebylo). Ještě mi někdo onehdá radil, ať si vypnu zapisování loggeru do paměti (system->logging), mužeš to zkusit.
0 x